Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Narwik 1940 - 19 III 2016 r., Karolew k. Aleksandrowa Łódzkiego (ASH)


Recommended Posts

Celem przypomnienia oraz zachęcenia osób niezdecydowanych podrzucam pierwszą garść fotografii jak się wystylizować na poszczególne strony konfliktu. Zaczniemy od opcji najprostszej jaką są norwescy ochotnicy:

 

norwarm1.JPGHegra_Fortress_-_group_of_soldiers_1940.jpg

A tu jak działa to w praktyce: https://photos.google.com/photo/AF1QipPDZpR03BfJxZrRn4quJ8dlsqmxhbor3BIE9v95

Więcej zdjeć: http://www.flamesofwar.com/hobby.aspx?art_id=4114

Szczególnie zachęcam do wsparcia tej strony kolegów, którzy zwykle grają jako Amerykanie. Wystarczy coś w rodzaju feldmycki/kaszkietu, płaszcz, pas, ładownice, Thompson albo jeszcze lepiej Garand do ręki i gotowe.

Jeżeli komuś chciałoby się zrobić kokardę w barwach narodowych Norwegii na czapkę to już w ogóle lans i chwała.

Niebawem kolejna garść porad wizualnych.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pewnie, że tak! W trakcie kampanii norweskiej ochotnicze oddziały strzelców w wielu miejscach zatrzymywały Niemców dajac czas regularnej armii na zajecie pozycji obronnych. Nie pamiętam już nazwy miejscowości, gdzie ochotnicy wespół z niewielkim oddziałem gwardii królewskiej zadali Niemcom naprawdę niezłego bobu, kiedy ci usiłowali sforsować pozycje obronne Norwegów.

 

Tylko przy cywilkach przypominam o kokardzie na czapkę lub opasce. Na pewno ułatwi to identyfikację.

Edited by Domin007
Link to post
Share on other sites

Co Ty chcesz? ;) To świetna fota. Widać jeszcze Foksa i mnie jak dajemy nogę przez Panterą.

 

A dla niezdecydowanych zdradzę co nieco z niespodzianek, które przyszykowaliśmy na "Narwik". Otóż zawsze marzyła Wam się "Omaha" tylko dla wystylizowanych? No fajnie... A podobał się Wam desant lotniczy na "operacji Kusza"? Też się cieszę... No to tyle, co by nie zdekonspirować się kompletnie. ;)

Link to post
Share on other sites

Odnośnie fotki to specjalnie nie wspominałem o mistrzach drugiego planu skoro na pierwszym mamy kangura numero uno RP :)

 

Odnośnie imprezy i tego, co ma się dziać - i to jest to, co tygryski lubią najbardziej.

 

Najlepsze jest to, że w tym czasie wypadła mi jeszcze jedna impreza i to w domu (na Śląsku), ale cytując klasyka z gęby dupy sobie nie rób człeku i bądź a jak mówił Ryba :

NO BĘDĘ!

Link to post
Share on other sites

Miło mi poinformować, że prawie osiagnęliśmy minimalną liczbę graczy potrzebną do tego by gra się odbyła. Myslę, że to dobry impuls do zagrzania swoich kolegów do wsparcia szeregów Aliantów lub Niemców. By z kolei ułatwić stylizację dziś na afiszu Polacy z Samodzielnej Brygady Strzelców Podhalańskich i Francuzi:

b0df49f11ddfa1de2b29c6474702e105.jpgStrzelec7_eheprq.jpg

977narvik_norway_ww2_1940_007.jpg

A dlaczego tak, a nie w battledressach? A no dlatego, że w kwietniu 1940 r. PSZ był jeszcze we Francji, umundurowany i wyposażony w sprzęt francuski. A zatem stylizacja na francuskiego piechura jest na Polaka koszer. Oczywiście, jeżeli ktoś ma battledressa obszytego na Polaka to nie będzie problemu, ale jest okazja do zrobienia smacznej stylówy.

A jak? Bardzo prosto - masz pałatkę albo płaszcz na "Stalingrad"? Masz skórzany pas i ładownice? To świetnie! Wystarczy zatem polski brązowy beret (na allezło za circa 10 PLN) albo hełm typu Adrian i Polak od Bohusza jak malowany. Naprawdę wystarczy oliwkowa koszula, pod spód sweter, oliwkowe spodnie, pałatka i brązowy beret. Będzie git.

Link to post
Share on other sites

Jeśli można dodać swoje przemyślenia.

 

Dałbym może w limitach "mocy" replik, że KMy mają do 470, a czterotakty do 500 fps. Bo wyraźnie widać iż taki StG z 430 fpsami jest niemal jak minigun, podczas gdy czterotakt z 450 niewiele ma nad nim przewagi.

A dzięki temu KMy miały by niewielką przewagę nad innymi replikami a czterotakty miały by realną szansę zdejmować kogoś dzięki zasięgowi, bo to w sumie jedyna ich możliwość.

 

Jednocześnie pomyślałbym czy by nie zwiększyć ilości przenoszonej amunicji do KMa. Powiedzmy 500 albo 600, wszak bardzo często cały oddział zabierał amunicję dla KMa aby tylko nie brakło jej w kluczowym momencie.

Link to post
Share on other sites

Może to nie temat o limitach fps, pojemnosciach magazynków w replikach itp.

Dużą różnicę daje już wyeliminowanie hi-capów (może z pominięciem replik KM'ów - gabaryty + spora waga niech będzie ceną posiadania sporego zapasu amunicji). W przypadku innych replik jak Thompson i STG - magazynki o mniejszej pojemnosci - low'y i mid'y. Jest różnica jak masz 3 magazynki po 30-50kulek niż jeden "bez dna" z liczbą 500 kulek, które można wystrzelić bez zmiany magazynka.

