Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wyposażenie


Recommended Posts

Witam!

W asg bawię się od niedawna i nurtuje mnie jedna sprawa a mianowicie chciał bym wiedzieć co najlepiej mi się przyda jeśli chodzi o wyposażenie cargo. Ja osobiście posiadam dwa cargo małe i średnie mam wrzucone tam dodatkowe kulki, jakąś latarkę, kompas, czerwona chustę, zapalniczkę. I w związku z tym pytanko co wy jeszcze nosicie po kieszeniach co się przydaje? To sobie dzięki waszym radom uzupełnię;)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Radio mam umieszczone w specjalnej kieszonce przeznaczonej na nie. Woda jest w camelu :). Resztę sobie dołożę bo nie pomyślałem o wyciorze, kluczach i atifogu.

Karczu kamizelkę wraz z kieszeniami dostałem za friko więc darowanemu konikowi nie zaglądam w zęby i teraz dobieram jeszcze sprzęt do kieszeni.

Link to post
Share on other sites

To że masz kieszeń nie znaczy że musisz ją wykorzystać. Nie warto targać ze sobą zbędnego sprzętu. Idąc na gry na niewielkim terenie nie noszę nawet apteczki ani wody (chyba że jest gorąco).

Latarka do gry w dzień? Grasz w podziemiach, bunkrach czy "ślepych" pomieszczeniach?

Zapalniczka? Jeśli nie palisz, to po co? No chyba że kończycie gry ogniskiem albo ktoś nosi kuchenkę spirytusową, to ok.

Kompas - czasem się przydaje, zależy jak kto lubi. Ja wolę skorzystać z telefonu z GPS'em:p

 

Jeśli jeździsz autem na strzelanki warto do wnętrza którejś kieszeni doczepić na stałe smyczkę/retraktor do przyczepiania kluczy.

Zamiast małej czerwonej szmaty polecam kamizelkę odblaskową. Nie brudzi się tak łatwo, nie nasiąka wodą i widać ją z daleka. Wrzucona do zrzutówki dodatkowo wytłumia magazynki - nie tłuką o siebie tak bardzo.

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dopisać - zapasowa bateria do repliki i kolimatora oraz druga szybkoładowarka. Dobre wyciory to pancerze linek rowerowych, bo można je dowolnie giąć.

 

Jeśli jeździsz autem, to w nim zostawiasz podstawowy komplet narzędzi niezbędnych do polowego rozebrania repliki i te zapasowe części które umiesz "polowo" wymieniać.

 

Kacper, generalnie też jestem zdania że lepiej nosić niż się prosić, ale też nie warto się objuczać na szybkie niedzielne mytuwytu. U mnie to wygląda tak, że im większy teren działań i bardziej skomplikowana rozgrywka tym więcej noszę.

Link to post
Share on other sites

Aligators, piszesz o 3-5h w lesie, dojazd autem. Czyli mogę chyba postawić założenie, że parkujecie gdzies pod lasem i strzelacie się do przysłowiowego obiadu i wracacie tak? Po prostu jebanka?

 

To weź chłopie ściągnij z siebie wszystko, włącznie z darowaną kamizelką. Radio, strzykawka czy dwie kulek i telefon, to jest wszystko co powinieneś mieć bezpośrednio NA SOBIE. Reszta niech czeka te 300m dalej w samochodzie, po jaką cholerę Ty chcesz taszczyć ze sobą LATARKĘ czy KOMPAS? Albo pół metra pancerzyka od linki rowerowej? Mapa? Na 90% wycieczek w góry w Polsce mapy nawet brać nie trzeba.

Link to post
Share on other sites

Problem jest kiedy nie ma się własnego transportu, a ktoś jedynie podrzuca nas na miejsce i nie mamy gdzie się składować. Wtedy trzeba już kombinować. Jednak faktycznie, mapa z kompasem to jakieś wyobrażenie harcerza. W życiu to nie ma zastosowania na strzelance. Za mały teren, brak działań wymagających planowania czegoś na mapie, no i wreszcie brak czasu na siedzenie nad nią, bo hicapy sypią ostro. Strzelanki to takie analogowe strzelanie do kaczek, jak na Pegazusie. Jedziesz tam z zamiarem postrzelania do ruchomych celów, każdy inny uczestnik także.

Link to post
Share on other sites

Ty Szajnatałn daruj sobie te nędzne wypociny, jak nie maiłeś zamiaru pomóc to przynajmniej byś oszczędził mi czasu na czytanie tych wypocin. Jak nie masz pojęcia o naszych rozgrywkach to nie krytykuj wszystkiego.

