Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Po co komu hop-up?


Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak to po co komu hop up? Po pierwsze podkręca kulkę, dzięki czemu leci dalej i celniej (bardziej stabilny lot po linii prostej). Po drugie w przypadku regulowanego hu można dostosować go do określonej wagi kulek. Tak temat wyczerpany.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Sam niedawno ustawiałem i bez hop up kulki lecą w linii prostej może z 10 m po czym albo wznoszą się do góry, albo opadają w dół.

 

Po prawidłowym ustawieniu dzisiaj zdziwiłem się jak postanowiłem postrzelać na tle iglaków i poobserwować jak daleko leci kulka.

 

Leci około 60 m (replika to agm 003).

 

Także różnica ogromna. Oczywiście tor lotu nie jest idealnie prosty, bo widać że po jakichś 40-45 m kulka zaczyna opadać, jednak można strzelać uwzględniając jej tor lotu (biorąc lekkim lobem do góry).

 

Przy wyłączonym hopku tego nie jest się w stanie zrobić :icon_smile:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Sam niedawno ustawiałem i bez hop up kulki lecą w linii prostej może z 10 m po czym albo wznoszą się do góry, albo opadają w dół.

 

Po prawidłowym ustawieniu dzisiaj zdziwiłem się jak postanowiłem postrzelać na tle iglaków i poobserwować jak daleko leci kulka.

 

Leci około 60 m (replika to agm 003).

 

Także różnica ogromna. Oczywiście tor lotu nie jest idealnie prosty, bo widać że po jakichś 40-45 m kulka zaczyna opadać, jednak można strzelać uwzględniając jej tor lotu (biorąc lekkim lobem do góry).

 

Przy wyłączonym hopku tego nie jest się w stanie zrobić :icon_smile:

Otóż to. Replika bez hopka jest jak dłoń bez palców.

Link to post
Share on other sites

Tutaj fajnie omówione co i jak z hopkiem - nawet kwestia regulacji (od 3'51 do 5'55):

 

 

@Up

Jakim cudem bez HU kulki lecą Ci do góry?

Czym mierzyłeś dystans?

 

Dystansu nie mierzyłem a jedynie oceniłem na oko. Wiem, że to żadna metoda, ale miałem kulochwyt ustawiony 35 m ode mnie to strzelając nad nim na tle choinek (tak, żebym mógł śledzić tor lotu kulki) było to dosyć dobrze widać. Dystans wzrokowo wyglądał na około 2 razy dłuższy niż odległość między mną a kulochwytem.

 

Co do braku HU to masz rację - źle napisałem, jak jest ustawiony na maksa to się tak dzieje, że kulka jest podkręcana aż za mocno i wznosi się do góry. Jak jest wyłączony to kulka leci z 10 m i opada. Mój błąd :icon_biggrin:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Jestem pełen podziwu dla inwencji twórczej niektórych użytkowników. W aktualnym okresie feryjnym na forum pojawiło się zatrzęsienie wybitnie skomplikowanych zagadnień. Ostatnio taka siepa była w wakacje :icon_mrgreen:

Myślałem że jak ktoś już przychodzi na WM, to wie co daje hop up. Chyba że to gość, który w salonie pyta, po co te czarne, okrągłe gumki na kołach samochodów :teeth: Obawiam się, że posiadanie repliki przez takiego nie będzie najlepszym pomysłem.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Jestem pełen podziwu dla inwencji twórczej niektórych użytkowników. W aktualnym okresie feryjnym na forum pojawiło się zatrzęsienie wybitnie skomplikowanych zagadnień. Ostatnio taka siepa była w wakacje :icon_mrgreen:

Myślałem że jak ktoś już przychodzi na WM, to wie co daje hop up. Chyba że to gość, który w salonie pyta, po co te czarne, okrągłe gumki na kołach samochodów :teeth: Obawiam się, że posiadanie repliki przez takiego nie będzie najlepszym pomysłem.

No w sumie prawda. :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

O widze zrobiłem furror jak na jeden dzień :) Dobra zamiast tego wyzerujcie hop-up. strzelcie sprawdzcie odleglosc.