Do Thompsonów mid'y są, do STG wystarczy zrobic konwersję mid'ów lub low'ów z mp7, do PPSZy w ostre skorupy magazynków łukowych wchodzą mid'y z mp5 (jeśli ktoś jest ciekawy jak to wygląda służę pomocą, mam przerobione magi w ten sposób)

MP40, Sten, Beretta 1938 czy smarowniczka mają dostępne low'y i każdy kto miał przyjemność strzelać z tych replik przyznaje, że to całkiem inna frajda niż zabawa z hi-cap'ami.

Przede wszystkim chodzi o to żeby STG i Thompson nie robił już za karabiny wsparcia, które dominują na polach bitewnych ASH, wtedy tachanie ciezkiego KM, używanie słabych PMów czy czterotaktów spełnia swój cel.

Link to post
Share on other sites
(...)

MP40, Sten, Beretta 1938 czy smarowniczka mają dostępne low'y i każdy kto miał przyjemność strzelać z tych replik przyznaje, że to całkiem inna frajda niż zabawa z hi-cap'ami.(...)

Właśnie to był główny powód sprzedania StG44, czy choćby PPSz`y ARES`a, bo nie mogłem znaleźć na Allezło, czy Jebaju adapteru do tej drugiej na magazynki MP 40, żeby AGM`owskie low`y na 50 sztuk stosować - 2000 sztuk amunicji w pepeszowym magu to mi na kilka dni starczało

 

 

Sepp, pewnie będę mógł Cię zabrać po drodze. Umówimy się bliżej terminu gry.

OK Dzięki

Link to post
Share on other sites

Orajt, w pierwszej kolejności zajmiemy się limitami FPS. Hunter ma rację i proponuję zwiększenie limitów mocy do następujących:

 

karabiny maszynowe (z dwuosobową załogą: strzelec plus ładowniczy): 480 FPS,

karabiny powtarzalne (czterotakty): 550 FPS.

 

Zalecam jednak dużo rozwagi, zwłaszcza przy walkach w krzakach, by nikomu nie zrobić krzywdy. Jeżeli ktoś nie czuje się pewnie, śmiało niech założy maskę lub ochraniacz na zęby. Lans lansem, ale bezpieczeństwo przede wszystkim. Jeżeli ktoś ma jakieś obiekcje niech smiało pisze, postaramy się wypracować kompromis.

 

Z kolei jeżeli chodzi o magazynki to zawsze z tym jest problem. Teoretycznie są dostępne mid-capy do Thompsonów, jednak w praktyce są nie do dostania. Wiem, bo od x czasu poluję na jakieś by zastąpić bębenkowy. Jeżeli chodzi o StG to sie nie wypowiem, wszak nie posiadam takiej repliki. Póki co mogę tylko rekomendować użycie magazynków o niskiej pojemności, wszak to sama frajda przeładowywać zabawkę pod ogniem wroga.

Link to post
Share on other sites

Magazynki do Thompsonów ściągałem 2 razy z HK. Generalnie wyszło ok 50zł za magazynek wliczając w to koszt wysyłki cła i inne duperele. Z tego co pamiętam zamawiałem je na ehobbyasia, komplety po 5szt. Raz udało się dostać te mniejsze- 60kulek i raz niestety te większe po ok 120k. Nie sprawdzałem ich pojemności.

 

Dostępne na wgc

http://www.wgcshop.com/products?search_From=searchItem&item=king-arms-60-rounds-m1a1-magazine-box-set-5pcs&search=special&rs=thompson&catid=&cat=&view_choice=b

Edited by wish
Link to post
Share on other sites

O widzisz Wish, dobrze wiedzieć. Jak się ogarnę z hajsem to pewnie nabędę.

 

A żeby wzmocnić stronę niemiecką podaję dzisiaj ostatnią część ściągawki wizualnej. Na afiszu żołnierze niemieccy. Główny nacisk kładziemy na strzelców górskich gen. Eduarda Dietla, ale mile widziani są również spadochroniarze, żołnierze Luftwaffe oraz marynarze Kriegsmarine:

 

wwii-early-war-german-infantry-uniforms-2.jpg

ebd624b22892907e1e5dec76f04d52a4.jpg

a5516541d0e8204b87fa3928c74cfbe9.jpg

 

No i co? Przypominam, że potrzebujemy minimalnie 20 osób. Do gry zostały trzy tygodnie, więc jeżeli zbierzemy kworum do 11 marca to będzie ok. Jeżeli nie, to trudno, impreza zostanie odwołana, dlatego jeszcze raz apeluję. Jedyne miarodajne zgłoszenia przez PW do xProboszcza lub do mnie.

Edited by Domin007
Link to post
Share on other sites

Z kolei jeżeli chodzi o magazynki to zawsze z tym jest problem. Teoretycznie są dostępne mid-capy do Thompsonów, jednak w praktyce są nie do dostania. Wiem, bo od x czasu poluję na jakieś by zastąpić bębenkowy. Jeżeli chodzi o StG to sie nie wypowiem, wszak nie posiadam takiej repliki. Póki co mogę tylko rekomendować użycie magazynków o niskiej pojemności, wszak to sama frajda przeładowywać zabawkę pod ogniem wroga.

 

Pędzę z pomocą:

http://asgrevolution...ms-mid-cap.html

 

Cena co prawda nie jest mała ale nawet jeden mid na początek to już coś (110 kulek to już sporo, na przeciętnym historyku 200 wystrzelonych kulek to chyba dużo). Zawsze w zapasie można trzymać hi-cap'a i ratować się nim w ciężkich bojach do momentu sprzyjającemu doładowanie mid'a :icon_smile:

Edited by wania56
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...