Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowy rok, nowy "Ja"


Recommended Posts

Polecam takiego typu: http://miwomilitary.pl/index.php?p=8.1599.WOREK-ZRZUTOWY-%27JACBAG%27.J-04.MIWO-MILITARY

Albo sztywny na udo, ale to raczej do gry w budynkach. Ogólnie to jest tak: usztywniona górna część worka, przymocowana stabilnie do pasa/kamizelki/uda, ułatwia i przyspiesza wrzucenie tam magazynka. Kołnierz wewnętrzny/równoległe gumy skutecznie chronią przed gubieniem magazynków w biegu czy czołganiu (czyli w najczęstszym mechanizmie).

 

Bandolier jak już to z odpinanymi klapami - min. jedna otwarta ładownica się przydaje, chociaż moim zdaniem wygodniej byłoby podzielić magazynki. Na przykład: 2x2 z jednej strony klamry pasa, a 1x2 z drugiej. Sięganie daleko do tyłu może nastręczać problemów, zwłaszcza szczuplejszym osobom. Pamiętaj że klamra pasa i kawałek za nią nie umożliwiają przypięcia czegokolwiek.

Link to post
Share on other sites

Ok.

Macie racje, nie pomyślałem że to może być za długie i mogą być problemy z sięganiem z tyłu po magazynek.

Na klacie to by się sprawdziło ale na pasie chyba nie.

Jednak podzielę to tak jak pisałeś 1x2+1x2 (nie widzę na miwo 2x2) z lewej strony, z tyłu lekko po lewej worek zrzutowy a z prawej 1x2 + cargo średnie.

Polećcie mi jakąś małą kieszeń na kamizelkę odblaskową nie chcę ją trzymać w cargo tylko osobno.

Wypatrzyłem sobie taki komplet mundurowy, zda się?

Daruje sobie jak na razie drogie wytrzymałe mundury, jeszcze przyjdzie na nie czas.

To na razie wszystko, jeszcze pojutrze oddać Giete do serwisu na wymianę części i można się gdzieś zapisać do jakiejś ekipy na śląsku.

Dziękuje za pomoc panowie.

 

Wspomniało mi się teraz :)

Co na głowę polecacie, coś konkretnego ?

Podajcie jakieś przykłady, mam już okulary Bolla i maske Stalkera ale chyba z niej zrezygnuje nie chce mi się jej dopasowywać i docinać, zamienię ją na szalobajere.

Link to post
Share on other sites

Ja kamizelkę noszę w zrzutówce albo kieszeni munduru. Jak jest w zrzutówce to magazynki mniej się o siebie obijają i jest ciszej.

 

Ładownice 2x2 robił na pewno Condor albo Flee, ale zawsze możesz założyć obok siebie po prostu dwie ładownice na 2 magazynki.

 

Mundur pewnie się zda, ale taniej dostaniesz MTP z demobilu w dobrym stanie.

 

Na głowę, przy obecnej pogodzie, noszę dokerkę+szal snajperski (owinięty dookoła głowy, jak chusta) albo czapkę BW. Latem - sam szal. To już musisz sam wypraktykować, każdy lubi co innego.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...