Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[G&G] GC16 Warthog \ Wildhog \ Predator


Recommended Posts

Witam,

Przypuszczam, że w środku każdego z tych modeli siedzi to samo, jednakże jestem ciekaw, szerszej opinii na temat tych replik (szczególnie Warthog 12").

 

Nigdzie na necie nie mogę znaleźć opinii o tych replikach, jestem szczególnie ciekaw, co powinno się wymienić od razu po zakupie, jak zachowuje się w stocku, na jakiej baterii itd.

 

Może ktoś z Was miał doczynienia z w/w replikami i podzieli się opinią.

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152208359-Replika-karabinka-GC16-Warthog-9.html?text=warthog

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 535
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bardzo interesująco wygląda ten układ elektroniczny zastępujący spust. Da się ustawić bursta trzystrzałowego na nim, aczkolwiek problem jaki widzę to ten, że jak coś się zepsuje to najbliższy miejsce gdzie to mają od ręki jest w Hong Kongu.

Link to post
Share on other sites

http://gunfire.pl/product-pol-1152209786-Replika-karabinka-GC16-Predator-Battleship-Grey.html

Bawiłem się trochę tym z linku. Batka li-po 11,1 i rof całkiem fajny. 410 fps, bardzo stabilne, +-2. Zmiana trybu ognia faktycznie jest bardzo prosta Jak na mój gust replika nadaje się do użytku prosto po wyjęciu z pudełka i podpięciu baterii. Więcej będzie można powiedzieć po kilku miesiącach eksploatacji. Kolega na razie ją chwali.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam replikę GC16 Warthog 9, nie ma body z tworzywa, tylko z aluminium rezanego prawdopodobnie cnc. Nie jest to replika budżetowa według założeń G&G. Za to jest świetnie wyważona, ergonomia zajebista, lekka ale to pewno bo z aluminium. Kultura pracy miłą dla ucha, Skupienie lepsze niż moje GP na rhopie. reakcja na spust lepsza nić mój G14 ares, który też ma mikro styk. Spasowanie miazga, luzy minimalny tylko na prowadnicy. 412 fpsów w stoku. Nie planuję robić zmian wewnętrznych, to ma pewno springa 120 i 130 raczej długo nie zniesie, jak zmienię na 100 do cqb co najwyżej ją zastosuję

Edited by ceus1974
Link to post
Share on other sites

W9 w Polsce raczej już nie kupisz, bo ja kupiłem ostatnie :icon_lol: Natomiast parę replik już przewaliłem od CA po GP i ta jest najlepiej zrobiona i body jest na pewno z aluminium co do cnc to prawdopodobnie. A super znal to masz w specnach. Pozdrawiam

Edited by ceus1974
Link to post
Share on other sites

Budżetówki potrafią mieć plastikowe fronty (nawet risy, ale jest to zaznaczone w opisach replika na stronach zagranicznych) i często słabsze sprężyny są założone (fps ca 360). Z mojego doświadczenia gearboxy są identyko.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Co do różnic w wersjach CM16 a GC16 wygląda to tak:

Front: Metal

Lufa: Metal

Korpus: CM16 - polimer wzmacniany, GC16 podobno aluminium

Prowadnica: Metal

Gearbox:

  • Dysza: plastik niedoszczelniona
  • Głowica cylindra: plastik
  • Cylinder: CM16 - aluminium, GC16 - miedź
  • Głowica tłoka: POM wentylowany
  • Tłok: POM jeden metalowy ząb
  • Spring: podobno niejednolity skok
  • Prowadnica: CM16 - metalowa bez łożyska, GC16 - stalowa łożyskowana
  • Zębatki: Standard podobno 18:1
  • Łożyska: CM16 - miedziane ślizgowe, GC16 - kulkowe
  • Szkielet: Standard, zaokrąglony na przodzie okna cylindra
  • Styki: microstyk z mosfetem
  • Silnik: CM16 - 18000rpm standard, GC16 - 25000rpm neodym

Komora, gumka, lufa: Standard G&G

 

Pod wersje CM16 podpięte są też wersje GC16 SR-CQB i GC16 SR-L z różnicą że mają metalowy korpus i mocniejszy silnik.

Edited by Fari
Link to post
Share on other sites

Dotyczy karabinku Warthog 9. Niestety odkryłem pierwszy mankament tej emki do poprawki. Więc albo listwa popychacza dyszy, lub coś jest luz, bo jak mida na max doładuję to podnosi dyszę i pierwsze kulki są wypluwane z prędkością światła, więc ta sprawa do poprawki.

 

Pozdrawiam

 

JJ

Link to post
Share on other sites

Ja niestety też mam problem. G&G predator battleship grey. Metalowe body.

Replika ma ok 390 fps z magazynkiem mid G&P, 318 z hi-capem GG i wcale nie podaje kulek na midach guardera. Sytuacja się zmienia po dociśnięciu maga od tyłu ku przodowi. Wtedy replika osiąga nawet 400fps.

 

Mierzona wg papierów przed wysyłka 408-413 fps

Link to post
Share on other sites

Bardzo możliwe. Z tym, ze magazynek GP stabilizuje komorę i ja dociska, a tamte nic nie robią.

 

Replikę jutro wysyłam z powrotem do Gunfire. W zasadzie ani razu z niej nie strzelałem w polu, wada po wyjęciu z pudełka do tego sam nie dałem jej rady wyeliminować.

Link to post
Share on other sites

Utnij kawałek starej sprężyny głównej i wsadź na lufę wewnętrzną. Długość sprężyny dopasuj metodą prób i błędów (jak będzie zbyt długa to się nie domknie korpus). Minus jest taki, że nie wszystkie magi będą chciały się zapiąć, plus jest taki, że sprężyna będzie dopychała komorę HU do czoła GB i zniweluje przedmuchy.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...