Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Narwik 1940 - 19 III 2016 r., Karolew k. Aleksandrowa Łódzkiego (ASH)


Recommended Posts

Szanowne Koleżeństwo!

 

Mamy zaszczyt zaprosić na kolejną grę ASH w Łódzkiem. Otwieramy nowy front, na dalekiej północy Europy, Kolejnym polem starcia między siłami Aliantów a Niemcami będzie norweski port w Narwiku.

 

Wprowadzenie:

"Niemcy zajęli port w Narwiku... Zamierzam atakować o świcie.".

To co zaczął tymi słowy komandor Bernard Warburton-Lee, parę dni później zakończył admirał William Whitworth salwami z pancernika HMS "Warspite". Eskadra niemieckich niszczycieli została zatopiona, dzięki czemu powstały dogodne warunki do podjęcia próby odbicia Narwiku z rąk żołnierzy generała Eduarda Dietla...

 

Miejsce: GSMC, czyli znany i lubiany Karolew k. Aleksandrowa Łódzkiego:

https://www.google.p...298182edfbc0298

Data: sobota, 19 marca 2016 r.

Czas: 8-15. Początek strzelania o 9.

Wiek: min. 18 lat.

Wpisowe: 30 PLN/os. na opłacenie terenu. W ramach wpisowego jest dostęp do ogrzewanych pomieszczeń, kawa/herbata, micha grochówy, ubezpieczenie. Płatne na miejscu.

UWAGA! Gra odbędzie się jeżeli zbierzemy minimum 20 graczy w miarę zbalansowanych ekipach.

 

Ograniczenia co do replik i ich mocy oraz amunicji:

-limit FPS: 450.

-repliki historycznych pistoletów maszynowych (Sten, Thompson, MP40, PPSz, inne): ogień ciągły i pojedyńczy,

-repliki karabinów maszynowych: ogień ciagły i pojedyńczy, dwuosobowa załoga. Niehistoryczne KM-y uprasza się zamaskować, wystylizować.

-repliki pozostałe grają jako karabiny powtarzalne, wyłącznie ogień pojedynczy. Repliki niehistoryczne uprasza się zamaskować, wystylizować.

-limit amunicji: 300 kulek w magazynkach. Żadnej amunicji luzem

Doładowanie do limitu w punkcie powrotu do gry.

 

Pirotechnika: używamy z głową, obowiązuje okrzyk "GRANAT!" Granaty max K206.

 

Niszczenie obiektów: obiekty niszczą tylko saperzy. Oo obiektu należy przykleić taśmą ładunek wybuchowy otrzymany od organizatora. Po zdetonowaniu ładunku należy nakleić na obiekcie kartkę z napisem „Obiekt zniszczony”.

 

Troszkę bezpieczeństwa: poniżej 3 metrów zaleca się deklarację strzału „dostałeś” „pifpaf” i tak dalej, jednak do nie więcej niż 2 celów jednocześnie gdzie trafienie wydaje się być niezaprzeczalne, JEDNAK cel ma prawo poprosić o oddanie strzału kontrolnego (w korpus bądź blisko obok) aby przekonać się czy atakujący rzeczywiście mógł taki strzał oddać.

 

Łączność: GMRS za pośrednictwem radiooperatorów z wystylizowanymi radiostacjami plecakowymi. 1 RTO na oddział.

 

Powrót do gry: system 5 lub 5, czyli spędzamy w punkcie powrotu do gry (resp) 5 minut, bądź wracamy do gry po zebraniu się 5 graczy. PPDG będą się przesuwać w zależności od postępów stron w trakcie gry.

 

Stylizacja: jest to kolejna gra, w której nie przewiduję udziału przedstawicieli US Army (ze zrozumiałych względów, tj. w 1940 r. Stany Zjednoczone jeszcze nie brały udziału w wojnie). Obowiązuje stylizacja na: -Brytyjczyków (głównie piechota, ale też piechota morska i komandosi),

-Polaków (mundury jak u francuskiej piechoty z 1940 r.),

-Norwegów (piechota, ale też ochotnicy w cywilnych ciuchach wystylizowanych na lata 40, z opaską w kolorach flagi norweskiej),

-Niemców (głównie strzelcy górscy, ale też spadochroniarze i marynarze z zatopionych okrętów). Parki maskujące powinny zostać w domu (z wyjątkiem spadochroniarzy).

