Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Colt 1911 (CO2) na dobry początek


Recommended Posts

Po wielu godzinach szperania w internecie pojawił się jedynie mętlik w głowie. Postanowiłem więc zasięgnąć waszej porady. Jest to mój pierwszy post więc na początek - witam wszystkich serdecznie.

 

Jak w temacie, planuję zacząć swoją przygodę z asg od pistoletu ze "średniej półki", a przynajmniej tak mi się wydaje, że z moim budżetem będzie to "średnia półka". Interesuję mnie modele Colt'a 1911 napędzane CO2. Mój budżet to 500zł.

 

Przede wszystkim potrzebuję porady odnośnie producentów. Którzy są cenieni (nie licząc TM, bo tyle chyba każdy wie), których unikać. Mile widziane również opinie na temat konkretnych modeli. Czekam na wasze wskazówki.

Link to post
Share on other sites

Pewnie nie powiem nic nowego ale nie kupuj pistoletu jako pierwszą replikę. Jakieś szanse będziesz miał tylko w CQB.

 

Odnośnie wyboru: jak już coś ci przypadnie do gustu to po pierwsze poczytaj o tej replice na forum. To jest kopalnia wiedzy. Po drugie sprawdź czy w razie W dostaniesz części zamienne. Do niektórych replik to części nawet w Chinach ciężko dostać.

Link to post
Share on other sites

Chyba najlepszym rozwiązaniem jest KJW. Kolega używa już ponad rok. Nie narzeka, może po za ostatnio zacinającym się bezpiecznikiem. Sam gdy się tematem interesowałem spotkałem się z opinią, ze KJW mimo wszystko jest najlepszym wyborem obok Bella (z tym nie miałem doczynienia) z tej półki cenowej.

Link to post
Share on other sites

Tak, wiem, nie zaczynać od boczniaka. Rozumiem i zdaję sobie sprawę, że jest to rada jak najbardziej trafna. Upieram się na pistolet, ponieważ jeszcze nie wiem czy się w to wszystko wciągnę itd. Jak mi się spodoba na dłuższą metę, wtedy zacznę myśleć o broni głównej i coś dla siebie znajdę.

 

Słyszałem coś o Bella przeglądając forum. Z tego co pamiętam wielu ludzi pisało, że dobra firma w tym przedziale cenowym ale ciężko dostać nowe modele w Polsce. Praktycznie możliwość sprowadzenia tylko z zagranicy.

A jakie są opinie na temat CyberGun'a albo WE? Miałem styczność ze sporą ilością replik Coltów tych firm, przeglądając sklepy internetowe. Przykładowo:

1. http://www.militaria.pl/action_sport_games/pistolet_asg_co2_sti_duty_one_blow_back_%2816724%29_p5894.xml?cat=102

2. http://www.militaria.pl/cybergun/pistolet_gbb_colt_1911_mk_iv_%28cg180518%29_g_p40237.xml?cat=102

3. http://www.militaria.pl/cybergun/pistolet_asg_gbb_cybergun_colt_1911_metal_%28180512%29_p20822.xml?cat=102

 

Jest pomiędzy tymi modelami jakaś znacząca różnica, która wywyższyła by jeden z nich? Czy raczej większa cena, nie ma się nic do lepszej jakości przy tak małych różnicach? Warte są grzechu te modele w ogóle?

Link to post
Share on other sites

Tego ostatniego miałem więc moge coś na ten temat naskrobać. Pistolet full ZnAl ale całkiem niezłej jakości. Farba nie schodzi sama z siebie. Klamka strzela pięknie, blowback jest naprawdę silny. U mnie było stabilne 350fps na kulkach 0.2g G&G. Mój egzemplarz dodatkowo był bardzo ładnie spasowany. Luzy minimalne. Magazynek chowa się cały w gnieździe. Nic nie wystaje jak w innych klamkach (niektórym to przeszkadza). Żeby nie było zbyt różowo to jest jednak jeden szkopuł. Jeśli Ci coś padnie to jest straszna bieda z częściami zamiennymi. Pryktycznie nie do dostania. Mój się nie psuł ale to nie znaczy, że ten który kupisz będzie długowieczny. Dodatkowo Co2 wymaga większej staranności. Z powodu większego ciśnienia gazu nie zaleca się długotrwałego "trzymania" kapsuły Co2 w magazynku (uszczelki szybciej siadają). Z green gasem w magazynku możesz sobie biegać cały dzień bez większych konsekwencji. Dodatkowo zawsze po wystrzeleniu iluś tam kulek możesz go doładować. Przy Co2 co najwyżej zmienić kapsułę. Nie jest to jakaś istotna wada ale trzeba wziąć pod uwagę charakter rozgrywki i użycia pistoletu. Jeśli to ma być boczniak, który będzie tylko używany sporadycznie podczas całego spotkania to lepiej spisze się replika na gg. Jeśli natomiast przewidujesz głównie strzelanie z pistoletu (CQB) to może mieć to sens. Przewaga Co2 uwydatnia się przy niskich temperaturach gdzie gg nie daje rady, chociaż są już dostępne na rynku wzmocnione GG na niskie temperatury. Nie wiem jak się sprawują bo nie miałem styczności. Może ktoś coś doda od siebie.

