Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASH "STALINGRAD 1942-43" 27.02.2016


Recommended Posts

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zostawiajcie tak jak jest, z nocną fazą. Skoro uzbierała się odpowiednia ilość graczy, to tylko się cieszyć.

 

To, że ktoś wypisuje jakieś "plagiaty", czy zmiany godzinowe, za wady uważam, moim zdaniem, za zbędne narzekanie. Przecież nikt nie wiedział czy impreza wypali, a jak się okazało, że jest większe zainteresowanie, to organizatorzy postarali się o polepszenie/przedłużenie zabawy o kolejną fazę. Dla nas, graczy, pozostaje się tylko cieszyć, że będzie możliwość dłuższej zabawy.

No chyba, że jest jakaś wewnętrzna walka o "prawo pierwszej nocy". ;)

 

Jak dla mnie, nie ma co tu komu wytykać, dlatego pax panowie i dobrej zabawy już niedługo, a wszelkie przepychanki i wytykajki zostawmy na zwykłe ASG, tam tego jest już w nadmiarze. :D

Link to post
Share on other sites

Żeby było jasne Nie mam nic do zmian Tyle tylko że przed 19 po prostu musze być w domu. A że rozumiem jak może wk..ić sytuacja kiedy gracze zwijają sie w trakcie imprezy będę chyba musiał zrezygnować z udziału. Chyba że Orgowie przymkną oko na moją osobę..

Edited by ratman1809
Link to post
Share on other sites

(...) No chyba, że jest jakaś wewnętrzna walka o "prawo pierwszej nocy". :icon_wink: (...)

50399241.jpg

Żeby było jasne Nie mam nic do zmian Tyle tylko że przed 19 po prostu musze być w domu. A że rozumiem jak może wk..ić sytuacja kiedy gracze zwijają sie w trakcie imprezy będę chyba musiał zrezygnować z udziału. Chyba że Orgowie przymkną oko na moją osobę..

Orgowie może i tak, ale NKWD już nie bardzo towarzyszu...

 

I dla jasności. Uważam, że krytyka cudzej gry za to, że została zmodyfikowana o elementy, które mogą być naprawde interesujace jest po prostu absurdalna. Jak pisał Hunter - kwasy zostawmy "współczesnym".

 

P.S.

(...) mam nadzieję, że orgowie przymkną oko na to, że się (ze względów zawodowych) troszeczkę spóźnię (...)

Orgowie może i tak, ale NKWD już nie bardzo towarzyszu. ;)

Link to post
Share on other sites

Początkowo też mi zmiana nie do końca odpowiadała, ale wyjazd na narty przesunął mi się o tydzień więc spokojnie będę mógł zostać.

 

A czy to plagiat to na pewno nie. Wychodząc z takiego założenia, każda gra byłaby plagiatem następnej.

A w ASH prekursorami tego kierunku, strzelania w nocy, byli chyba Słowacy organizujący cykl "Overlord". Kto był ten wie, kto nie był niech żałuje.

 

Co bym podpowiadał organizatorom to wprowadzić obowiązek posiadania sygnalizatora wystrzału. Nawet przy pełni księżyca, g... widać. A strzelanie się z duchami jest średnio fajne. Tak chociaż mniej więcej widać gdzie strzelać.

Link to post
Share on other sites

Od teraz jak ktoś będzie chciał organizować imprezę ASH, będzie zmuszony czytać wszystkie poprzednie scenariusze ( oby jeszcze były w archiwach ), żeby wymyślić coś oryginalnego, bo w przeciwnym wypadku zostanie posądzony o papugowanie - oj, oj!

 

Apeluję - Panowie Orgowie - zacznijcie wymyślać coś ciekawszego, bo się chętni wykruszają :maniak_jezyk2:

Link to post
Share on other sites

Panowie proszę o spokój , ta wymiana plagiat -nie plagiat niczego dobrego nie wnosi .

Jedynymi osobami które maja prawo takiego zarzutu jest kolega DERFLEISCHER i GEFRAJTER.

A my nikomu nic nie zarzucamy , dziękujemy środowisku za czujność ale czas już zakończyć dyskusję.

Nawet gdyby to był plagiat to cieszylibyśmy się bo oznaczało by to że nasz pomysł był dobry i warty naśladownictwa.

 

Kolego Matt Baker na naszych imprezach nie będziesz musiał szukać plagiatów zapewnimy ci to czego nikt w kraju i zagranicą nie proponuje na początek KOPANIE JAKO JENIEC PEŁNOWYMIAROWEGO OKOPU NA ODCINKU 1 KM POD CIĘŻKIM BUTEM ŻANDARMA DERFLEISCHER-a :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Ja bym mu dał 2 km do kopania. I zgłaszam się na ochotnika do pilnowania go.

 

Kończąc off top ja swoją obecność na nocnej części gry potwierdzę na 100% gdy latarki/tracery będą obowiązkowe w nocy. Inaczej nie ma sensu grać. I tyczy się to obu imprez. Mam nadzieję, że ludzie dadzą się do tego przekonać. Tyle kasy ładujemy w to hobby to ta 10 czy 15 to kropla w morzu. A klimacik jest.

 

Oczywiście należy zakazać używania latarek jako latarek. Jak już to pojedyncze szperacze rozdane patrolom czy ustawione w warowniach.

