Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[G&G] GC16 Warthog \ Wildhog \ Predator


Recommended Posts

Panowie, czy ktoś już wymieniał lufę i wie jaka jest długość w standardowej emce? Mam zwykłą gc 16 carbine i wszędzie piszą, że lufa 363mm... Za wyjątkiem g&g które twierdzi, że 357... Gdzie moja po zmierzeniu ma 380mm... :icon_question: No chyba, że punktami pomiarowymi nie jest początek i koniec?

Jestem totalnie zdezorientowany. Chciałbym zamówić preckę ale nie widzi mi się potem tłumika montować.

 

Linki

https://gunfire.pl/product-pol-1152200258-Replika-karabinka-GC16-Carbine-czarny.html#tabs_58676

http://www.airsoftmegastore.com/4066-gandg-full-metal-gc16-m4a1-carbine-airsoft-aeg-rifle-tan.aspx

http://guay2.com/en/product/detail-75

Link to post
Share on other sites
  • Replies 535
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Czy ktoś używał wild hoga/ predatora/ warthoga w biedniejszej plastikowej wersji w cqb?

Zastanawiam się nad sensem zakupu tej repliki (wild hog) i przystosowaniem do prędkości wylotowej w granicach 330fps. Jako, że miałem amoebe (też plastikowe body) nie boję się tego rozwiązania, a ponad świadomość trzymania metalu w łapie cenię niezawodność i skuteczność (duży wpływ na to ma mikrostyk). Większe obawy mam do korzystania z miękkiej sprężyny (m85) i baterii 11.1v - czy bebechy wytrzymają tak szybką pracę?

Link to post
Share on other sites

Grzybas, wystarczy SP100 i będziesz miał limit CQB i szalony rof na 11.1. W nowych wersjach jest inaczej front gerboxa skonstruowany. Wydaje się mocniejszy.

Paweł, gearbox w nowych wersjach powinien wytrzymać m110, jak masz wątpliwości i obawy to tylko sorbo. Jedyne co tak pewno rozwala ten box to oszalały rof na 11.1. Co poprawia celność i zasięg to w ramach stokowych fpsów, po kolei: flat, lufa i dobre kulki.

 

JJ

Link to post
Share on other sites

Postanowiłem, że zrobię tak; sp110 guardera do tego flat i kulki g&g 0,28. Zostanę przy stokowej lufie, 300 zł na promyka to dla mnie za dużo a tańsze lufy wiele nie zmienią. Mam jeszcze pytanie odnośnie flathopa. Planuje wykastrować stokową zieloną gumkę g&g i dołożyć do niej dystanser modifaja http://azteko.pl/mod...ob-p-17160.html Czy ten dystanser jest ok? Trzeba będzie przycinać żeby zmieścił się w okienku stokowej lufy?

Obecnie biegałem w konfiguracji do cqb 350 fps ale chcę zrobić replike pod las. Co sądzicie o tym co wyżej napisałem? Ile w takiej konfiguracji po doszczelnieniu powinienem wyciągnąć fps-ów? Celuje w około 400 i nie wiem czy 110 wystarczy ale tak jak wyżej napisałem boje się o gb

Edited by Paweł130
Link to post
Share on other sites

Zielona na flata ok. Trzeba jednak dokładnie wykastrować i do freza obrzucić gładką nie tknięta stroną. Co prawda w zimę mi zielona jako flat średnio radę dawać. W lato jest ok. Na sp110 powinno dać około 400. Jak się boisz o szkielet to sorbo wstawić.

Pozdro

 

Wysłane z mojego Neffos X1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Na sp120 wychodził mi wynik 460-465fps. Na całkowicie szczelnym zestawie z sorbo. Na Sp110 u kumpla w KWA jest 425Fps. I tak jak wcześniej pisałem latam na stokowym szkielecie na SP140 ale pneumatyka szczelna (zatykam lufe i tlok ani drgnie po strzale tak długo jak tylko lufe jest zatkana) plus sorbo. Także polecam najpierw skupić sie na szczelności, bo szkielet, zęby i silnik spokojnie dają rade. Co do gumki to juz najlepiej sprawdzić na jakiej ci sie najlepiej uszczelni zestaw latałem na zielonej G&G teraz na madbulu niebieskim.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Edited by DevilBoy
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jaki czas temu ktoś pytał o wsadzenie lepszej lufy do GG. Więc z próżności kupiłem promyka eg 260mm, więc wymieniłem lufy jeden do jednego ze względu na długość. Przypomnę że mam warthoga 9. Więc reasumując stokowa lufcia nie jest słaba i daję radę. Grając na auto spokojnie daję radę. Gorzej jeżeli chcemy celniej strzelić jednym na dystansie +40. I tu promyk okazuje się znacznie lepszy. Mimo że to zaledwie 260mm. Jeżeli nie zależy nam na uzyskaniu większej precyzji pojedynczego strzału to stok w zupełności wystarczy. W drugim przypadku promyk daje większą gwarancje skuteczności pierwszego strzału.

