Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki AK z drewnianymi partami?


Recommended Posts

Jeśli chcesz zaspokoić potrzeby autystów/purystów, Cyma klepie też magazynki a la tantal, metalowe, ale mniej bananowe. I wilk syty, i owca cała.

Co do gogli, polecałbym raczej okulary, z te pieniądze możesz dostać kontraktowe ESSy, lub odpowiedniki innych marek, a to już sprzęt z wysokiej półki, który posłuży na lata. Czemu okulary? Bo mniej parują, a ciężko kogokolwiek trafić kiedy nic się nie widzi :^) (chociaż i takie akcje mi się zdarzały :^) ).

Link to post
Share on other sites

@Kopcik

 

Cytuję:"LCT nie odstaje jakoś tragicznie od RS"

 

I nasuwa mi się jedno pytanie: miał Ty to w ogóle w "ryncach"? o RSa pytam.

 

Co do niestandardowych części, to o jakich mówisz? Bo jeśli o gearbox chodzi to zębatki po małej modyfikacji wchodzą standardowe, AR i tłok też. Niestandardowy element nie dający się łatwo przerobić to tylko szkielet, reszta pasuje do niego bez problemu, choć niektóre elementy jak wspomniałem wymagają przystosowania.

 

Zamiast szerzyć mity, polecam poszerzać wiedzę.

 

Aby jakoś odnieść się do tematu, również rozważyłbym kupno nowego LCT. Zewnętrznie to naprawdę fajne repliki, wnętrze to tylko elementy eksploatacyjne więc z czasem i tak połowa zwolni miejsce dla lepszych zamienników.

Edited by senkuPH
Link to post
Share on other sites

@senkuPH

RS widziałem i jakoś szczerze to mnie nie powalił... Owszem uznanie za bardziej realistyczną budowę od LCT, ale nadal żadnych fajerwerków.

A co do niestandardowych części to jeszcze napewno popychacz dyszy. Nie wiem co się tak rzucasz o to, że wspomniałem o niestandardowych częściach w kontekście wad. Co to, zaleta niby?

Link to post
Share on other sites

Real Sword to jedyna replika AK która ma poprawną długość komory (można założyć pokrywę od palnego). W kwestii odwzorowania palnego pierwowzoru jest to najlepiej odwzorowana broń z rodziny AK na rynku. LCT jest niezłe, ale do RS nie ma startu. O tym, że Norinco robi dla Real Sworda wszystkie części zewnętrzne nie wspominam nawet, bo to chyba wszyscy wiedzą.

Link to post
Share on other sites

@senkuPH

RS widziałem i jakoś szczerze to mnie nie powalił... Owszem uznanie za bardziej realistyczną budowę od LCT, ale nadal żadnych fajerwerków.

A co do niestandardowych części to jeszcze napewno popychacz dyszy. Nie wiem co się tak rzucasz o to, że wspomniałem o niestandardowych częściach w kontekście wad. Co to, zaleta niby?

 

1. Prawdopodobnie nie wiesz na co patrzeć, więc Cię nie powalił. Może to też kwestia gustu...

2. Nie mam pojęcia co uznałeś za "rzucanie się" jak dałem coś takiego odczuć - przepraszam.

Jeśli jednak skreślasz replikę przez to, że popychacz może być dedykowany - nie rozumiem tego.

Link to post
Share on other sites

Real Sword to jedyna replika AK która ma poprawną długość komory (można założyć pokrywę od palnego). W kwestii odwzorowania palnego pierwowzoru jest to najlepiej odwzorowana broń z rodziny AK na rynku. LCT jest niezłe, ale do RS nie ma startu. O tym, że Norinco robi dla Real Sworda wszystkie części zewnętrzne nie wspominam nawet, bo to chyba wszyscy wiedzą.

 

Miałem type97b z real sworda i pewnie kałaszki to też fajne repliki ale mam jedno ale. Jak już kupić używkę to trzeba kupić taką która była dobrze zadbana a nie na przykład z zdartą powłoką gdzie ten kałach wygląda jak rewolwer z nierdzewki. Ewentualnie zardzewiały cały :D Bo wtedy sorry, wybrałbym i tak zadbane / nowe LCT.

Link to post
Share on other sites

A jaki problem jest wypiaskować i za oksydować na nowo? Tutaj nic się nie rozpuści podczas tego procesu.

Te bułgary nie mają czasem krzywizny odpowiadającej 5,56? :icon_razz:

Tak, to są repliki magów 5.56

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

W kwestii RSa dodam jedynie, że wszystkie trzy wersje (licząc podmodele 56-2) to repliki Type, a nie AK. ;)

 

Qanaroo - jak jesteś zorientowany na wygląd, potem na bebech, to kup tego FC i gotowy GB u jakiegoś czarodzieja. Zdaję się tutaj na opinię kolegów powyżej, że ciałko FC jest w porządku. Niestety nie widziałem w Kuj-Pom chyba nikogo z E&L/FC, nie macałem więc.

Link to post
Share on other sites

 

1. Prawdopodobnie nie wiesz na co patrzeć, więc Cię nie powalił. Może to też kwestia gustu...

2. Nie mam pojęcia co uznałeś za "rzucanie się" jak dałem coś takiego odczuć - przepraszam.

Jeśli jednak skreślasz replikę przez to, że popychacz może być dedykowany - nie rozumiem tego.

Jeżeli przesadziłem z reakcją to także przepraszam.

Nie skreślam, ale uważam, że przydałoby się poinformować o tym potencjalnego nabywcę. Owszem jest lepsze od LCT, ale pytanie czy lepsze wykonanie zewnętrzne jest rzeczą, która jest tak ważna dla potencjalnego nabywcy.

Edited by Kopcik
Link to post
Share on other sites

Jeżeli przesadziłem z reakcją to także przepraszam.

Nie skreślam, ale uważam, że przydałoby się poinformować o tym potencjalnego nabywcę. Owszem jest lepsze od LCT, ale pytanie czy lepsze wykonanie zewnętrzne jest rzeczą, która jest tak ważna dla potencjalnego nabywcy.

 

Z tym również się zgodzę. (podkreślenie moje)

 

 

Co do gumki, polecę niebieskiego Madbulla, czarną PDI, Systemę, G&G nie używam od czasu aż sam zauważyłem spadek jakości i nie kupowałem jej od tego czasu (minimum 1,5 roku), więc nie wiem czy coś uległo zmianie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...