Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

sporo strzelam się w cqb. Jak na razie miałem zwykłe okulary od bolle i bardzo dobrze mi służyły. Jednak od pewnego czasu notorycznie mam poobijaną górną część twarzy. Z racji tego, że okulary już dość wysłużone szukam jakiś dobrych gogli i coś na głowę do ochrony czoła.

Najpierw gogle:

http://allegro.pl/gogle-ess-profile-nvg-jasna-szyba-i5877246906.html

Te się nadadzą czy lepiej nówki x810 nieco drożej? A może w ogóle wziąć coś tańszego (tylko błagam nie proponujcie Defenderów). Jest zauważalna różnica między tymi goglami a uvexami Ultrasonic czy Bolle Safety?

Głowa:

Dość sceptycznie podchodzę do wszelkich kasków i hełmów. Bo w normalnej cenie mam do wyboru garnki typu Mich lub zabawki na rolki od proteca. Jedyne co mi się jak na razie podoba to, nada sie?

 

gunfire.pl/product-pol-1152204750-Replika-kasku-X-Shield-FAST-BJ-oliwkowy.html?product=1152204750

 

Zastanawiałem się czy nie wystarczyłby kapelusz typu boonie, może niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie co wybrać, bo w tej chwili po ostatniej strzelance wyglądam jak sto nieszczęść :E Najchętniej nie nakładałbym nic, bo tak jest wygodnie, ale od pewnego czasu rodzina już zaczęła się o mnie martwić ;)

Pozdrawiam

Edited by Moherek
Link to post
Share on other sites

ESS NVG jak najbardziej, ale nie wiem czy jest sens kupować używane, które mogą być zajechane bardziej niż Twoje obecne. Nie mniej jednak - w porządku. Nie ograniczają pola widzenia i okulary pod nimi możesz spokojnie nosić.

 

Co do głowy - każdy chiński hełm w jakiś stopniu będzie Cię chronił przed kulkami, czy lekkimi stuknięciami o ścianę. Skoro już masz któryś brać (a błędne byłoby założenie, że znajdziesz kilkaset złotych na oryginalny. Najtańszy to PASGT :D) to bierz replikę MICH2000. Żadne fasty i inne wuje muje dzikie węże. MICH więcej zasłoni, a przede wszystkim jakąś część uszu. Te wszystkie z wycięciami to jak masz słuchawki. Bez wyglądają śmiesznie :D

Link to post
Share on other sites

Ja mam kombo fast fma+ess ice+siatkowa stalkerka od brass guarda. Oksy zamieniam czasem na Bolle x800. Problem-parowanie. W momencie kiedy mam kask idealnie z goglami zgrany, tak żeby kulka nie weszła to gogle parują, nawet pomimo stalkerki. Jak uniosę kask żeby nie dolegał idealnie do gogli to ZAWSZE jakiś ninja wsadzi mi w tą szparę kulkę, zazwyczaj centralnie "na hindusa". Z kolei po oksach czasem kulka lubi zejść i brzydką szramę na pysku zostawić. Boję się że czapka/boonie razem z goglami będzie dawała mgłę jak siemasz. Ale, ofkors, wszystko zależy jak się pocisz.

Link to post
Share on other sites

Ess ice mają w zestawie ściągacz który zapobiega zsuwaniu lub lataniu okularów po nosie.

Sam uzywam zestawu ICE +FAST od xshield i jest git. Okulary mają dość przewiewu by jie parowac, a otwory w lasku dodatkowo pomagają w odprowadzaniu nadmiaru ciepla.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...