Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wszechstronna replika bullpup na początek.


Recommended Posts

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, zdecydowałem się na p90 ca kupioną tutaj na forum :http://wmasg.pl/pl/c...ent/show/686403

 

Teraz potrzebuję jeszcze rekomendacji dobrych okularów, najlepiej nie za drogich bo budżet niespodziewanie mi się skurczył. Chciałbym też się dowiedzieć jak wygląda sprawa z kolimatorami, interesowałby mnie jakiś mały otwarty model, od jakiej ceny zaczynają się porządne ?

 

Mundur mam jeszcze z poprzedniego podejścia do asg, znajomy namówił mnie wtedy do kupienia za 300zł i ciekaw jestem czy przypadkiem nie zostałem solidnie naciągnięty. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś powiedział mi też jaki to jest konkretnie mundur, wiem tylko tyle że jest rosyjski. zdjęcia na dysku :

https://drive.google...YUE&usp=sharing

 

Bry, stwierdziłem ostatnio że dam drugą szansę asg, i w związku z tym szukam repliki.(innych rzeczy pewnie też, ale to na razie priorytet). Poprzednio zabawę skończyłem dobre parę lat temu, z powodów różnych, w każdym razie można mnie spokojnie traktować jako nowicjusza.

 

Moja pierwsza replika to była długa gieta od jg (wersja z dwójnogiem), i jako że ciągle miałem z nią problemy, szukałbym teraz czegoś z trochę wyższej półki jakościowej/cenowej. Sama wielkość repliki też mi przeszkadzała, także po dłuższym namyśle nabrałem ochoty na coś krótszego, a z krótkich replik najbardziej podobają mi się bullpup-y. Chciałbym mieć jedną replikę zarówno do cqb jak i dalszych dystansów, dlatego myślę że najlepsza będzie dla mnie możliwość łatwej wymiany sprężyny. Jeżeli chodzi o magazynki preferowałbym używać niegrzechoczących, także brak high capów do repliki mi nie przeszkadza. w jednym z tematów w tym dziale forum znalazłem post ze spisem bullpup- ów z tą technologią :

 

P90 prod. King Arms

UAR + jego tuning

L85 od ICS'a

AUG'i np. GFC czy APS

 

P90 podoba mi się najbardziej, z tym że nigdzie nie ma jej dostępnej (czy nie umiem szukać?)(zbrojownia ma status czekający na dostawę, napisałem do nich ale spodziewam się że nawet jeżeli będzie kiedyś dostępna to sporo sobie poczekam). Czy powinienem ewentualnie rozważać kupno repliki za granicą ? Również chciałbym dowiedzieć się jak wygląda sytuacja z komponentami do niej, oraz co powinienem kupić w ramach bazowego tuningu (jeżeli jest wymagany). I podstawowe pytanie, czy ta p90 to dobry pomysł ?

 

Nie zagłębiałem się za bardzo w inne modele z listy bo na razie jest to dla mnie rezerwa jeżeli p90 nie wypali, ale promocja na gunfire przykuła moją uwagę - http://gunfire.pl/pr...-Nomad-TM-.html . Poczytałem o niej i widziałem opinie że wykonaniem jest gorsza od giet jg, to prawda ? druga sprawa, czy istnieje w tej replice opcja wymiany lunety na szynę?

 

Budżet to około 1300 złotych na replikę plus akcesoria do niej. Tak naprawdę każda rekomendacja dobrej repliki bull pup w tym przedziale cenowym będzie mile widziana. Właściwie to każdy feedback się przyda, nawet gdyby miało okazać się że kupowanie takiego bullpup-a to koncepcja kompletnie bez sensu.

 

Edytowane na prośbę autora. Buniek

Link to post
Share on other sites

Nie mam UAR'a, ale są o nim dość dobre opinie. Co kilka miesięcy nachodzi mnie chęć na kupno go, więc pewnie jeśli akurat będę miał kasę to kiedyś to zrobię.

 

Mam P90 - co prawda JG a nie King Armsa, ale wszystkie cegły są podobne. Moim zdaniem - świetna replika, najbardziej uniwersalna z podanych przez Ciebie (CQB!). Mała, lekka, poręczna, podatna na tuning. Minusem jest że tryb ognia pojedynczego lubi padać. Na ogół daje się to samodzielnie naprawić, ale ustalenie co jest problemem bywa czasochłonne (raczej na kilka godzin niż dni). O ile dobrze kojarzę, P90 od King Armsa ma możliwość szybkiej wymiany sprężyny. Kozaq dobrze mówi polecając Bocianoo, jeśli zdecydujesz się na P90 warto z nim porozmawiać. Myślę że będzie zorientowany również skąd i czy warto go zamawiać. Co do wad pimpka, pamiętaj że magazynki są duża i mogą wymagać zamówienia u krawca większego worka zrzutowego i ew ładownic. No i pimpki nie są tacticool, ale wynagradzają to manewrowością.