 

Jako, że walki o Narwik toczyły się zimą, po obu stronach w grę wchodzi również użycie rozmaitych elementów kamuflażu zimowego. Warto więc, np. jeżeli ktoś ma mundur SS, zainwestować w biały maskałat, a eichenlauba zostawić w domu.

 

Zadania: dowódcy oddziałów otrzymają rozkazy na odprawie.

Zapisy: na PW do xProboszcza.

 

A zatem bomba w górę! Zapraszam, bo gry w tych klimatach nie było. Liczę, że tym razem mocno dopisze strona aliancka, bo można w końcu wystąpić jako Polak. Dla początkującyh w ASH - norwescy ochotnicy. Zachęcam również do zabrania jak największej ilości czterotaktów albo strzelb. Wyglądają o niebo lepiej od zamaskowanych eMek czy Giet. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania (zasady, stylizacja), śmiało niech pisze na forum lub PW. W magazynach zalega u mnie sporo sprzętu brytyjskiego i niemieckiego, więc w razie "W" będzie można coś wypożyczyć.

Edited by Domin007
Link to post
Share on other sites
  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Brzmi ciekawie, pytanie, czy będzie sens maskować się na biało w marcu. :icon_razz:

Termin wpisany do kalendarza, ale decyzję mogę podjąć dopiero na koniec lutego.

Kamuflaż zimowy nie jest obowiązkowy. Jest to jedna z sugestii. Oczywiście lepsze są rozmaite płaszcze w kolorach podobnych do khaki/feldgrau. W ten sposób można prosto zrobić się na Polaka z Brygady Podhalańskiej: płaszcz, czarny beret z orłem, szpej i zrobione.

Link to post
Share on other sites

Słuchając ostatnich wypocin polityków trudno określić, która strona jest, która :icon_razz:

 

Jak mawiał Palpatine - "(...)dobro to punkt widzenia(...)" :icon_mrgreen:

 

Nie chcę nic obiecywać, ale jakbym wpadł, to wiadomo, że tradycyjnie jako FJ, mimo, ze sorty GJ i KM też posiadam, ale do spadaków mam słabość

Link to post
Share on other sites

Wstępnie z Podkarpacia dwóch Commando i czterech Niemiaszków.

Super! Rasty im więcej battledressów tym lepiej. Zabierzcie hełmy Mk II i tyle czterotaktów ile możecie :icon_wink:

 

Zarezerwowałem sobie wolne w robocie i zamierzam przybyć. Jeśli potrzebujecie pomocy przy organizacji to z chęcią zgłaszam się na ochotnika.

Nie przewiduję prac polowych w piątek, ale w sobotę od rana raczej tak, więc przyda się dodatkowa para rąk do pomocy. Scenografia raczej uzupełniająca niż coś nowego, ale będzie. Michał napisz proszę czego byś potrzebował do stylizacji.

 

Jak mawiał Palpatine - "(...)dobro to punkt widzenia(...)" :icon_mrgreen:

 

Nie chcę nic obiecywać, ale jakbym wpadł, to wiadomo, że tradycyjnie jako FJ, mimo, ze sorty GJ i KM też posiadam, ale do spadaków mam słabość

Sepp, dawaj do KM! Spadochroniarzy nie zabraknie, wiem, że chłopaki z 19 Inf. Div. się wybierają, a mają mundury Heeres, więc zrobią GJotów, ale marynarzy nie ma. Nawet swojego osławionego Mausera mógłbyś wziąć. :icon_wink:

 

Aaaa i uprzejmie przypominam, że wiążące zapisy są przez PW do xProboszcza lub do mnie (przekażę Marcinowi).

