Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tester kulek


Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fakt, to już lepiej mosiężnego stocka 6.12, przynajmniej nie będziecie narzekać że dużo odrzutów jest :icon_biggrin:

A tak na poważnie to w niedzielę wieczorem chciałbym wiedzieć co robić, ciąć czy zwracać i czekać nie wiadomo ile i na co lub polować na drogie PDI które nie wiem jak pociąć bo twarde...

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Mamut osobiście bym sie wstrzymał z 2 dni, zadzwonił do nich po weekendzie i powiedział, że lufa chyba nie jest 6.00 :v bo kulka 5.99 nie przechodzi :v

 

Wiesz jako iż bierzesz coś ze sklepu :D to zależy Ci na otrzymaniu produktu zamawianego + sklep ma info że chyba coś nie jest tak :D

Link to post
Share on other sites

Z tego co pisali to sporo im tego zeszło i bez problemów, niestety to można zrzucić na mój niefart ;)

To że 6mm nie przechodzi to akurat było 50% w zależności w którą stronę tolerancja kulek poszła, chociaż setne um kulki to nie to samo co setne mm dla lufy, a w którą poszła lufa.

Bardziej zastanawia mnie to że 5.95 lubi stanąć.

Jutro po powrocie wykąpię kulki i lufę a potem wypoleruję i zobaczę co ile będą stawać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No dobra panocki, zawziąłem się dzisiaj i pociąłem "guardera" do końca ;)

Wykończyłem też pierwszy BBT dla naczelnego testera niestandardowych rozwiązań i jutro wysyłam pod jego ocenę i krytyczne spojrzenie, resztę będę wykańczał jak tylko dostanę status "approved by Mendi" ;)

Wykańczanie trwa dłużej niż cięcie więc będę wysyłał sukcesywnie jak znajdę ~2h dziennie na wykończenie kolejnego BBT.

Z jednej strony robię tylko zaoblenia żeby się nie poharatać lub do względnie szybkiej manualnej selekcji np. spuchniętych rakiet gfc, niektóre przechodzą jak się je delikatnie popchnie, z drugiej lejek/koronkę do szybkiego wsypu z ręki względnie pewnych kulek, co do których nie powinno być wątpliwości, polecam improwizowany lejek z kartki papieru i kawałka taśmy ;)

W środku poprawiłem fabryczną polerkę pastą chromową na skórce także fabryczne lustro teraz wydaje się jakby nieostre w porównaniu z tym co osiągnąłem i zastanawiam się w jaki sposób tak wypolerować promyka 650 :D

Polerka sprawiła że np. wcześniej nieprzechodzące blastery 0.25 przechodzą na delikatny pych ale ceramika 6.00 w G10 i G28 nie przechodzi także jesteśmy bliżej 6.00 niż 5.98.

Sugeruję zaopatrzyć się w plastikowe patyczki od lizaków lub wykałaczkę bo tych nie będę załączał ;)

Bez koperty bąbelkowej i przesyłki poleconej wychodzi po 53pln, można umówić się na odbiór w tygodniu w wawie lub w weekend w olsztynie, jutro będę znał cenę z wysyłką to podam ją już na PW razem z danymi do przelewu.

Ogólnie nabrałem smaka inne średnice pośrednie żeby nie tylko wyeliminować zacinki ale pogrupować kulki średnicami co zapewne przełoży się na powtarzalność strzałów jeśli będziemy strzelać 5.98 +/1 0.01 niż 5.95 +/1 0.04 ;)

Prześlijcie mi na PW dane do wysyłki to w odpowiedzi dostaniecie dane i kwotę do przelewu ;)

Link to post
Share on other sites

Wykończyłem też pierwszy BBT dla naczelnego testera niestandardowych rozwiązań i jutro wysyłam pod jego ocenę i krytyczne spojrzenie, resztę będę wykańczał jak tylko dostanę status "approved by Mendi" :icon_wink:

Ale że niby ja?

Dobra, to czekam na tester, w pierwszej kolejności przepuszczę te "podejrzane" guarderki 0,36

Link to post
Share on other sites

Mamut, ja Cię złapię na Warszawie jak już bedziesz w tygodniu :icon_wink: Aktualnie zarwałem mandat od Kolejarzy za brak biletu (eh zapomniało się doładować) :icon_biggrin: także zobaczę jak będę z kasą stał.

