Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Po srk i pice zachciało mi się jakiegoś multitoola. :D Na tym to już się w ogóle nie znam, więc do 300 zł, najlepiej ze stali oksydowanej (czarny, taki mi się bardziej podoba :twisted:), do roweru i grzebania przy replice, jak i do różnych nie spodziewanych prac z elektroniką. Bardzo proszę o pomoc, i z góry dzięki za pomoc. :D

 

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja mogę powiedzieć coś o Gerberze - mam model Multi-plier 600 w konfiguracji z gładkim ostrzem, ostrzem ząbkowanym, pilnikiem, otwieraczem do konserw, otwieraczem do kapsli, śrubokrętem krzyżakowym i śrubokrętami płaskimi w 3 rozmiarach (średni zintegrowany z otwieraczem do kapsli) . Kupiłem go używanego w stanie idealnym za 100zł na Allegro.

Jego jakości wykonania i wytrzymałość są na wysokim poziomie chociaż Leathermanom trzeba przyznać, że sprawiają wrażenie pancernych.

Satynowe wykończenie mojego Gerbera kojarzy mi się z nowoczesną baterią łazienkową ;) W sumie i tak multitoolem nie odkręcam śrub okrętowych i nie rąbię nim drewna na opał. Przydaje mi się do lekkich prac typu rozcinanie paczek, otwieranie puszek i butelek, ściąganie izolacji z kabli itp. itd.

Jest jednak jeden powód dla którego nigdy nie zamieniłbym Gerbera na Leathermana: Gerbera można rozłożyć jedną ręką i ta jego właściwość najczęściej mi się przydaje. Śrubokręty w multitoolach uważam za pomysł średnio udany za względu na ich mocno ograniczone możliwości i mało wygodne operowanie nimi. Upośledzonych nożyczek rodem ze scyzoryków na szczęście nie ma. Reszta ostrzy spełnia swoją rolę wzorowo.

Do blokady ostrzy i samych szczypiec nie mam zastrzeżeń. Działają świetnie.

Ostatnią zaletą Gerbera jest jego rozkładanie. Bajecznie prosta sprawa, żeby rozkręcić go do czyszczenia na czynniki pierwsze.

Link to post
Share on other sites

Posiadam w/w Gerbera i Lethermana Wave'a

Na codzien jednak nosze wavea (juz od poltora roku) i sobie bardzo chwale. Jeszcze nigdy nie zawiodl (tak przy naprawach sprzetu medycznego, na drodze, w gorach czy ... ... zawsze sie przydaje).

 

W Gerberze denerwuje mnie ze jakos taki obluzowany mi sie wydaje. Ale to czysto subiektywne odczucie. Jest tez warty swojej ceny.

 

Wszystko zalezy od gustu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

http://www.multitool.org/

Miałem ale zapodziałem starą wersję Wave'a, bez bitów. Przez dwa lata użyłem każdego narzędzia wielokrotnie, włącznie z nożyczkami które wiele razy przy pracach biurowych ułatwiły życie. Duża cześć multitooli LM ma dla mnie jedna olbrzymią przewagę nad Gerberami i Swisstoolami (Victorinox). Jest to otwieranie noży jedną ręką bez potrzeby otwierania toola. Czyli tak jak w folderach. Noża bowiem używam o wiele częściej niż kombinerek. A nawet gdyby to przy odrobinie wprawy i te można otwierać jedną ręką :) Z tego powodu zostanę wierny LM. Na celowniku LM Charge (któryś :) ) ze względu na fajną stal ostrza (154CM lub S30V, inne sa nieoznaczone). Do tego LM Tool Adapter http://www.leatherman.com/products/tools/t...ers/default.asp

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...