Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Customowy spust do L96A1


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych wykonawstwem części customowych.

Chciałem zaprezentować mój projekt z przed kilku miesięcy tj. spust do L96A1 który wykonałem na zamówienie.

 

Wszystko zaczęło się od standardowej abs'owej obudowy zespołu spustowego który to po prostu rozpadł się pod wpływem zwykłej pracy.

 

Zapadła decyzja aby detal wykonać z aluminium oraz aby był bardziej wytrzymały od poprzednika (więcej materiału)

 

 

Jak to u mnie każdy projekt, zaczęło się od szkiców w a następnie modeli cadowskich.

e06ae554d5cd6769med.png

Następnie powstało kilka egzemplarzy testowych (poszukam zdjęć i może wstawię jeszcze)

 

Aby na sam koniec powstał element finalny

f2e0cf825f36e2f9med.jpg

 

6acef88da65a56fcmed.jpg

3312d07b8d0209f5med.jpg

 

Film z pracy już złożonego zespołu (przepraszam za wykonanie ale 1 ręką ciężko pociągać za nieumocowany spust)

 

https://www.youtube....ed/gtw7LWN5lvk

 

Wszystkie elementy zostały wykonany na mojej frezarce, niestety nie mam filmu z obróbki :/ może przy następnym projekcie zrobię.

 

Zapraszam serdecznie do krytyki :P

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Super pomysł! lecz mogę ci podsunąć pomysł jak ulepszyć ten spust. Jeśli jesteś w stanie wykonać cały mechanizm od podstaw np w stali to w taki set przyniesie Ci nieżly hajs :icon_smile:

 

Nie wykonuję detali w stali z różnych powodów, natomiast co do ulepszania to powiem szczerze że sporo rzeczy można w nim poprawić, natomiast to był jednostkowy detal do repliki i na tą chwilę nie mam potrzeby go ani modernizować ani rozwijać.

 

Poza tym że ost mam bardzo dużo roboty zarówno na uczelni jak i jakiś pomniejszych prac to mam nadzieję że niedługo opiszę swoje zmagania z kolejnymi elementami airsoftowymi a może nawet czymś więcej niż tylko pojedynczym detalem... :P

Link to post
Share on other sites

Niestety jakość searów w MB01-8 spadła przez ostatnie lata i oprócz triggerboxa trzeba wszystkich wzmocnionych części.

 

Koszt zespołu spustu, który uciągnie niemal każdego springa to ok. 250zł. Jeśli jesteś w stanie zejść poniżej ceny (z wszystkim) to fajnie. Ewentualnie liczyłaby się lepsza jakość niż ta na rynku - np. możliwość blokady spustu - którą jak widzę masz.

 

Podoba mi się standardowy układ - sprężynki do ASPRO są ciężko dostępne... te do stockowego well'a bardzo łatwo (robi je też aspro- które nie oferuje zamienników do swojego spustu:D).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...