Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KE chce ograniczyć obywatelom UE dostęp do broni... Replik też.


Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeżeli mogę dokonać minimalnej analizy politycznej i nie zostanie to uznane za naruszenie zasad forum to powiem tak. Nie spodziewajmy sie po rządzie PiS, że będzie w tej kwestii naszym niewiadomo jak wielkim sojusznikiem. Jarosław Kaczyński i jego zaplecze od lat prezentuje raczej ustabilizowany pogląd, co do swobód obywatelskich i roli państwa w życiu obywatela - państwo ma być silne, a swobody obywatelskie nie są najważniejsze. Jeśli nam teraz pomogą, to bardziej dlatego, że bedzie to działanie przeciw Elżbiecie Bieńkowskiej i całemu PO. Zresztą nie oszukujmy się - PO zrobiłoby tak samo. Drugim z powodów z jakiego rzad PiS może nam pomóc, to kwestie związane z obronnością, co akurat jest przez nich w miarę uznawane i popierane - z uwagi na nastawienie J.K. do Rosjan. I to trzeba im akcentować, bo inne argumenty raczej trafią słabo. No, poza chlubnymi wyjątkami jak poseł Jarosław Stawiarski. A jak chcemy mieć u władzy partie traktujący swobody obywatelskie priorytetowo, to je następnym razem przeczytajmy programy, a nie głosujmy na ładne oczy lidera. Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem rozbrojenie obywateli jest na rękę pisowi, bo ich rządy jakoś tak kojarzą mi się z dyktaturą a nie demokracją. Uzbrojony możesz być w różaniec i książeczkę do nabożeństwa.

 

Jeżeli ten wpis tu nie jest mile widziany to sorki i proszę o usunięcie albo przeniesienie do hydeparku.

Link to post
Share on other sites

przeklejka z beżowego forum

 

 

 

W dniu 18.11.2015 Komisja Europejska przyjęła poprawkę do Dyrektywy 91/477/EEC, która po transpozycji w krajach członkowskich, w znacznym stopniu zaostrzy prawa dostępu do legalnej broni dla praworządnych obywateli UE. W rozumieniu Komisji poprawki mają zwalczać terroryzm. Problem w tym, że terroryści nie przestrzegają Dyrektyw.

 

Proponowane zmiany uderzają nie tylko w posiadaczy broni palnej (sportowcy, myśliwi, kolekcjonerzy), ale będą miały znaczący wpływ na posiadaczy replik, broni alarmowej i hukowej, broni zdekowanej oraz entuzjastów airsoft. Co więcej, zmiany dotkną każdego obywatela UE, przyczyniając się do obniżenia poziomu obronności społeczeństwa oraz udowadniając, że prawo w UE może być wdrażane bez koniecznych konsultacji społecznych, przez wąską grupę biurokratów i mieć wpływ na miliony.

 

Od środy 18.11 trwa akcja społeczna, przeciwko zmianom w Dyrektywie, którą koordynuje europejski ruch społeczny posiadaczy broni palnej Firearms United, zrzeszający ponad 200 milionów posiadaczy broni palnej (rezerwistów, myśliwych, strzelców sportowych, kolekcjonerów, sprzedawców i producentów broni, profesjonalistów ochrony, operatorów strzelnic oraz obywateli posiadających broń do ochrony) z całej Europy. Zebrano ponad 100 150 tys. podpisów za odrzuceniem proponowanych zmian (Polska na drugim miejscu, po Niemcach). Pod wpływem naszej akcji KE zdecydowała się uruchomić dodatkowe konsultacje społeczne, zdając sobie sprawę że ewaluacja impaktu społecznego zmian, nie została przeprowadzona prawidłowo. Akcję w Polsce koordynuje Firearms United, we współpracy z ROMB.

 

Strona akcji:

http://firearms-united.org/

 

Co mogę zrobić:

 

1. Polub i śledź akcję na naszym profilu FB:

https://www.facebook.com/groups/pl.firearms.united/

 

2. Weź udział w konsultacjach społecznych dot. proponowanych zmian (ważne żebyś pisał od siebie, a nie wklejał gotowce, takie głosy mogą zostać uznane za nieważne):

https://ec.europa.eu/transparency/regdoc/?fuseaction=feedback&docId=3085376&language=pl

tu masz trochę argumentów:

http://firearms-united.org/d/2015_Firearms_United_Dyr_Nr_477_Baza_argumentow.pdf

3. Podpisz petycję:

https://www.change.org/p/council-of-the-european-union-eu-you-cannot-stop-terrorism-by-restricting-legal-gun-ownership

 

4. Udostępnij poniższy tekst (publicznie) na swoich profilach w mediach społecznościowych, wyślij znajomym, napisz na forach w których uczestniczysz:

 

W dniu 18.11.2015 Komisja Europejska przyjęła poprawkę do Dyrektywy 91/477/EEC, która po transpozycji w krajach członkowskich, w znacznym stopniu zaostrzy prawa dostępu do legalnej broni dla praworządnych obywateli UE. W rozumieniu Komisji poprawki mają zwalczać terroryzm. Problem w tym, że terroryści nie przestrzegają Dyrektyw.

