Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Od czego zacząć? Tworzenie własnej grupy/jednostki.


Recommended Posts

W tym temacie opiszę jak rozpocząć przy otwieraniu grupy.

Chcielibyście założyć swoją grupę lub nawet całą formacje? Ten temat jest dla was.

Opiszę tutaj w punktach co trzeba po kolei zrobić. Myślę że będzie to poradnik dla osób które na prawdę się nie znają na tych sprawach.

 

 

1. Trzeba znaleźć sens i przyszłość swojej grupy/formacji. Czym będzie się zajmowała? Czy oprócz strzelania do siebie będziecie coś jeszcze robić... jakieś lekcje teoretyczne, historia? Pamiętajcie że jest to jeden z najważniejszych punktów, gdyż tutaj myślicie o przyszłości... .

 

2. Załoga. Na początku nie polecam rozkładać wam grup, gdyż zapewne przez kilka miesięcy będzie was niewiele... Więc właśnie teraz chodzi o to aby znaleźć te osoby. Ten punkt składa się z kilku..., a może nawet kilkunastu miesięcy ciężkiej pracy którą jest szukanie ochotników... Jednak na początku zbierzcie kilka, kilkanaście osób najlepiej znajomych i patrz punkt 3.

 

3. Nazwa... Logo... Opis... Jeżeli zebraliście kilku znajomych możecie teraz wymyślić wszystkie informacje o grupie, będą one przyciągały nowicjuszy właśnie do waszej formacji/grupy.

 

4. Miejsce do dyskusji / Forum / Strona internetowa pamiętajcie że w sieci możecie ogłosić rekrutację, oraz rozmawiać o tym jaką replikę kupić, jak będziemy z sobą rozmawiać (oficjalnie/nieoficjalnie) itp.

 

5. Regulamin i ważne informacje. Teraz kolejny z najważniejszych punktów. Tak jak wszędzie formacja/grupa musi mieć także regulamin. Każda instytucja / formacja militarna itp. ma swój regulamin. Jeżeli nie będziecie mieli regulaminu to raczej nie budujcie formacji. Tutaj w wypadku tworzenia formacji można także utworzyć grupy... podział: Wiekowy, Zaawansowania itd.

 

6. Sztab generalny czyli kto na jakim stanowisku. Najlepiej aby ci którzy dołączyli jako pierwsi zostali szybciej awansowani na wyższe stopnie. Np. osoba która wymyśliła grupę = Generał. Osoba która pomogła w pierwszych tygodniach np. Gen. dywizji czy Gen. brygady.

 

7. Rozpoznawalność. To znaczy... każdy ma mieć na mundurze naszywkę z logo... albo takie same mundury... albo coś innego co będzie przedstawiało waszą grupę/formację.

 

Co dalej? polecam skupić się na systematycznych treningach w czasie których przeszkolicie konkretne osoby na konkretnych specjalistów (np. zwiadowca, wsparcie, RTO, nawigator itp)

 

Kolejnym krokiem może być wspólna kasa zespołu na wspólne wydatki.

Ważne jest to aby wasza grupa czy formacja nie rozpadła się po pół roku czy nawet po roku.

 

 

Myślę że poradnik może przydać się osobom które nic o tym nie wiedzą, a nie mogą znaleźć nic w internecie. Pewnie polecą hejty że jest milion poradników na ten temat w necie.... ale jeśli ich jest milion to czemu nie może być milion jeden? Siema.

Link to post
Share on other sites

Rozsądne są chyba tylko punkty 3, 4, 5 przyciągające oko logo, ogarnięta strona/forum gdzie można się dowiedzieć kto zacz i poznać choć nieco członków ekipy, umówić się na wspólną wymianę kompozytu albo tankowanie w piątek wieczorem, prosty regulamin strzelanek (co trzeba mieć, jak oznaczacie trupa, czy są ograniczenia w używaniu magazynków albo limity fps). Reszta... serrrrrio? Żeby stworzyć fajną ekipę asg to musicie się przede wszystkim znać i lubić. Zgranie, doświadczenie i reszta, to wszystko przyjdzie z czasem i na początku nie warto sobie zawracać tym głowy. Zgrana paczka to podstawa.

Link to post
Share on other sites

Złamasy... olej ich i załóż 376 w kraju SPAP Wypizdówek! :icon_biggrin: ja tak zrobię z moimi, bo nie chcieli mi dać tytuł Generalissimusa.

 

O, zapomniałem tego dopisać, bo u mnie tak samo :icon_smile:

 

Hmm... w iCh'ach leci mi dziewiąty rok - kręcę się z nimi od jesieni 2007... Nie jestem nawet szeregowym (acz jestem ostatnim aktywnym dinożarłem pozostałym z pierwotnej ekipy).

Sensu ekipy nie było nigdy. Nie ma nadal.

Regulaminu - jak wyżej. Sztabu - nie tylko nie było, ale wręcz programowo nie będzie.

Forum mielismy, ale zdechło. Wynieślismy się na forum lokalnej społeczności.

Naszywki... są, ale nie kazdy je nosi. Mundurów używamy różnych (jest obecnie jeden zalecany wzór... ale ma go może polowa ekipy. Ja nie, ja mam poprzendi zalecany wzór :icon_razz:).

 

Wobec tego, jak Lesio pisze - pora rozpędzić tę bandę na cztery wiatry, i ogłosić się... no, z takim stażem i umocowaniem w zespole, to pewnie już tylko ranga Boga Imperatora (Diuny) mi zostaje :icon_wink:

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Jeszcze taki protip dla nowych.

 

Czy trzeba być w jakiejś grupie ASG?

 

Odpowiedź:

 

Nie.

 

Ja nie mam od paru lat żadnej grupy i dobrze mi z tym :D Jadę tam gdzie chce i nikt się mnie nie czepia że na treningi nie przychodzę. W sumie ostatnio byłem prawie w jakimś teamie, nawet naszywkę mam :D Ale słomiany zapał i to że u nas po stronie Rosysjkiej to są jak dobrze powieje 3 osoby, wszystko w sumie umarło śmiercią naturalną.

Link to post
Share on other sites

Tutaj w wypadku tworzenia formacji można także utworzyć grupy... podział: Wiekowy, Zaawansowania itd.

 

-Formacja może składać się z kilku/kilkunastu grup.

 

Nie widzisz tego? Serio? Nie widzisz? Albo ja jestem idiotą..., albo tutaj jest napisane że w razie tworzenia formacji swoją grupę trzeba zacząć dzielić na mniejsze grupy które utworzą formację.

Link to post
Share on other sites

Coś mam wrażenie że P1nK13'mu chodziło o formację jako połączenie grup, a Ty piszesz o rozbijaniu dużej grupy na mniejsze wg dosyć zaskakujących reguł. Ale ja tylko zgaduję, nigdy nie bawiłem się w większe składy, chętnie się dowiem jakiś konkretów. Na przykład mam pytanko- dlaczego sugerujesz aby osoba która wymyśliła grupę (co samo w sobie nic nie wnosi) dostała jakiś tytuł, a ci którzy dołączali później mieli pod górkę?

 

No albo zamknijmy temat, bo wiemy jak będzie :icon_biggrin:

Edited by Karczu
Link to post
Share on other sites

Się śmiejecie z punktu szóstego, a w grupach rekonstrukcyjnych właśnie taki podział na stopnie funkcjonuje, może niekoniecznie z takimi tytułami jak generał brygady, ale głównie do pierwszego stopnia oficerskiego, lub wymyślanych na potrzeby ekipy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...