Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[M16/M4] Cyma czy JG?


Recommended Posts

Witam. Jestem nowy na forum, lecz z air softem mam juz jakieś tam doświaczenie.

Moją obecną repliką jest CM 522 i przyszedł czas, aby ją zmienić.

Zastanawiam się nad kupnem JG1601MG

http://gunfire.pl/product-pol-1152200651-Replika-karabinu-JG1601MG.html

Czy jest to replika warta uwagi? Jak z osiągami, czy może polecacie coś innego w podobnej cenie.

Dodam, że nie chce nic z rodziny AK (bo już mam), oraz żeby replika nie była typowa do CQB, ponieważ bardzo nie za często uczęszczam na tego typu rozgrywkę, głownie las.

Najlepiej chciałbym usłyszeć opinie od osób, które miały styczność z tą repliką.

Dziękuje i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Pewnie to, co każdy zdrowo myślący człowiek - że to paździerz z plastiku, wart w porywach 300 zł za nowy.

Czyli nie opłaca się kupować replik od JG?

Przecież jest stworzony praktycznie w calości z metalu oprócz rączki, kolby i rękojeści... Albo to ja sie mylę.

 

Czyli nie opłaca się kupować replik od JG?

Przecież jest stworzony praktycznie w calości z metalu oprócz rączki, kolby i rękojeści... Albo to ja sie mylę.

Fragment z postu dodanego przez moderatora.

"JG/GFC - tu podobna zasada co wyżej, ale inaczej. GFC zamawia sobie eMki od JG, dając miskę riziu więcej do miski chińcika. Czyli generalnie można przyjąć zasadę że produkty sygnowane GFC będą lepsze niż "gołe" JG. Powinny mieć mniejszy rozrzut jakościowy i lepszą kontrolę produktu. Generalnie JG/GFC uchodzą za najlepsze repliki spod znaku miski ryżu, mają najmocniejsze szkielety, najmocniejsze zębatki i silniki. To są całkiem dobre chińczyki. Wiele z JG jest używane do tuningów 'ekonomicznych', właśnie np. szkielety, zęby czy silniki (te ostatnie nawet do dobrych tuningów). Jeżeli już musisz kupować chińską eMkę, to niech to będzie JG."

Link to post
Share on other sites

Cześć, siemanko.

W najbliższym czasie chcę kupić sobie replike M16 i kieruję do was pytanie.

Która emka będzie lepiej sie sprawować od Cymy czy JG.

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152200819-Replika-karabinu-CM009.html

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152200651-Replika-karabinu-JG1601MG.html

Może miał ktoś z was styczność z tymi replikami. Licze na subiektywną odpowiedź.

 

A jeśli nie M16 to może jakieś M4, jeśli wiesz coś na temat dobrej M4 w przedziale 500-600 zl to wklej linka.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście uważam że emki gfc są całkiem spoko :) Nie jest to najwyższa półka,ale ma spoko bebechy, szczególnie silnik i zębatki. Szkielet też jest dosyć mocny (tylko trzeba trigger post fix zrobić), łożyska 8mm ładnie kręcą :) W mojej replice body też było fajne, ciężkawe i ogólnie dobrze wykonane.

Link to post
Share on other sites

Przecież jest stworzony praktycznie w calości z metalu oprócz rączki, kolby i rękojeści... Albo to ja sie mylę.

 

Nie mylisz się. Po prostu nie umiesz czytać. Albo umiesz, ale nie ze zrozumieniem.

 

są całkiem spoko :icon_smile:

ma spoko bebechy

body też było fajne

 

Recenzja XXI wieku.

 

body też było fajne ciężkawe i ogólnie dobrze wykonane.

 

No tak, plastikowe korpusy rzeczywiście są naprawdę ciężkie, jak czytanie ze zrozumieniem.

Link to post
Share on other sites

W opisie repliki masz przecież jak byk napisane:

Z tworzywa zostały wykonane okładziny lufy zewnętrznej, mieszcząca akumulator kolba, chwyt transportowy oraz korpus.

 

Oznacza to, że zdecydowana większość repliki jest wykonana z tworzywa. Ta wersja ma metalowy korpus, ale jest o prawie 200 zł droższa. Jeżeli masz do wydania ok. 600 zł na replikę to polecam dozbierać na inną replikę z platformy AR-15 (np. repliki firmy Evolution Airsoft, albo jeszcze droższych takich jak KWA czy G&P). Polecam lekturę poradników: odnośnie wyboru repliki w różnych zakresach finansowych oraz odnośnie wyboru replik platformy AR-15.

 

I lekko się przyczepię. Masz na forum mnóstwo postów i tematów na temat wyboru repliki, w przypadku repliki M4 Cymy masz nawet recenzję. Znalezienie tych informacji to nie problem. Wystarczy troszkę wysiłku ze swojej strony i większość twoich wątpliwości zostanie rozwiana. Nie ma się co obrażać, tupać nóżką i strzelać fochy, ponieważ najpierw warto przeczytać czy ktoś nie miał tego samego problemu co ty (A jak pewnie się domyślasz ktoś na pewno miał). Tutaj masz regulamin działu. Przeczytaj i przemyśl.

Edited by CiV_1994
Link to post
Share on other sites

Lesiu, to że jesteś na tym forum dłużej od niektórych wcale nie obliguje Cię do cynicznych komentarzy.

 

Emki JG to w mojej opinii jedne z lepszych chińskich konstrukcji. Fakt, pierwsze wersje będące kopią TMu skopiowały również ich wady takie jak pękające uszy górnego korpusu czy szybko luzujący się front. Obecnie jednak dysponując ograniczonym budżetem, szukając emki na kształt a1 bez wahania brałbym JG (choć wolałbym dozbierać do wersji z metalowym korpusem).

Link to post
Share on other sites

Cześć, siemanko.

W najbliższym czasie chcę kupić sobie replike M16 i kieruję do was pytanie.

Która emka będzie lepiej sie sprawować od Cymy czy JG.

 

http://gunfire.pl/pr...binu-CM009.html

 

http://gunfire.pl/pr...u-JG1601MG.html

Może miał ktoś z was styczność z tymi replikami. Licze na subiektywną odpowiedź.

 

A jeśli nie M16 to może jakieś M4, jeśli wiesz coś na temat dobrej M4 w przedziale 500-600 zl to wklej linka.

Pozdrawiam.

 

Nie kupuj żadnej obie repliki sa rownie badziewne i nie warte tej ceny.

Link to post
Share on other sites

Lesiu, to że jesteś na tym forum dłużej od niektórych wcale nie obliguje Cię do cynicznych komentarzy.

 

Czyli rozumiem, że nagle w działach innych niż 'jak zacząc?' można sobie olać nie tylko użycie szukajki (która działa średnio), ale nawet przeczytanie dwóch linijek tekstu sklepowego opisu, a osoba, która Ci to wypomni dostanie jeszcze reprymendę?

 

sorry, my bad.

Link to post
Share on other sites

Zwracasz uwagę na czytanie ze zrozumieniem, a nie zrozumiałeś, że mój komentarz dotyczył formy Twojej wypowiedzi a nie jej treści?

 

Wyszukiwarki należy używać zawsze przed założeniem tematu. Bez znaczenia w jakim dziale umieszczamy temat. Jeśli ktoś ma problem z wyszukiwarką wmasg może korzystać z google. Wystarczy wpisać interesującą frazę z dopiskiem wmasg i powinno działać.

 

Tematy połączyłem i umieściłem w "Jak zacząć?".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...