 

Proponowane zmiany uderzają nie tylko w posiadaczy broni palnej (sportowcy, myśliwi, kolekcjonerzy), ale będą miały znaczący wpływ na posiadaczy replik, broni alarmowej i hukowej, broni zdekowanej oraz entuzjastów airsoft. Co więcej, zmiany dotkną każdego obywatela UE, przyczyniając się do obniżenia poziomu obronności społeczeństwa oraz udowadniając, że prawo w UE może być wdrażane bez koniecznych konsultacji społecznych, przez wąską grupę biurokratów i mieć wpływ na miliony. http://firearms-united.org/

Link to post
Share on other sites

Witam ktoś na górze się budzi

Poseł PIS https://www.facebook...roslaw/?fref=ts

Szanowni Państwo,

Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:

biuro@jaroslawstawiarski.pl

 

petycji oraz stanowisk.

W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.

Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.

Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one

do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.

Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.

Serdecznie pozdrawiam,

Jarosław Stawiarski,

poseł na Sejm RP

sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Link to post
Share on other sites

Szanowni Państwo,

W dniu dzisiejszym zakończyłem zbieranie petycji dot. zmian Dyrektywy Rady z dnia 18 czerwca 1991 r. w sprawie kontroli, nabywania i posiadania broni (91/477/EWG).

Bardzo dziękuję za wszystkie maile. Otrzymałem łącznie ponad 150 petycji wystosowanych przez polskie kluby strzelectwa sportowego, organizacje, stowarzyszenia i koła o charakterze kolekcjonerskim, rekonstrukcyjnym, łowieckim oraz pro-obronnym. Podmioty te - według moich szacunków - reprezentują kilkadziesiąt tysięcy osób. Szczególnie dziękuje za bardzo merytoryczne stanowiska m.in. takich organizacji jak: Ruch Obywatelski Miłośników Broni (ROMB), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Liga Obrony Kraju, Związek Strzelecki „Strzelec” Organizacja Społeczno-Wychowawcza, Obrona Narodowa PL, IPSC Polska oraz Polski Związek Łowiecki (mazowiecki).

 

Informuję, że przygotowałem już pismo wskazujące na negatywne skutki zmian Dyrektywy. Wcześniej sygnalizowałem już sprzeciw środowisk strzeleckich, kolekcjonerskich, myśliwskich na różnego rodzaju spotkaniach i gremiach.

Pismo to wraz z załącznikami tj. przesłanymi do mnie petycjami i stanowiskami (kilkaset stron) posegregowanymi według daty, wraz z tabelą i spisem, zostanie jutro złożone i zarejestrowane w:

1) Kancelarii Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło,

2) Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy,

3) Biurze Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka,

4) Biurze Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego,

 

Wówczas będę się starał osobiście rozmawiać na ten temat z Panią Premier, Panem Ministrem, Panem Prezesem oraz będę informował Państwa o pisemnych odpowiedziach.

 

Przygotowałem również 51 odpisów pisma, które zostaną przeze mnie przesłane do wszystkich polskich europarlamentarzystów (jutro lub w poniedziałek).

 

O sprawie wie także Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

 

W przyszłym tygodniu; przygotowane przeze mnie pismo zostanie również wraz z załącznikami przesłane do Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Postanowiłem przetłumaczyć je na język angielski wraz ze spisem załączników (petycji), natomiast petycje zostaną dołączone w języku polskim. Ich tłumaczenie trwałoby wiele tygodni, a język polski jest przecież także językiem urzędowym Unii Europejskiej.

Będę Państwa informował o dalszych działaniach oraz wkrótce zamieszczę treść pisma i spis załączników (petycji).

 

Serdecznie pozdrawiam,

Jarosław Stawiarski

 

Jest w kimś faktyczne poparcie :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Z regulaminu DHL punkt 2 http://www.dhl.com.p...conditions.html

Nadawca oświadcza, że jego Przesyłka może zostać przyjęta do przewozu. Przesyłka uznana jest za niedopuszczalną do przewozu, jeśli:-

 

  • zawiera jakikolwiek inny przedmiot, który według DHL nie może być przewożony w sposób bezpieczny lub zgodny z prawem, lub

 

 

Mi poprostu powiedzieli, że zgodnie z regulaminem broni, replik broni, wiatrówek itp nie przyjmuja do wysyłki.

 

"Oraz czy podałeś im informację że to replika, zamiast niczego lub "zabawki"?" - niestety zeznałem prawdę bo podalem wartość przesyłki :((( - uczciwośc czasami nie popłaca.

