Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rk-05 nie strzela


Recommended Posts

Witam.

Problem mam następujący...

Kupilem używane boyi rk-05.

Wszystko było ładnie pięknie strzelalo smigało iwgl.. gdy pierwszy raz rozladowala sie bateria i naładowałem ją na nowo tak jak pisało w instrukcji słychać ze karabin próbuje ale nie może strzelić. Saprawdziłem tez na innej batce od kolegi (700mah 8.4v, moja miala 1200mah 1.2v) i dzieje sie to samo słychać ,ze bateria dziala bo jak naciskam spust to "syczy" Jesli ktos wie co moze byc tego przyczyną to był bym wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wykręć koszyk z silniczkiem i zakręć nim (gdy nie jest przykręcony do GB).

Złóż wszystko z powrotem. Powinno działać. Jakiś czas.

Problem będzie się powtarzać. Replikę należy oddać do serwisanta, wstawić sprężynę ze szlifowanymi czołami i spodkładkować ładnie zębatki. Chyba że potrafisz, to próbuj sam.

Kiczowata sprężyna jest w tym modelu często powodem takich niespodzianek.

Chyba że... Coś w GB strzeliło i się zacięło przez urwaną część/ brak zębów na zębatce. Też oddaj serwisantowi :icon_smile:

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Na zdjęciu wszystko wygląda w porządku. Według mnie albo coś w gearboxie się "zmieniło" albo może być źle podłączony silnik (czarny kabel do czerwonej kropki na silniku). Jeśli silnik jest źle podłączony to kręci w drugą stronę - anti reversal blokuje zębatkę silnikową, kable i bateria się grzeją ale nie ma strzału. Jednak jeśli piszesz że replika nie strzela po naładowaniu akumulatora, to ja z 25 postami nie wiem co się mogło stać :icon_neutral2:

Edited by Polishman213
Link to post
Share on other sites

Może daj film jak wciskasz spust i daj zbliżenia na zębatkę tłokową (widoczna po zdjęciu osłony zębatek między chwytem pistoletowym a osłoną spustu). Poprzedni właściciel wymieniał sprężynę na mocniejszą? Wtedy 8,4v mogłoby jej wtedy nie naciągnąć. Jeśli masz multimetr/miernik napięcia to zmierz napięcie w 9,6 żeby upewnić się że nie padła. Jeśli nie masz miernika to sprawdź na replice kolegi czy strzela.

 

Kable nie mogły się źle zapiąć po rozładowaniu baterii :D założyłem ze gdy replika ci nie strzelała to mogłeś zrobić wszystko, włącznie z odłączeniem i podłączeniem (niekoniecznie poprawnym) kabli :D

Edited by Polishman213
Link to post
Share on other sites

Z linku od Pana Rogasia:

 

3. Replika chwile postrzelała i padła, tłok został w tyle z naciągniętą sprężyną, co robić?

-Od kolegi pożyczasz mocniejsza baterie i "przepychasz" tłok dalej, aż replika odda strzał.

-Dla bardziej zaawansowanych: zwalniasz (przy pomocy głowy, umiejętności manualnych i małego klucza imbusowego) zapadkę przeciwpowrotną znajdującą się na zębatce silnikowej, następuje zwolnienie sprężyny i strzał.

 

Link to post
Share on other sites

Serwis, nie słychać aby coś w GB skakało? Dla mnie prawdopodobne jest, że złamał się anti-reversal. Koszt części nie powinien być większy niż 8zł. Jeżeli replika jest stockowa, to warto wypodkładkować zębatki i zmienić smary na nowe. Wpłynie to bardzo pozytywnie na jej żywotność.

Link to post
Share on other sites

Tutaj zdjęcia szkieletu bez anti reversala (zdjęcie robione chyba w wakacje) :

 

http://zapodaj.net/7...b50424.jpg.html

http://zapodaj.net/8...dbec24.jpg.html

http://zapodaj.net/4...86bb54.jpg.html

http://zapodaj.net/4...b0fbf3.jpg.html

 

 

A tutaj sam Anti Reversal:

KA_antireversal_latch.jpg

Jeśli wszystkie flaki masz na lewym szkielecie to włóż anti reversal w tą dziurkę po lewej stronie zębatki tłokowej tą częścią "trzpienia"na której jest sprężynka.

Link to post
Share on other sites

sama z siebie sprężynka AR nie wypadła. Poszukaj w okolicy serwisanta ;p obstawiam godzinę i Ci to zrobi jeżeli GB jest cały. Dziwi mnie tylko to że sprężynka AR wypadła, nigdy nie trafiłem na taki przypadek.

 

ps. pamiętaj o ułożeniu zębatki tłokowej poprawnie, bo te ze zdjęć wyżej są źle ułożone.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...