Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-08S [BOYI] vs CM.040D [CM]


Recommended Posts

Dobry wieczór,

Z góry zaznaczę, iż przeczytałem większość postów dotyczących obu replik (mogło mi coś umknąć), jednak nie znalazłem w pełni satysfakcjonującej odpowiedzi na dręczące mnie pytania.

Głównym tego powodem jest fakt, iż wiele postów jest wiekowa i nie jestem w stanie stwierdzić, czy dane podane w poście są aktualne.

 

Przechodząc do problemu. Mam zamiar zakupić replikę AK. W grę wchodzą dwie (choć może ktoś poleci coś lepszego):

CM.040D

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

oraz

RK-08S

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

 

Patrząc na specyfikację są do siebie bardzo zbliżone. Jeśli się nie mylę obydwie repilki wykonano w systemie VFC, obie mają podobne wymiary i wzorowane były na tym samym (mogę się mylić) modelu karabinu.

 

Moje pytania:

1. Czy prawdą jest to co napisano o CM, że jest to nowa wersja, wykonana ze stali, a nie ze ZnAlu (chodzi głównie o korpus)?

2. Czy faktycznie gearbox Cymy jest obecnie na wysokim poziomie i wyprzedza RK? Nie mam zbyt dużych funduszy jeśli chodzi o ew. serwisowanie.

3. Czy ewentualne dokupienie części, konwersji itp. nie jest problemem w przypadku repliki RK?

4. Czy w replikach RK dalej istnieje problem związany ze "słabym" montowaniem kolby?

 

Przepraszam jeśli popełniłem gafę, źle przypisałem temat lub stworzyłem temat niepotrzebnie.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edited by blackjack19
Link to post
Share on other sites

1. "...pozostałe elementy takie jak lufa zewnętrzna, podstawa muszki, kolanko gazowe, szyna boczna, podstawa szczerbinki z ryglem rury gazowej,obsada łoża, wycior oraz przyrządy celownicze zostały wykonane również z metalu(ZnAl)." Trzymaj się od takiej cymy z daleka.

2. Dasz to komuś do poprawnego złożenia i nie powinien wziąć więcej niż 50zł.

3. RK nigdy nie zostało wyprodukowane w systemie innym niż VFC. Stare cymy (seria 0.3x) to system TM.

4. Pewnie chodzi Ci o zastrzask kolby. Nie, tutaj jest on stalowy (nic mu nie będzie), gdzie cymka ma gównolitowy.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o gearbox to jedynym elementem na plus dla cymy to silnik. Reszta to 'praktycznie' to samo. Cyma jest bardzo krucha, znal jest porowaty i miękki. Rk-08s wykonane jest z jakiegoś staliwa, które na łeb bije wytrzymałość cymy w tak krytycznych punktach jak: obsada Kolby z zawiasem, obsada lufy, czy uszy odsłaniające szczerbinkę. Także nie ma co porównywać cymy do tego konkretnego rk. Moja cyma 048 (tak z 5 lat temu) bo paru miesiącach użytkowania zrobiła się tak luźna, że przerobiłem pseudo nity na śruby bo dostawałem ataków nerwicy przy braniu tego do rąk. Do gearboxa się nie przywiązuj, wymienisz co trzeba po drodze.

 

Oprócz serii 03x był jeszcze model 047,042,046, również w standardzie Tm.

 

A jak uda Ci się znaleźć kogoś kto złoży to poprawnie za 50zl i przy okazji zrobi lepsze kable, to masz mega szczęście.

Link to post
Share on other sites

Mam takiego RK08S. Jest fajny. Jest lepiej wykonany i ładniejszy od cymy. No i jest "prawie" cały zrobiony ze staliwa, zamiast staliwo+znal u cymy. Silnik i reakcja na spust jest taka sobie. Niski rof na 7,4. Bebechy cymy i boyi - jeden pies. No, może oprócz tego silnika - cymowski silnik wiara sobie chwali.

 

Ogółem to sobie chwalę. Z wymienioną gumką HU na systemę jest całkiem przyzwoitą repliką. Wystrzelił na razie 11k kulek i wszystko w porządku, chociaż to dość mały przebieg. Obecnie robi za moją replikę "zapasową".

 

Czy bym kupił jeszcze raz? Nie w takiej cenie. Szczególnie że są kałachy od Force Core, które są całe ze stali i o niebo lepiej wykonane zewnętrznie. Definitywnie są warte uwagi.

Link to post
Share on other sites

Rozpatrz kałachy od force core (gunfire). Dopiero jeżeli żaden Ci się nie spodba, to kup 08S.

