Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM 0.48 vs ForceCore AK74


Recommended Posts

Witam, wiem, że stworzyłem już podobny temat poniżej z E&L ale teraz wybór padł już dobitnie między te 2 repliki. Moje pytanie brzmi która z nich będzie lepsza tzn. zarówno pod względem wykonania jak i niezawodności i tiuningu. Wiele fps mi nie trzeba, w granicach 430 bo w terenie biegam. Bardzo zależy mi na opinii względem gearboxa i użytych weń komponentów. Dla przykładu - cyma ma w stoku 430 fps i to jest naprawdę fajne bo nie trzeba już dla mnie nic wymieniać oprócz gumki i lufy które de facto mam. Z kolei w Forcecore wypadałoby wymienić springa na mocniejszego i teraz pytanie, czy wytrzyma on takiego sp120 guardera lub sp130 aby ten próg fps osiągnąć czy trzeba coś jeszcze wymieniać ?

Link to post
Share on other sites

Uważaj z tym 430 w cymce, moja miała 450 na kartce w pudełku(krakmanowe chrono), a na pierwszej strzelance tydzień później 475 w stoku... i była to poprawna wartość, wiele osób sprawdzało wtedy to chrono z niedowierzania. Nie wiem jak forcecore, ale w składzie mamy trzy 0.48 i od kilku lat dziesiątki tysięcy kulek(zazwyczaj dumdumy bo my z tego robimy demokrację na lipo 11v i kablach głośnikowych) i tylko w moim egzemplarzu się kolba złamała.

Link to post
Share on other sites

Sprawa prosta jak budowa kałasza, chcesz mieć spokój na początek, tylko z ze średnim wykonaniem zewnętrznym bierze 0.48, chcesz po jakimś czasie mieć maszynkę co nie tylko strzela ale zajebiście wygląda bierz nieślubnego syna E&L. Tylko do AK od Force Score trzeba mieć magi od tej firmy albo w skorupach od ostrego bo reszta nie pasuje zbytnio bo ma gniazdo jak ostry.

Link to post
Share on other sites

Jako czteroletni użytkownik CM.048

- Pierwsza padła kolba, zaczęła się rozszczepiać w okolicach mocowania kolby

- Ułamanie obsady kolby to kwestia czasu a wtedy nie ma przebacz - nowy korpus na liście zakupów

- Cholernie wytrzymały szkielet gearboxa, przemielił już z całą pewnością grubo ponad 100 000 kulek, jednak używanie pełnowymiarowego suwadła ze sprężyną spowodowało wyłamanie się skrzydełek zaczepu blokady pokrywy

- Śruba dociskająca lufę pod jakichś dwóch latach została przywrócona do łask, bo obsada lufy zaczęła ścierać się i pojawiły się pierwsze luzy

- Po zdjęciu muszki i kolanka gazowego z lufy i po założeniu ich z powrotem pojawiły się na nich luzy, zwłaszcza na muszce

- Kable i gumka hop-up do wymiany na start

- Komora Hop-Up dalej radzi sobie wyśmienicie, będąc cała zaśniedziała i mając ułamane skrzydełko do regulacji hopa

- Gwint na przejściówce do urządzenia wylotowego jest cały rudy. On nie jest tylko zardzewiały, on jest kompletnie rudy i od dłuższego czasu są luzy na urządzeniu wylotowym

- Lufa w połowie... przekrzywiła mi się w lewo, o dobre 3 stopnie.

 

Za nowe CM.048 dziś dałbym maksymalnie 600zł a najchętniej kupiłbym wydmuszkę czegoś innego i wstawił gearbox z cymki bo już fabrycznie ma przyzwoite części. Całość gearboxa jest wymieniona, z zewnątrz wymieniłem korpus na Boyia i zmodyfikowałem tył, by móc używać kolb rozsuwanych.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dzięki dzięki, jednak wziąłem CM 0.48. Mimo różnych opinii porozmawiałem zarówno z użytkownikami tej repliki na moich strzelankach jak i dopytałem się tutaj i koniec końców wyszło na to, że replika jest warta swojej ceny. Te nowe CYMY od starszych z wcześniejszych lat róznią się jakością wykonania na Plus. A ponadto ten gearbox jest naprawdę świetny i to mnie najbardziej podkusiło :). Tak czy inaczej bardzo dziękuję wszystkim za wszelką udzieloną pomoc a w szczególności SirHawk - owi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...