Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Różnice między AK74 a AKM


Recommended Posts

Cześć!

Chciałbym zapytać osoby bardziej obeznane w temacie o różnice w karabinkach AK74 oraz AKM. Pytam o każdy detal, ponieważ chcę zakupić replikę AK74 i w przyszłości przerobić na AKM (FC robi tylko 74, a na E&L mnie nie stać/szkoda kasy). Na razie wiem o takich różnicach:

-oczywiście inny kaliber, ale w airsofcie ogranicza się to do kupna innych magów (lowy AK/AKM Cymy podobno pasują)

-kolba drewniana ma wyżłobienie którego w AKM nie ma, składana jest kompletnie inna. Planuję wstawić od palnego AKM, pewnie będzie wymagało drobnych przeróbek.

-urządzenie wylotowe, czyli "groszowy" wydatek

-inny nabój a więc i inna podziałka na szczerbince, od palnego AKM też nie jest droga

-montaż na jaskółczy ogon, w sumie to nie wiem czy w AKM'ach były takie spotykane czy nie?

Są jeszcze jakieś różnice? Wszystkim z góry dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Od kiedy FC klepie AK-74 ze stałą kolbą? Bo ja widziałem tylko AKSy... A miałeś kiedyś w łapie AKSa, bądź chociaż przyglądałeś się zdjęciom? Jeśli tak, to nie wiem jak chcesz przywrócić korpusowi możliwość zamocowania obsady kolby stałej. Podpowiem - poza otworami na zatrzask korpus jest niesymetrycznie przycięty. Chociażby ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=KluUGbbyDGU w okolicach 11 minuty widać to dobitnie.

Nie biadol że Cię nie stać, tylko odkładaj kasę, zarób w wakacje, cokolwiek, bo przeróbka AKS-74 taniej Cię nie wyjdzie, a efekt będzie gorszy.

Link to post
Share on other sites

Dobra, teraz widzę, że to był poroniony pomysł. Zależało mi na 100% stali, ale widzę, że chyba lepiej będzie kupić Cyme48S albo M i zmieniać aluminiowe części na "palne". Kolby w AKMS też nie da się podmienić na drewnianą?

Edited by Seterus
Link to post
Share on other sites

Kolby w AKMS też nie da się podmienić na drewnianą?

 

Może zainteresuj się trochę tematem? Chociaż zobacz na zdjęciach jak wyglądają AKM i AKMS. Wiesz chociaż jak zamontowana jest kolba w AKMS?

 

Po wstawieniu stałej kolby do AKMS zostanie w korpusie dziura "na wylot".

Link to post
Share on other sites

Dobra, teraz widzę, że to był poroniony pomysł. Zależało mi na 100% stali, ale widzę, że chyba lepiej będzie kupić Cyme48S albo M i zmieniać aluminiowe części na "palne". Kolby w AKMS też nie da się podmienić na drewnianą?

To jest dopiero poroniony pomysł

Link to post
Share on other sites

A czego ty oczekujesz? Jak byś miał pojęcie o metalach to byś od razu zobaczył z jakiego stopu stali jest cyma (sprawdź hasło porowatość) i pomyśl dlaczego jest kłopot z zapadaniem się komory spustowej pod ciężarem śrub o rozpadających się nitach nie wspomnę.

 

Osobiście kupuj co chcesz bo to nie ja będę potem narzekał ile jest z tym kłopotu :)

 

Kolbę w akms chyba da się podmienić ale to byś musiał i tak dorwać ogon.

Ewentualnie mam moją cymę na sprzedaż z kolbą taktyczną ,48 a dokładniej korpus jak zainteresowany to pisz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...