 

Tak zrobiłem. Wygląd subkarabinków mi niestety nie pasuje, natomiast długa replika FC-A107 jest nieco za droga dla mnie w tym momencie.

 

Wydaje mi się, że będzie to dobry zakup, a fakt możliwości modyfikacji modelu RK daje dodatkowe plusy. No cóż, pożyję zobaczę.

 

Niemniej dzięki.

Edited by blackjack19
Link to post
Share on other sites

Tylko do rk nie kupisz od tak stalowej lufy zew a nawet jakbyś jakimś cudem ją kupił to i tak będziesz mieć problemy ze spasowaniem całości.

Rk jest dosłownie obrzygany(nie mylić z malowanym) farbą. Repliki zardzewiałe w środku to nic nadzwyczajnego. Kabłąk też lubi się od nitować.

Wolałbym odczekać i kupić FC.

Teraz jeszcze spojrzałem na cenę 726zł? Ja swojego kupiłem za 518zł i drugi raz bym tego nie zrobił.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Repliki zardzewiałe w środku to nic nadzwyczajnego.

O tak. Przykleiłem kiedyś kawałek izolki do korpusu - odkleiła się wraz z małym fragmentem farby spod którego wystawała Ruda.

 

Mam sukę bojca (co prawda zwykłego, bez S), mam sukę FC. Nie ma porównania, również radziłbym Ci odczekać trochę z zakupem.

Link to post
Share on other sites

Przyszła do mnie replika, przetestowałem ją nieco na strzelance. Jestem zadowolony.

Faktem jest, że Cyma chowa się przy jakości body (miałem okazję potrzymać, postrzelać). Osiągi jak na stock też wydają się zadowalające ~400 fpsów na kartce dołączonej przez sklep, więc tutaj nie mogę się przyczepić. Mankamentem jest delikatnie, ale naprawdę delikatnie, ruszająca się kolba. Nie przeszkadza to w użytkowaniu.

Zastanawiam się nad zmianą frontu, gdyż ten od BOYI nie wydaje się zbyt wytrzymały, ale mogę się mylić.

Selektor ognia chodzi według mnie troszkę za lekko, ale może to moje odczucie po kontakcie z palnym AK.

Podczas strzelanki AK sprawdziło się bardzo dobrze. Jest celny, nosi na niezłą odległość i nie ma problemu z podawaniem kulek.

 

 

Teraz jeszcze spojrzałem na cenę 726zł? Ja swojego kupiłem za 518zł i drugi raz bym tego nie zrobił.

 

Mam sukę bojca (co prawda zwykłego, bez S), mam sukę FC. Nie ma porównania, również radziłbym Ci odczekać trochę z zakupem.

 

Miałem także okazję postrzelać z FC. No i tutaj zgodzę się z Wami, iż jakość wykonania bije na głowę nie tylko Cymę, ale i Boyi. Na prawdę byłem zaskoczony jakością i nie ma w tym przesady.

 

Moja Boyi'ka to był prezent, który miałem sobie wybrać do danej kwoty dlatego skusiłem się na RK. Gdyby nie to, zapewne kupiłbym FC. Myślę, że jeśli ktoś będzie się zastanawiał nad kupnem któregoś z modeli CM albo Boyi, powinien wybrać FC :D

 

Niemniej, dziękuję Wam bardzo za opinie i pomoc. Zobaczę jak długo RK wytrzyma.

Link to post
Share on other sites

RK będzie śmigać bez problemu. Front się nie rozwali, nie ma po co go wymieniać - bojcowe staliwo jest w miarę dobre, na pewno wytrzymalsze niż znal. Kolba jak kolba - w moim też lata. A selektor - bierzesz kombinerki i przykręcasz na fulla, u siebie tak zrobiłem, że aż się trzeba siłować z tą dźwignią.

 

Dołożysz jakąś fajną gumkę (u mnie śmiga systema energy) oraz lipo 7.4 i będzie ładnie i bezawaryjnie działać.

Link to post
Share on other sites

Repliki zardzewiałe w środku to nic nadzwyczajnego.

 

Kiedyś miałem cm040...

 

Pewnego dnia na krawędzi zaczęła odpadać mi farba i pojawił się prześwit rdzy o wymiarach max 2,5x4mm.

Drapciałem go i drapciałem, to paznokciem, to później czymś troszkę twardszym i kiedy już doszedłem od podstawy szczerbinki do okienka magazynka - wypiaskowałem korpus i pomalowałem od nowa. Blacha była ruda na całej powierzchni jaką udało mi się odsłonić ręcznie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...