Potem nie zmianiejąc nic w hop-upie dajcie plytke stalawa badz jakakolwiek na koniec lufy bądź jak kto woli początek wylotu.

1 cm grubosci ten kawałek metalu powinien miec aby byc w sam raz. ( chodzi o podniesienie lufy o kilka stopni do góry zamist podnosć kulke o te stopnie podkręcając ją) Zdejmijcie luneta chba że to kolimator to nie trzeba i sprawdzcie czy strzeli dalej.

Prosze o pokazanie mi wynikow jutro przez kogokolwiek kto bedzie chciał :). Pozdrawiam Cezary :)

 

Ogólnie w całym tym temacie chodziło mi o sprawdzenie właściwości balistycznych asg czy sa podobne do broni palnej:)

Link to post
Share on other sites

Nie za bardzo kumam gdzie wsadzić ten rzeczony kawałek metalu. Jakiś szkic może? Czy tylko chodzi o uniesienie lufy o kilka stopni w górę? Bo nie za bardzo wiem w jaki inny sposób tym kawałkiem metalu wygenerować efekt Magnusa... Wygiętą lufą? Za dużo niejasności w Twoim opisie.

Link to post
Share on other sites

To jest głupie. Równie dobrze możesz spiłować gumke i sprawdzić czy replika strzelając prosto, czy pod kątem 45 stopni strzeli dalej. Powodzenia. PS. Z hop upem lobuje się dalej.

 

 

Taa apropo. Ta rozmowa przypomina mi ostatnią przeprowadzoną z kimś kto uważał że limit do cqb powinien wynosić 110 m/s (360 fps) niezależnie od kulek. Zapytałem czy mogę strzelać 9 gramowymi kulkami.

 

Może będzie temat na miare ninji w airsofcie...

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

 

Taa apropo. Ta rozmowa przypomina mi ostatnią przeprowadzoną z kimś kto uważał że limit do cqb powinien wynosić 110 m/s (360 fps) niezależnie od kulek. Zapytałem czy mogę strzelać 9 gramowymi kulkami.

 

Prelekcja w podstawówce o asg czy jak?

 

Co do autora, to mimo wielkiej chęci nie rozumiem o czym piszesz. Spróbuj może jeszcze raz napisać o co Ci chodzi, tylko tym razem bardziej po Polsku.

Link to post
Share on other sites

Pisze mi że ni moge uzyć pdf :(

 

Nie wiem czy działa ale: 1=hop-up, 2=Przewód lufy, 3=Lufa zewnętrzna, 4=Kawałek metalu 1cmx1cm

https://docs.google.com/document/d/16igemru6Rjiytu57Ee0aRa4OOJk7X6YumUAwnFs-fAY/edit

 

A propo tego kąta 45%. To nie KOSMOS 45% to nie to bo najlepsze wyniki w odległosci w załeznosci od kalibru i kształtu to od 32% do 52% (% to stopnie ) :)

 

A na tej zasadzie wirowania nie podkrecania działa hop-up

http://wiedzoholik.pl/dlaczego-wirujaca-pilka-koszykowa-zrzucona-z-duzej-wysokosci-leci-jak-ptak/

Link to post
Share on other sites

Co do lunety :icon_smile:http://allegro.pl/sk...4910814931.html

Montaże skośne powodują obniżenie punktu celowania o ustaloną wartośc np 20 MOA :icon_smile: Można takiego uzyć zamiast kawałka metalu :icon_smile:

 

Chodzi o to że linia celowania ma być poniżej przedłużonej osi przewodu lufy :icon_smile:

 

http://variag.w.interiowo.pl/balistyka_1.jpg

Znalazłem to pokaze o co mi w przybliżeniu chodzi :)

Edited by CezaryR
Link to post
Share on other sites

I chodzi mi o to że trzeba albo podnieść lufe albo obnizyć linie celowania o 4-8 stopni i będzie dobrze się strzelało z asg bez hop-upa :)

 

Powoli :obniżyć linie celowania czyli jak robić trujkąt to ma 2 równoległe boki czy nie? nie bo górny bok( linia celowania) przecina drugi bok (linie przewodu lufy) :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...