Edited by Domin007
Link to post
Share on other sites

Jakbyś miał okrągły magazynek to i nawet Suomi możesz zrobić z Thompsona ;) Super, zapraszam. Stylówa bardzo prosta, wystarczą cywilki i opaska na ramię. Jakby się komuś kokardę na czapkę z papieru chciało zrobić to tym większa chwała mu za to. Na pewno król Haakon VII nie zapomni tego gestu. ;)

Link to post
Share on other sites
(...)

Sepp, dawaj do KM! Spadochroniarzy nie zabraknie, wiem, że chłopaki z 19 Inf. Div. się wybierają, a mają mundury Heeres, więc zrobią GJotów, ale marynarzy nie ma. Nawet swojego osławionego Mausera mógłbyś wziąć. :icon_wink:(...)

 

Wyjdzie w praniu, jaki sort zabiore, ale do FJ mam sentyment.

"Osławionego" Mausa raczej nie wezmę(ostatni jego występ miał miejsce w "Arnhem" pod Rawą w zeszłym roku) - optyka z montażem na nim była dopiero w użyciu od 1941 r.; limit 450 fps go dyskwalifikuje(ma stówkę powyżej limitu); a i "celcjuszy" będzie za mało na dobrą pracę gaziaka.

Czy ktoś dysponuje wolną miejscówką w aucie i będzie jechał w okolicach Grodziska? Oczywiście do wachy się dorzucę

Link to post
Share on other sites

Jak mawiają znawcy tematu, ryba musi chodzić więc sprzęt też musi chodzić. I dobrze, bo mam nadzieje że nie idziemy w pełną rekonstrukcje, HausGestapo czuwa i kolejny sort mundurowy nie mówiąc o replice nie wchodzi już w grę, trzeba posiłkować tym co się ma.

W rzeczy samej. Nasza gra to nie rekonstrukcja, ale poziom musi być. Wierzę, że każdy jest w stanie coś wykoncypować z tego co ma w szafie, tym bardziej, że zima nie jest surowa i letnie sorty ze swetrem pod kurtką załatwią sprawę. Chyba. Mam nadzieję.

Kusisz diable... :icon_mrgreen:

Nie, ja tylko poddaję pod rozwagę...

Link to post
Share on other sites

Kusił Czerwony diabeł zielonego diabła :icon_razz:

Jeżeli już to biały (od Białej Bandery - Royal Navy, czerwoną miała Marynarka Handlowa). Czerwone Diabły to brytyjscy spadochroniarze, a mnie zwykle z parasami nie po drodze. Nigdy nie zrozumiem po co wyskakiwać ze sprawnego samolotu...

Link to post
Share on other sites

Jeżeli już to biały (od Białej Bandery - Royal Navy, czerwoną miała Marynarka Handlowa). Czerwone Diabły to brytyjscy spadochroniarze, a mnie zwykle z parasami nie po drodze. Nigdy nie zrozumiem po co wyskakiwać ze sprawnego samolotu...

 

Dość często jak dolatywały do miejsca skoków to były już uszkodzone i dość przewiewne. :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Jeżeli już to biały (od Białej Bandery - Royal Navy, czerwoną miała Marynarka Handlowa). Czerwone Diabły to brytyjscy spadochroniarze, a mnie zwykle z parasami nie po drodze. Nigdy nie zrozumiem po co wyskakiwać ze sprawnego samolotu...

 

A to przepraszam :)

 

Dość często jak dolatywały do miejsca skoków to były już uszkodzone i dość przewiewne. :icon_mrgreen:

 

Dosłownie można było się wielu chorób niepotrzebnie nabawić tak więc lepiej było - GERONIMO

Link to post
Share on other sites

Dobrze by było by ci co się deklarują napisali do Proboszcza ze zgłoszeniem, bo tylko takie są dla nas miarodajne. Deklaracji w temacie nie liczę.

Listy wstawiać nie będę, bo to niepotrzebny spam w temacie, na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że mamy połowę minimalnej liczby graczy, z lekką przewagą po stronie alianckiej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...