Reasumując moim zdaniem warto taki pistolet kupić ale..... Biorąc pod uwagę wszystkie jego wady i zalety. Gwarancja półroczna to niewiele ale zawsze coś.

 

Ps Bella to mi się kojarzy tylko z jednym... :icon_wink:. Marka o której wspomniałeś to BELL. Do KJW zawsze możesz kupić jakieś części jeżeli coś się zdupczy.

Edited by Hammerstin
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za świetną i wyczerpującą odpowiedź. Właśnie na coś takiego liczyłem, porzybywając na forum.

Czytałem już trochę na temat konserwacji replik przy różnych rodzajach gazu. Wiem żeby nie trzymać kapsuły w magazynku na dłużej niż to potrzebne żeby ciśnienie nie poluzowało uszczelek. Przy GG chyba zaleca się nawet pozostawienie jakiejś ilości gazu w magazynku ale pewności nie mam. Wybrałem Co2 ze względu na większą tolerancję na niższe temperatury. Żebym mógł nawet postrzelać za domem w jesień czy wiosnę, bez syfonowania.

Doceniam wypowiedź tym bardziej, że do tej pory byłem zdecydowany na zakup właśnie ostatniego modelu z listy, czyli opisanego powyżej. Ewentualnie drugiego, pierwszy jakoś do mnie nie przemawia i mam wrażenie, że producent jest też trochę gorszy.

Nastraszyłeś mnie trochę z tymi częściami i dałeś sporo do myślenia. Wiedziałem że nie może być kolorowo. Zawsze będzie coś za coś no..

 

Ps. Jasne, pomyłka z mojej strony. Oczywiście chodziło o firmę Bell.

Link to post
Share on other sites

Zacząłem się teraz zastanawiać czy słusznie się upierałem przy Co2. Tak z ciekawości zapytam, jaki jest bezpieczny limit noszenia przebitej kapsuły Co2 w magazynku, tak aby nie być narażonym na uszkodzenie/poluzowanie się uszczelek? 1 dzień? 6h? 3h? Jest na to jakaś zasada?

Link to post
Share on other sites

Ja sobie chwalę KWC, ale w Polsce części nie ma.

Jak nie przeraża Cię zamawianie z Chin czy USA to nie ma problemu, jednak nie są to części tuningowe tylko zamienne, czyli to co masz w stocku.

Repliki IPSC z tego nie zrobisz ;)

 

CO2 jest fajne bo można strzelać w niższych temperaturach i fajniejszy blow-back.

Zdarzało mi się zostawić w magazynku kapsułę na tydzień i nic się nie stało.

Link to post
Share on other sites

Czyli praktycznie niczego na co zwróciłem uwagę.. Co tam zostało ze znanych mi: Army, Well, Asg, Kjw.

 

Na pewno muszę wziąć pod uwagę sprawę z brakiem dostępności części zamiennych w Polsce. Teraz przynajmniej wiem przy jakich producentach będzie to problem.