 

Kumpel z teamu ma AUG'a bodaj GFC, tego malowanego. Wygląda nieźle, plastik póki co się trzyma. Jest o nich spory temat na forum, warto tam zajrzeć. Chińskie lunetki w chińskich augach nie są dobrym rozwiązaniem, lepiej polować na wersję z risem.

 

Do Twojego zestawienia dodałbym jeszcze F2000. Nie wiem czy teraz jest gdzieś w Polsce dostępne i w jakiej cenie. Oczywiście wersja bez lunety.

Link to post
Share on other sites

AUG - wszystkie mają błąd konstrukcyjny i po pewnym czasie pojawiają się problemy z szczelnością na linii dysza-komora.

L85 ICS - piękna replika, lecz niestety często pęka w niej koszyk silnika

UAR - fajna replika

P90 - airsoftowy Graal. Jedna z lepiej przemyślanych konstrukcji. Replika banalnie prosta w naprawach i tuningu. Bywają problemy z selektorem w pozycji semi. Są tacy którym przeszkadzają magazynki. Moim zdaniem są o wiele bardziej "ustawne" niż banany do AK.

 

Brałbym P90 od CA, bądź cokolwiek z systemem szybkiej wymiany sprężyny.

Link to post
Share on other sites

L85a2 icsa kupowałem z takim samym pomysłem- jako replikę uniwersalną i delikatnie ją odradzę.

 

Jeśli zakładasz granie 300fps/ 450fps to przydałby się mosfet z hamulcem, ja już zaczynałem mieć podwójne strzały na słabszych sprężynach.

Jeśli planujesz grać cqb na singlu ( u mnie jest taki wymóg) to spust będzie ograniczał w porównaniu do standardowych.

Żeby założyć optykę dokupisz przejściówkę na szynę.

Założenie chwytu przedniego jeszcze przejdzie, ale z oświetleniem jest już dużo kombinowania. Jasne- jest konwersja ris, ale to waga + pieniądze.

Do lasu na długie wypady waga daje w kość.

 

Generalnie replika jest w porządku, ale wymaga więcej uwagi i kasy niż to się na początku wydaje.

Edited by Karczu
Link to post
Share on other sites

Myślę, ży UAR jest jedną z lepszych konstrukcji typu bullpup ( i w ogóle airsoftowych). W razie usterki gearboxa, czy zapchanej kulki, aby go wyjąć wystarczy odkręcić zaledwie jedną śrubkę. Wystarczy odsłonić okno wyrzutnika łusek, odkręcić śrubkę, zwolnić "zamek", wyjąć tylny pin, wyjąć stopkę kolby, wyjąć gearbox, banalnie proste i nie powinno zająć więcej niż minuty. Takie pomniejsze zalety to "odbicie lustrzane". Wszystko, co znajduje się po jednej stronie repliki, jest również po drugiej. Jedyne, co jest nadal złe (mam v2) to sprężyny w dźwigniach selektora (naciskające na kulki, które robą przy tym bruzdy w plastiku) powinny być słabsze. Do v2 wchodzą już wszystkie magazynki i nie ma problemu z podawaniem (kanał komory hopka został przedłużony.

Link to post
Share on other sites

P90 tylko i wyłącznie. Kompaktowa, łopatologiczna konstrukcja, przyjemna w grzebaniu.

King arms już ich nie klepie, z sensownych został marui/ca/g&g. Od biedy można kupić cymiacza (był ostatnio za 330 na gf) i coś z nim zrobić.

Sam poluje znów na p90, jednak marui jest mi za plasticzne, a g&g ma bezuzyteczną optykę.

 

Do 1300 rozważyłbym jeszcze tavorka od Aresa, elkę od army(max 700zł)

 

 

Link to post
Share on other sites

UAR jest fajny, ale nie wszystkie magazynki łyka, trzeba przerabiać (albo magi albo replikę).

P90 to koszmarne magazynki (duuuuże), ale można sobie z nimi poradzić. No i nie zgodzę się, że nie jest tacticool, bo można risy dołożyć :P.

L85 ICS-baaaardzo fajna, ciężka replika, która ma swoje bolączki, ale jest tak brzydka że aż piękna, no i można w niej łatwo regulować prędkość wylotową.

AUG-jak ktoś pisał wyżej-z czasem pojawia się nieszczelność na linii gb-komora HU, natomiast te repliki mają dużo miejsca w korpusie, można wsadzić grubaśne druty, dużą baterię, ogólnie fajna rzecz.

Tavor Aresa-znajomi mają i chwalą, mnie nie podoba się zwalnianie magazynka w tej replice.

Trzymaj się z daleka od FN2000, ta replika to jeden wielki problem.

Link to post
Share on other sites

L85 ICS- Miałem, nie polecam. Szkielet padł na m130 ustawionym na "medium" po 20k strzałów. Jest śliczna i wygodna, ale to chyba tyle jeśli chodzi o plusy.