Adresat i nadawca w PL

Poczta Polska jeszcze nie pyta o zawartość

Edited by YARRA
Link to post
Share on other sites

Bo generalnie dla wielu replika = broń palna. I nie przetłumaczysz, że jest inaczej <znam taki przypadek z autopsji przy kontaktach międzyinstytucjonalnych> :teeth:

Wiem, że czasem nie warto się kopać z koniem, ale w tym przypadku bym się po prostu pisemnie kłócił :teeth:

 

Z drugiej strony, nie dopatrywałbym się tutaj wpływu KE na ten incydent ;)

Link to post
Share on other sites

Akurat DHL mi nie przyjął repliki do wysyłki już 4 lata temu, gdy chciałem do W-wy wysłać zapakowaną M4 od G&G. Oczywiście było powiedziane, że to replika ale odmawiając powołali się na to, że nie przyjmują broni (broni, nie repliki). Ostatecznie skorzystałem z Poczty Polskiej i było bez problemowo.

Link to post
Share on other sites

Ja bym tu akurat nie panikował. DHL to typowe korpo i czasami kopiują wewnętrzne przepisy ze spółek matek. I często coś co jest zupełnie niewinne w jednym kraju może być zakazane w innym (zdarzają się zabawne sytuacje też jak jest odwrotnie :icon_smile:). Przecież nie od dziś ( i nie związanych z TĄ Dyrektywą) jest mnóstwo obostrzeń w niektórych krajach dot. replik asg, których w Polsce nie ma. Zarząd korpo woli dmuchać na zimne, albo ma w dupie jakie przepisy panują w Polsce (z własnego doświadczenia wiem, że raczej to drugie) i ustala przepisy w całej grupie albo co najmniej regionie.

Więc jak nie można sprawdzić, czy replika spełnia wymogi prawa w danym kraju to na wszelki wypadek odmawia się przewozu takowego i korpo ma kłopot z głowy. Dlatego należy pisać - zabawki - zawsze, wszędzie i każdym wypadku. W Polsce nasze repliki to ZABAWKI. Wiem, że to może zdewastować wasze poczucie lansu i zajebistości :icon_smile:, ale - na razie - na szczęście - taka jest prawda.

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Co posiedzenie Komisji to dyrektywa jest coraz bardziej masakrowana (temat wałkowany jest od 1:51:30):

 

http://www.europarl.europa.eu/news/en/news-room/20160106IPR09167/Committee-on-Civil-Liberties-Justice-and-Home-Affairs-meeting-14012016-(PM)

 

mim to - z niewyjaśnionych przyczyn - prace nabierają tempa.

 

co bardziej istotne - ocena dyrektywy dokonana przez Polskie Biuro Analiz Sejmowych jest negatywna:

 

http://trybun.org.pl/wp-content/uploads/2016/01/opiniaBAS.120116.pdf

 

w związku z czym zakładam, że stanowisko naszego rządu będzie również negatywne.

 

W w/w analizie wspomina się n/t negatywnych skutków projektowanej dyrektywy dla airsoftu:

 

"W projektowanej zmianie załącznika I dyrektywy 91/477/EWG do broni kategorii C zaliczono także „repliki”. Przez „repliki broni palnej”, zgodnie z definicją przyjętą w projekcie w art. 1 pkt 1) lit. c), uzupełniającym art. 1 dyrektywy 91/477/EWG o ustęp 1h, rozumie się „przedmioty, które mają wygląd broni palnej, lecz zostały wyprodukowane w sposób uniemożliwiający jej przystosowanie do oddania strzału lub miotania pocisków w wyniku działania palnego materiału miotającego”. Faktycznie zatem definicja obejmuje też zabawki mające wygląd broni."

 

w dalszej części materiału opisane są skutki jakie przyniesie wdrożenie dyrektywy (airsoftowcy, którzy nie zarejestrują replik z powodu kosztów czy chęci uniknięcia skomplikowanej procedury, staną się przestępcami, wspomniane są również negatywne konsekwencje dla sprzedawców).

 

Tymczasem rząd zapowiada zmiany idące w dokładnie przeciwnym kierunku:

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pieta-konieczne-ulatwienia-w-dostepie-do-broni-palnej/3282jz

 

ROMB przygotował projekt ustawy, którą PIS zamierza przyjąć. Planujemy złożyć go jako projekt obywatelski, dlatego konieczne jest zgromadzenie pod nim odpowiedniej liczby podpisów. Podpisy zbierane są tu:

 

http://prawodobroni.org/

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Nie kuś, bo zaczną opisywać co i jak ma i może wyglądać. Dzieci zamiast Harrego Pottera, będą musiały bujać się przez kilka tomów przepisów co do wyglądu i legalności kapiszonowca za 4,50, który zechciałyby kupić w kiosku :D

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...