Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASH "STALINGRAD 1942-43" 27.02.2016


Recommended Posts

Odnośnie fazy nocnej podobało mi się parę Momotów szczególnie jak spostrzegł mnie z wieży kontroli lotów jeden germanie i zapytał czy zabezpieczamy tamten teren z mojej strony padło tylko ja ja i to chyba mnie uratowało przed skoszeniem :)

 

Odnośnie wysadzania z Apkiem rozsierdziliśmy w trymiga magazyn dzięki osłonie, którą zapewniała nam drużyna pod dowództwem Domina, ale prawdziwą wisienką na torcie jak dla mnie była cysterna (autobus).

Nie dość, że bez broni to jeszcze samo pobiegłem w mrok by wykonać zadanie towarzysze z germańcami nieustannie wymieniali się ogniem pośród płonącego miasta.

 

Udało mi się niezauważenie przedostać do wraku samochodu skąd zabrałem ładunek, chwilę musiałem odczekać, patrole Niemców, szperacze białego światła przenikające ciemność ……

 

 

Po chwili udało mi się przeskoczyć niezauważenie pod cysternę, serce waliło jak

By się chciało wyrwać z piersi, podczepiłem ładunek i BUUUM :)

Efakt zapierał dech, chwilę później, jako że nie było możności wycofać się gdyż pojawiło się zagęszczenie sił wroga zaległem w autobusie, słyszałem, co chwilę tylko kroki złowrogie kroki powoli się zbliżali się germańce jak by czuli, że ktoś jest w środku, niewiele myśląc przeleciałem między siedzeniami i wyskoczyłem przez okno by chwilę później schować się za paletami., Od pasa startowego dzieliło mnie zaledwie parredziesiąt metrów, był on dobrze strzeżony a i patrole gęsto usianie, siedziałem dość chwilę z myślą by przy nadarzającej się okazji odskoczyć w stronę zabudowań, niestety w moim kierunku szedł patrol w chwili, w której zrównali się prawie ze mną można by powiedzieć, że wyskoczyłem bez namysłu na nich dotykając pierwszego z prawej w klatkę piersiową jak i chwilę później drugiego krzycząc w owym Momocie nie żyjesz – nie żyjesz, Jako że drugi osobnik mierzył w tym czasie do mnie z stg a przy okazji z oddali wycelowano we mnie światło ze szperacza cała nasza Trójka udała się na swoje respy :)

 

Można powiedzieć szanowni koledzy, że dla takich akcji się żyje.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odespałem, przetrwałem maraton w pracy i mogę napisać coś od siebie.

 

Dziękuję chłopakom z 19 Division za organizację gry i uwzględnienie pomysłu na nocną część. Było dobrze, a następnym razem będzie bardzo dobrze :icon_smile: Ostatnio w ASH bawiłem się na Omaha 3 i oby było tego więcej. Dziękuję towarzyszom broni i niemiaszkom za przybycie i zrobienie klimatu.

 

Co do nocnej gry, to najważniejsze dla mnie, że wszyscy zeszli z pola walki cali i zdrowi. Tu dodam, że to co zobaczyliście było takim "zestawem minimalnym". W dwóch budynkach jest dostęp do elektryczności i teren można rozświetlić sztucznym światłem. Można pokusić się o scenariusz "komandosi atakują tajny ośrodek badań wojskowych" lub całkiem pojechany "Iron Sky" :icon_twisted:

Poproszę też o uwagi odnośnie nocnego zabezpieczenia terenu - czy lightsticki i znicze były wystarczające? Czy może trzeba jeszcze coś zapewnić?

 

Obszar gry można powiększyć o tereny za płotem. Jest tam rzeka, mostek, staw z wyspą na środku, wały, groble, pola i laski - czyli warunki na fajne scenariusze. Jeśli ktoś ma ochotę na organizację to polecam się do pomocy.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

<<Do zobaczenia! Po Kurskiem? >>

 

Na Kursk niewiele potrzeba: kawałek płaskiego jak stół pastwiska. Dwóch sowieckich czołgistów już mamy. Tylko skąd wziąć airsoftowe czołgi?

Mam Tiger`a I w skali 1:16 w wersji ASG :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Widziałem go na własne oczy:

http://chomikuj.pl/K...5269784475.jpg

(link na wszelki wypadek, jak zdjęcie wygaśnie)

iz1mh7jvezs2.jpg

 

Ha! Poznaje i potwierdzam. :icon_lol: W trakcie Ardenów (dobrze napisane?)byłem w jednostce napeowej tego zacnego pojazdu (prawe przednie koło napinające :hahaha: )

 

W temacie Kurska może zaprosić chłopaków ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej AA7?

http://www.abteilung7.org/art_PojPanc_Panther.htm

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to ASH "STALINGRAD 1942-43" 27.02.2016

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...