AUG- Mialem JG. 7 strzelanek z rzędu padała. Parę razy odsyłana do taiwanguna, w końcu zajął się nim jeden z najlepszych serwisów w Warszawie, a i tak płatała figle. (BTW. Nath, gdzie masz tyle miejsca na batkę w Augu? Bo jeśli chodzi Ci o przestrzeń za klapką przytrzymującą gearbox, to mamy różne pojęcia dużej ilości miejsca na baterię :) )

P90- Znajomy miał Marujca- jeśli przymkniemy oko na trzeszczenie body po jakimś czasie użytkowania, to replika idealna i nie-do-zajechania. Cicha, wygodna, z bardzo długą lufą, jak na jej gabaryt.

Link to post
Share on other sites
Trzymaj się z daleka od FN2000, ta replika to jeden wielki problem.
Teraz to też wielki problem w zdobyciu :icon_biggrin:

Z tego co widziałem to UAR to bardzo fajna rzecz. Jakby nie udało mi się wyrwać wymarzonego F2000 z komisu to na pewno pocieszyłbym się UARkiem.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

(BTW. Nath, gdzie masz tyle miejsca na batkę w Augu? Bo jeśli chodzi Ci o przestrzeń za klapką przytrzymującą gearbox, to mamy różne pojęcia dużej ilości miejsca na baterię :icon_smile: )

No wiesz, ja mam głównie M4 z teleskopową kolbą, mosfet+cienki baton lipo i kolby się złożyć nie da do końca, więc może faktycznie to moje zboczenie :icon_wink:.

 

A co do słabego szkieletu w L85 to jestem zaskoczony, wszystkie znane mi egzemplarze pomieliły znacznie więcej kulek na 130stkach przy ustawieniu med-hi i dalej walą jak złoto. Szkoda, że w ICS też się zdarza taka loteria z GB :(.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko P90 najlepsze będzie.

Małe, lekkie, kompaktowe, a do tego bardzo proste w konstrukcji.

Rozbieranie, naprawy i tuning to bajka, nie ma lepszej repliki pod tym względem.

W środku siedzi solidny GB v6, do którego wchodzą wszystkie standardowe części.

Magazynki wcale nie są tak tragiczne jak niektórzy je przedstawiają,

wystarczy jedynie z głową je rozłożyć na oporządzeniu.

Na chwilę obecną najlepiej brać CA

Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, zdecydowałem się na p90 ca kupioną tutaj na forum : http://wmasg.pl/pl/consignment/show/686403

 

Teraz potrzebuję jeszcze rekomendacji dobrych okularów, najlepiej nie za drogich bo budżet niespodziewanie mi się skurczył. Chciałbym też się dowiedzieć jak wygląda sprawa z kolimatorami, interesowałby mnie jakiś mały otwarty model, od jakiej ceny zaczynają się porządne ?

 

Mundur mam jeszcze z poprzedniego podejścia do asg, znajomy namówił mnie wtedy do kupienia za 300zł i ciekaw jestem czy przypadkiem nie zostałem solidnie naciągnięty. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś powiedział mi też jaki to jest konkretnie mundur, wiem tylko tyle że jest rosyjski. zdjęcia na dysku :

https://drive.google.com/folderview?id=0B9NuMZAj_M0pdVpWVXNJT3ZKYUE&usp=sharing

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o P90 ogólnie, ująłbym to tak, jeśli robisz tuning to wszystkiego,

Replika wybrana wg. mnie dobrze, choć wiadomo z używkami bywa różnie, ale w razie co, to podeślesz do Bociano i ci zrobi.

Odnośnie kolimatora, to tu jest tylko jeden słuszny wybór. Aimpoint T1 micro. Można już od 100zł kupić chińczyka, które swoją funkcję spełniają. Sam mam chińskie micro T1 i nie narzekam. Nic większego na tą replikę się nie nadaje, bo linia celowania i tak jest już dość wysoko i kolejne jej podnoszenie nie jest dobrym pomysłem.

Link to post
Share on other sites

Poszukałem okularów na własną rękę, i znalazłem coś takiego http://www.taiwangun.com/gogle-okulary/okulary-balistyczne-sharp-edge-thin-temple-vapor-shield-anti-fog-clear . W internecie widziałem testy na których wytrzymują strzał ze strzelby, także ten aspekt jest chyba okej, o tym systemie anti-fog nie było bardzo dużo opinii, ale jak już coś znalazłem to same pozytywne (głównie amazon), jakoby faktycznie okulary w ogóle nie parowały . Mam tylko pytanie czy powinienem brać białe szkła czy pomarańczowe, co się lepiej w asg sprawdza ?

 

Drugie pytanie, do głównej sprężyny będę używał kulek 0.23 p&j, zakładam że do cqb nie opłaca się kupować lżejszych ? domyślam się że przy niskich odległościach to i tak ma małe znaczenie ?

Link to post
Share on other sites

Ludziska różnych używają okularków. Możesz się nawet pokusić o poszukanie w sklepach ze sprzętem BHP (ja tak dorwałem gogle, kolega okulary za jakieś 5 dych- oczywiście z wymaganymi atestami!). Moje zostały przestrzelane i nic im się nie stało ALE zaraz po tym wymieniłem szybkę na nową.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...