 

Wysłane z mojego Neffos X1 przy użyciu Tapatalka

Edited by ceus1974
Link to post
Share on other sites

Witajcie :icon_wink:

Przeczytałem cały temat, i mam parę pytań. chciałbym zmodyfikować wersję GC 16 Wild hog 12'

Dałbym spring 120, max 130 i chciałbym mieć ją jako broń długodystansową. Boję się w tej kwestii o gearbox? czy wytrzyma?

Myślałem o wrzuceniu tam 2GX od KWA, ale wiadomo, są szersze. zmieści się? sprawdzał ktoś?

 

EDIT:

A co do wątpliwości w prędkości:

mierzycie na różnych kulkach, a GF zawsze na kulkach 0.2 ;)

Edited by johnatan966
Link to post
Share on other sites

Mi pękł GB, ale to była pierwsza wersja. Prawdopodobnie zabił go rof. Nowa wersja GB jest poprawiona. Ale dla spokoju można sorbo wstawić na głowicę i spokój. Gx2 nie testowałem, ale raczej na pewno będzie ciasno. Po za tym nie będzie obustronnego selektora ognia jak zastosujesz szkielet kwa. Zresztą szkoda zachodu, jak już to alu. Reasumując sorbo i strzelać.

Co do pomiaru to nie wiem, ale przyjęło się 0,20 ogólnie.

 

Wysłane z mojego Neffos X1 przy użyciu Tapatalka

Edited by ceus1974
Link to post
Share on other sites
Czy ktos już miał problem z ETU? U mnie po podpieciu baterii repla sama strzela ogniem ciaglym. Żadnego zwarcia na przewodach nie ma. Wymieniał ktos juz mosfet?
Prawdopodobnie ten sam problem ktory i ja mialem. Mikrowlacznik sie wbil wiec zostaje ci rozebrac replike i sprawdzic czy aby to na pewno... od razu podpowiem jak bys chcial go przelutowac, nie ma na rynku europejskim ich tylko chiny, taki myk( u siebie dobralem w sklepie podobny i troche rzezby, ale chodzi lepiej niz orginal) ew. Serwis w sklepie gdzie kupowales replike.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

A powiedz mi czy w tej kostce oprócz mikrostyku jest jeszcze jakis uklad elektroniczny? W moim przypadku obstawiam ze spalil sie po prostu mosfet. I teraz pytanie. Czy moge go wymienic na jakikolwiek inny mosfet? Nie mam dostepu do repliki obecnie a chciałbym ogarnac potrzebne czesci i na niedziele zrobić

Link to post
Share on other sites
A powiedz mi czy w tej kostce oprócz mikrostyku jest jeszcze jakis uklad elektroniczny? W moim przypadku obstawiam ze spalil sie po prostu mosfet. I teraz pytanie. Czy moge go wymienic na jakikolwiek inny mosfet? Nie mam dostepu do repliki obecnie a chciałbym ogarnac potrzebne czesci i na niedziele zrobić
W tej kostce jest uklad ktory sam posiada lacznie 3mikrostyki odpowiedzialne za tryb ognia, przerywacz, i spust. Teraz tak wpadlem na to: odepnij od mosfetu znajdujacego sie w kolbie wtyczke z tymi 4cienkimi kablami i wtedy podepnij baterie. Jak bedzie strzelac dalej to fakt spalila ci sie czesc znajdujaca w kolbie jak nie bedzie strzelac to jest to co ja opisalem wczesniej. Niestety mozesz kupic cale nowe etu, ew. Wyslac ba serwis. Jesli spalila ci sie czesc w kolbie to mozemy sie dogadac bo mam taka na stanie :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
sorbo wystarczy na M120/ M140? na lato tak, ale zimowy sezon wątpię.

 

jak dam sorbo to AOE też od razu trzeba zrobić?

Zawsze robisz AOE. A to zima w czymś przeszkadza? Jak masz szczelny układ, sorbo i nie bijesz na pusto to wszystko powinno być ok. Moje GC16 od kupna (maj2016) do tej pory miało pare weekendow tylko wolnych, na start Sp120 i tak az do SP140, najniższa temp w jakiej grałem -22stopnie i wtedy juz bylo SP120 (450-455 FPs) i grane na auto. I tak jak wcześniej pisałem szkielet, zęby, silnik, nadal stok.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...