Link to post
Share on other sites

Skoro wymieniono w tej dyskusji moje imię, to chyba również powinienem dodać coś od siebie.

W żadnym wypadku nie żywię żadnej urazy i tak jak Gefreiter już wspomniał, prawo do takich zarzutów powinna mieć raczej przede wszystkim nasza dwójka. Aczkolwiekmiło, że kamraci zawsze czujni ;-)

 

Gruesse!

Fleischer

Kolego Matt Baker na naszych imprezach nie będziesz musiał szukać plagiatów zapewnimy ci to czego nikt w kraju i zagranicą nie proponuje na początek KOPANIE JAKO JENIEC PEŁNOWYMIAROWEGO OKOPU NA ODCINKU 1 KM POD CIĘŻKIM BUTEM ŻANDARMA DERFLEISCHER-a :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Szpadle przyszykowane, ryngraf feldgendarmerie właśnie kończę polerować, coby dobrze się w dzień błyszczał :hahaha:

Edited by DerFleischer
Link to post
Share on other sites

Żeby było jasne Nie mam nic do zmian Tyle tylko że przed 19 po prostu musze być w domu. A że rozumiem jak może wk..ić sytuacja kiedy gracze zwijają sie w trakcie imprezy będę chyba musiał zrezygnować z udziału. Chyba że Orgowie przymkną oko na moją osobę..

Niestety tak zakładaliśmy, że parę osób nie będzie mogło zostać na noc i to całkowicie rozumiemy. Byle tylko nie było ich zbyt dużo. Mamy nadzieję, że przynajmniej dzienna część będzie satysfakcjonująca :icon_wink:

Ale jak to mawiał dobrotliwy Wujek Stalin: "Dla sowieckiego żołnierza ucieczka z pola walki wymaga więcej odwagi niż stanięcie do niej!"

NKWD czuwa :icon_biggrin:

Panowie, ja zaś w drugą stronę: też mam nadzieję, że orgowie przymkną oko na to, że się (ze względów zawodowych) troszeczkę spóźnię :icon_biggrin: . Wolę już to, niż znów sobie odpuścić zlot. Renifer będzie na czas

 

Lepiej być późno niż wcale :icon_wink:

 

(...)

Kończąc off top ja swoją obecność na nocnej części gry potwierdzę na 100% gdy latarki/tracery będą obowiązkowe w nocy. Inaczej nie ma sensu grać. I tyczy się to obu imprez. Mam nadzieję, że ludzie dadzą się do tego przekonać. Tyle kasy ładujemy w to hobby to ta 10 czy 15 to kropla w morzu. A klimacik jest.

(...)

 

Z chęcią byśmy to wprowadzili jako obowiązkowe, ale szczerzę sądzę, że wiele osób by po prostu tego nie zrobiła i by to je eliminowało z rozgrywki. Postaramy się jak najbardziej oświetlić teren lampkami, pochodniami i szperaczami (prosimy bardzo także o waszą pomoc w tym zakresie, jeśli ktoś może to udostępnić na czas rozgrywki). Sądzę, że z czasem te tracery staną się obowiązkowym wyposażeniem na nocne rozgrywki, ale chyba jeszcze potrzeba na to trochę czasu. Jak na razie w polskim środowisku ASH mało było nocnych strzelanek. Odkąd uczestniczę w ASH kojarzę tylko "Powstanie" u Gora i "Operację Kusza" Domina i Proboszcza. Ale ten rok może to zmienić dzięki "Stalingradowi", "Torgau" i być może kolejnym imprezom :icon_biggrin:

Mam nadzieję, że jednak postanowisz zostać na noc i pokazać opłacalność takiego rozwiązania :icon_wink:

 

 

DerFleischer i Gefrajter, dziękujemy za wyrozumiałość i cieszymy się, że wam to nie przeszkadza :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że jednak postanowisz zostać na noc i pokazać opłacalność takiego rozwiązania :icon_wink:

 

 

 

Fajnie, mam być wystawiony na ogień przeciwnika. Ehhh... żeby to było pierwszy raz.

 

Myślę, że jeśli nie ja to inni będą to mieli, Cortes na pewno, Matt, Thompson.

Mam nadzieję, że innym się rozwiązanie spodoba bo na prawdę jest spoko i to nic skomplikowanego

Link to post
Share on other sites

Panowie, mamy problem. Odpadły jeszcze dwie osoby zadeklarowane po stornie sowieckiej- Penelopa i Świeżak. W związku z powyższym najchętniej przepisał bym się do niemców, których z Poznania jedzie 8. Tylko wówczas proporcje w ilości graczy się mocno zmienią. Jak to widzicie?

Link to post
Share on other sites

Panowie, mamy problem. Odpadły jeszcze dwie osoby zadeklarowane po stornie sowieckiej- Penelopa i Świeżak. W związku z powyższym najchętniej przepisał bym się do niemców, których z Poznania jedzie 8. Tylko wówczas proporcje w ilości graczy się mocno zmienią. Jak to widzicie?

 

Niestety gdybyś przeszedł znacząco byś zwiększył nierówności. Po dzisiejszych ostatnich zmianach jest 24 do 20 dla Niemców, a jeszcze potencjalnie może być 3 Niemców i 1 Rosjanin. Najwyżej będziemy musieli wyrównać to respami.

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to ASH "STALINGRAD 1942-43" 27.02.2016

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...