 

Znając życie pewnie dwie dobre paczki kulek poszły się paść ;)

Link to post
Share on other sites

Otrzymałem dziś testerek kulek od kolegi Shamotha. Trzeba przyznać, że Shamoth zna się na obróbce metalu - fragment lufy, czy też tester, ma o niebo lepiej wyprofilowane końce i wypolerowany środek niż seryjny produkt EdGi. Wewnątrz idealne lusterko. Co ciekawe, najbardziej skomplikowana maszyna jakiej użył do tego dzieła, to wkrętarka... Już mu zapowiedziałem, że ślę mu do polerki moją preckę pdi i obrączkę ślubną.

 

Co do działania testera - to hula poprawnie. Kulki ds i guarder 0,4 piaskowe, przelatują aż miło - można je garściami do papierowego lejka sypać. Kalashe i żadne rakiety powyżej 0,4g nie wchodzą. A co do guarerów białych 0,36g, to dobrze podejrzewałem, spuchły! Na 3 kulki jedna blokuje się w testerze.

Link to post
Share on other sites

Hmm to ciekawe, bo kalasze i rakiety sprawdzałem na twoim bbt i z jednej strony wszystkie wchodzą z czego 1 na 10 rakiet przechodzi po dmuchnięciu a kalasze wszystkie wymagają dmuchania lub wspomnianego patyczka po lizaku lub pędzelka z kosmetyczki żony ;) Chyba że się skurczyła od zimna...

Link to post
Share on other sites

Gdybym chomikował kulki zapakowane firmowo, to może by wolniej puchły. Niemniej jednak popuchły i nie wchodzą w bbt.

Znalazłem kuleczki stalowe od Zambeziego, te których użyłem do testu luf edgi. Tester, po polerce imś Mamuta, ma średnicę ok 5,99mm, bo kulka stalowa nie wchodzi, ale za to przelatują kuleczki, które mi się blokowały w 5,98mm.

 

Miałem chwilę wolną wieczorem, wziąłem wiec testerek, patyczek z lizaka i kilka woreczków strunowych. Przepuszczam przez tester po garści WSZYSTKICH kulek jakich używam, robiąc sobie takie paczuszki po 150 sprawdzonych bb. Odrzuty sa nawet przy piaskowych/ pomarańczowych guarderkach 0,4g - co jakiś czas, średnio 1/30 trafi się kulka jajowata.

 

A i do testerka pasuje mieć wyciorek pd ręką, bo wystarczy jakiś paproch minimalny i się każde kulki blokują.

Link to post
Share on other sites

Dobra panowie, właśnie skończyłem polerować pozostałe BBT'y.

Kto ostatni ten dostanie pierwszego BBT'a, wiadomo co się z tym wiąże :icon_wink: nie wyszedł idealnie...

Korona zrobiona pod nieco mniejszym kątem i kulka 6mm utyka nieco głębiej niż w pozostałych ale poza tym też się świeci w ąrodku jak psu kule i założona funkcjonalność raczej nie ucierpiała.

Ogólnie nie bawiłem się w wykańczanie na zewnątrz bo po całym zeszłym tygodniu cięcia tego w rękach, i w ten weekend młody naciągnął mnie na cięcie nożykiem i sklejanie modelu z kartonu 2mm, palce już mi odpadają. Jak ktoś będzie odczuwał taką potrzebę to sugeruję papier wodny gradacja dowolna byle od najmniejszej do największej np. 400 do 2500 a potem zielona pasta na bazie chromu lub pasta do zębów :icon_wink:

Wasik do uszu jak najbardziej bo BBT długie nie jest a wacik i miękki i syf przy okazji wymiecie. Na upartego jak się dobierze dobą stronę wacika to można jeden koniec wsadzić w wiertarkę/wkrętarkę/dremel'a a drugim przepolerować jak się mosiądz zacznie robić ciemniejszy.

 

Nie wiem ilu z was targa koziki w teren ale jeśli będziecie też targać BBT to zastanawiam się nad napawaniem niewielkiego fragmentu węglikiem wolframu, o ile się da bo muszę to sprawdzić, żeby dodatkowo dodać opcję osełeczki :icon_biggrin:

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Jeszcze risa do BBt doklej i jakiś taktyczny uchwyt na kubek z kawą, albo i sporka... nie popadajmy w skrajności. Ja tam do BBt dokleiłem izolką kawałek sznurka, żeby to się w warsztacie nie zgubiło. Niegłupie by było na końcu sznurka dodać bajerek: wyciorek z jednej strony, a drugiej przepychaczka.

Szukam jeszcze 2 lejków na wymiar, by na końcach przykleić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...