Co do naszych rozgrywek to samochody zostawiamy na parkingu potem ok 4km marszu na starą wojskową strzelnice tak na rozgrzewkę. Potem trochę łupanki lecz nie zawsze. Bardzo często organizujemy marsze połączone ze strzelankami opierając się na mapach terenu na których nanosimy checkpointy z zadaniami, wtedy korzystamy z kompasu. W naszym terenie mamy mnóstwo bunkrów itp. i do tego mi sie przydaje latareczka. Dla tego przydaje się wiele rzeczy. Nie wyobrażam sobie wracać co chwile do samochodu po każdą pierdołę.

Link to post
Share on other sites

Aligators, to trzeba to było od razu napisać że często dużo łazisz, auto masz daleko a resp się przemieszcza/nie istnieje. Z tego co pisałeś można wyciągnąć dokładnie przeciwne wnioski. Sam w taki sposób interpretowałem to co pisałeś.

 

Jak tak, to:

Mapnik/admin panel. Ja nie mam mapnika, ale jeśli używam mapy to zaklejam ją w koszulce. Nie moczy się, nie gniecie, można po niej pisać. Są też mapniki mocowane na ramię w niezłych cenach, niektórzy używają takich regularnie.

Marker na sznurku - jakkolwiek głupio to brzmi, to się przydaje.

Rolka izolki doczepiona do kamizelki.

Jak często czeszecie bunkry, to jedna latarka na broni, druga - malutka, taka za 10zł- do czytania mapy, przyczepiona do kamizelki na stałe.

Jakieś lightsticki też by się przydały...

Podstawowe imbusy i inne śrubokręty (dopasowane do repliki), multitool.

Apteczka - w niej więcej bandaża elastycznego 10-15cm, bo łatwo i stosunkowo dobrze się nim usztywnia skręcenia. I żadnego spirytusu, na "rany" tylko octanisept.

Stoperan to może i nie jest głupi pomysł;p

Ja jeszcze od jakiegoś czasu z tyłu do pasa przypinam na stałe dwa-trzy parciane troki ze ściągaczem. Gdy startujemy i jest zimno gram w kurtce, jak się ociepla to mam gdzie ją przyczepić, a troki zajmują mało miejsca i są lekkie. Czasami też przydają się do innych zastosowań, jak na przykład przypięcie do siebie flagi czy innej znajdzki.

Link to post
Share on other sites

Po co ta zbędna rozrzutność na stoperan, skoro są szyszki :D

Co do apteczki, polecam skompletować samemu, z tego co uważasz za stosowne i tego czego potrafisz użyć, podnadprogramowe i fajne medyczne gadżety będą zbędne, tylko dociążą szpej. Polecam apteczki samochodowe jako baza i ewentualne dalsze kombinacje. Zawierają sporo podstawowych elementów, taniej niż kupowanie osobno. Wspomniany zapas elstycznego bandaża to również bardzo sensowny element.

Link to post
Share on other sites

Aligators, może grzeczniej? Bo moja rada była 100% poważna. Ale Ty chyba nie szukasz rady. Ty szukasz poklasku dla idei noszenia kilogramów zbędnego szpeja. Potwierdzenia swojej wizji po prostu. Wobec tego:

 

 

Mapnik/admin panel. Ja nie mam mapnika, ale jeśli używam mapy to zaklejam ją w koszulce. Nie moczy się, nie gniecie, można po niej pisać. Są też mapniki mocowane na ramię w niezłych cenach, niektórzy używają takich regularnie.

Marker na sznurku - jakkolwiek głupio to brzmi, to się przydaje.

Rolka izolki doczepiona do kamizelki.

Jak często czeszecie bunkry, to jedna latarka na broni, druga - malutka, taka za 10zł- do czytania mapy, przyczepiona do kamizelki na stałe.

Jakieś lightsticki też by się przydały...

Podstawowe imbusy i inne śrubokręty (dopasowane do repliki), multitool.

Apteczka - w niej więcej bandaża elastycznego 10-15cm, bo łatwo i stosunkowo dobrze się nim usztywnia skręcenia. I żadnego spirytusu, na "rany" tylko octanisept.

Stoperan to może i nie jest głupi pomysł;p

Ja jeszcze od jakiegoś czasu z tyłu do pasa przypinam na stałe dwa-trzy parciane troki ze ściągaczem.

 

Do tego dolicz koniecznie PC z płytami, busolę, lornetę nożycową oraz monokular i noktowizor. Ostatnio są też modne stazy ale koniecznie taktyczne.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Może za bardzo się uniosłem ale wkurza mnie takie podejście jeżeli nie doprecyzowałem jak gramy to sorry Winetu moja wina ale to nie powód żeby prawic jakieś głupie docinki. Każda rada jest dla mnie cenna i dziękuję tym którzy podchodzą do tego poważnie. Merrowing pomysł z mapą w koszulce już znam ale dobry patent z markerem na sznurku :) chociaż zastanawiam się czy sobie nie dokupić mapnika na przedramię.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...