Aa, to w porządku. Myślę że nie będę trzymał kapsuły dłużej niż 12h więc zostaję przy Co2 : )

Link to post
Share on other sites

Rozejrzałem się za modelami od KJW, zgodnie z zaleceniami i znalazłem coś takiego. Napiszcie co myślicie, czy ktoś posiada/posiadał taki model i czym one się właściwie różnią, oprócz tego że drugi model ma nowszy kod serii. Nie mówię tu o oczywistych różnicach typu kolor. Ciekawi mnie raczej dlaczego różnią się wagą, czy fpsami:

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152197045-Replika-pistoletu-KP1911-CO2.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152203214-Replika-pistoletu-KP1911.html

 

Irytujące jest jedynie to, jak różne specyfikacje tego samego modelu, można znaleźć na różnych stronach zajmujących się sprzedażą replik. Na przykład w pierwszym linku, na górze strony dowiecie się, że prędkość wylotowa kulki wynosi 310fps, zaś na dole już 370fps - magia. Dowiedziałem się również z innych stron, że modele te zostały przystosowane do używania obydwu rodzajów magazynków Co2 lub GG, czego na stronach w z linków nie zarejestrujecie. Serio tak ciężko jest zamieścić przyzwoitą specyfikację, żebym wiedział co kupuję?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli replika nie ma poszerzonego chwytu pod okładzinami, to nie włożysz do niej maga co2. To bajania sklepów.

Co do prędkości wylotowej - im mniej, tym lepiej, w końcu to broń boczna. Prędkośc zależy od temperatury otoczenia, rodzaju użytego gazu, a nawet pojemności butli i ilości w niej. Więc - olej to, co tam sklepy piszą, klamki na GG mają ~300 fps.

Link to post
Share on other sites

Ja od dwóch lat posiadam Colta CG/KWC, był już na kilkunastu strzelaniach + walenie do puszek na ogrodzie. Sporo osób już przez niego poległo. Śmiało mogę polecić. Największy ból to problem magów, nie do kupienia w Polsce. No i ostatnio zaczął mi trochę gaz uciekać (przez pierwsze 3-5 sek. po zamontowaniu kapsuły) potem syczenie ustępuje. Muszę się bliżej temu przyjrzeć a może nawet zabrać replikę na serwis.

 

Poniżej poczytasz więcej

http://www.fallschirmjager.blink.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=117:colt-m1911a1-kwc-recenzja&catid=36&Itemid=64

Link to post
Share on other sites

Nie chodziło mi o fpsy w takim sensie, że im więcej tym lepiej, także z tym nie będzie większego problemu. Posłużyłem się tylko ich przykładem na ukazanie braku rzetelnego opisu produktu. Zauważyłem że to już coraz popularniejsza praktyka w sklepach internetowych. Kopiuj, wklej, jak coś się nie zgadza to trudno. No niestety.

 

Dzięki, fajna, pomocna recenzja. Zrezygnowałem chwilowo z CG/KWC ze względu na brak dostępu do części zamiennych w Polsce. Liczę na to, że nie będę ich prędko potrzebował ale wiesz, nigdy nie wiadomo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Miałem kwc mogę polecić, z częściami to prawda, że w pl nie ma jednak można od producenta zamawiać. Ogólnie gdyby nie to, że zamieniłem na inokatsu to bym dalej trzymał, fajnie wykonany nie ma gównianych magazynków na co2 jak system tm (Chodzi o wygląd stopki) kultura pracy dobra, oznaczenia są co prawda malowane nie grawerowane, celność i zasięg taki sobie w porównaniu do tm lub inokatsu lecz podobny do tej samej klasy replik. Co do army kiedyś miałem używkę nigdy więcej nie spojrzę nawet na to, może się coś teraz zmieniło ale dla mnie to szrot na który szkoda pieniędzy. Do tego badziewia to dopiero części zamiennych będziesz potrzebował :)

Link to post
Share on other sites

I nadal nie widzisz co jest nie tak ze stopką?

 

Po prostu wystaje i przez to replika nie wygląda tak, jak powinna.

Zależy co rozumiesz pod pojęciem "tak, jak powinna".

To są po prostu repliki magazynków typu MEU/Wilson Combat. Siłą rzeczy wystają z chwytu.

1d3db3f6ac6f4ca3e90a438634a3d225.jpg

Edited by Pietracha
Link to post
Share on other sites

Ilu producentów modelu M1911 i jego wariacji tyle różnych magazynków i ich "stóp". Detonics, S&W, Imbel, Remington, R.I.A., Safari Arms, SiG-Sauer, S.V.I., Umarex to tylko niektórzy producenci którzy mają w swojej ofercie model 1911 z wystającymi na różne sposoby magazynkami w kalibrach .45, 9mm i innych.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...