Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Po co komu hop-up?


Recommended Posts

Nie, nie będzie. To co piszesz jest bez sensu i jest sporo błędów w Twoim toku rozumowania, chociażby ustawiając HU na zero w większości wypadku ustawiasz HU na minimalną wartość, a nie całkowicie go wyłączasz. Wypustka nadal jest w lufie, ale niezbyt wiele.

 

Strzel przy dobrze ustawionym HU (lepiej niech doświadczony kolega ustawi) na kulkach wagowo dobranych do repliki i zmierz dystans, potem wyjmij gumkę, wytnij wypustkę i znowu zmontuj, wsadź te same kulki i ustaw sobie lufę te 4-8* i porównaj wyniki...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

im kąt przy styku lini celowania i lini przewodu lufy jest wiekszy tym kąt strzału tez rosnie a więc i odległość (do pewnej granicy rzecz jasna)

 

Ja nie mam repliki i właśnie dlatego prosze WAS o sprawdzenie tego :)

 

najłatwiej to uzyć tego montazu skośnego i wtedy w praktyce zobaczycie co się stanie :)

 

i nie chodzi tu o hop-up tylko o sam przewód lufy :) przeczytajcie wszstko co pisze jeszcze raz na spokojnie popaczcie wszystkie obrazki i linki :) To próbuje się ogarnąć powoli tego się nie da zrozumieć na prosty chłopski rozum to fyzka połączona z matma :) ( wewnetrzna balistyka jeszcze dodatkowo z chemią ) :) Do jutro bądź za 2 dni zrozumiecie i moze wtedy ktoś spróbuje to wykonac i przesłac mi zdjęcia :)

 

http://variag.w.interiowo.pl/balistyka_1.jpg od tego zacznijcie :)

Link to post
Share on other sites

No to jako osoba siedząca w ASG od 8 lat z czego 7 serwisuję na codzień repliki piszę Ci, że jesteś w błędzie.

 

Pomijam już fakt, że w Twoim przypadku NIE DA się celnie i wygodnie strzelać przy lunecie. Przy używaniu HU, kulka leci w miarę płasko przez większość czasu, dopiero pod koniec powinna lekko unieść się do góry i następnie od razu spaść. Patrząc przez lunetę widzisz jak kulka większość dystansu leci na wysokości krzyża czy tam kropki w koli, po czym na koniec lekko się unosi i od razu spada. Przy Twojej logice, zaraz po wystrzale kulka cały czas będzie leciała do góry w lunecie a potem powoli spadała.

 

Żeby Ci to wyjasnić bardziej obrazowo. Z kolegą macie po replice, z obu replik kulka leci na dokładnie 50m, przy czym kolega trzyma równolegle do ziemi, a Ty masz przechyloną o 8* do góry. Kolega strzela, kulka leci równolegle do ziemi, przy 40m zaczyna się lekko unosić i opada na 50m, czyli do 40m kolega wie na jakiej wysokości jest kulka i gdzie ma celować.

 

Teraz strzelasz Ty z uniesionej repliki bez HU, trzymasz ją 1,5m nad ziemią, po 10m kulka będzie już powiedzmy na wysokości 2m, przy 25m będzie to załóżmy 3m a potem dokładnie tak samo opada. (wysokości to tylko przykłady, nie chce mi się tego rysować i przeliczać) W tym wypadku jak postawicie wiadro na różnych dystansach do 40m, jeśli oboje macie bardzo powtarzalne repliki to kolega trafi zawsze od razu patrząc jedynie na kropkę w koli, natomiast Ty będziesz strzelał po kilkanaście razy bo do mniej więcej połowy zasięgu kulka ciągle Ci się wznosi a potem opada i tak naprawdę nie wiesz gdzie dokładnie będzie w miejscu gdzie stoi wiadro.

 

Teraz rozumiesz?

Link to post
Share on other sites

http://variag.w.interiowo.pl/balistyka_1.jpg

 

Roumiem ty mózwisz o efekcie Magnusa :)

 

1 stopien to podniesienie lufy ( lub obnizenie lini celowania) o 0,25 cm na 45 cm-trowej lufie :)

 

4 baż 8 stopni nawet nie zauwazysz w trzymaniu broni za to zauważyśz tor pocisku ( kulke zobaczysz tylko przy trafieniu w cel wczesniej jej nie bedziesz prawdopodobnie widział :)

 

Efekt Magnusa niszczy całkowice celność kulki bo wiatr ma na nia ponad 3-5 razy większy wpływ :)

Link to post
Share on other sites

No to co narysowałeś to jest dokładnie ten przykład, który opisałem jako drugi. Fajnie sobie zaznaczyłeś, że luneta zgrywa się z pewnym miejscem pod koniec zasięgu. Ale wyobraź sobie, że przeciwnik nie jest w tym miejscu, tylko jest 5-10m wcześniej, tam gdzie narysowałeś wierzchołek toru. I co teraz? Mając replikę z HU, do momentu punktu celowania kulka leci płasko, i do tego miejsca wiesz dokładnie gdzie celować. To o czym piszesz ma sens jedynie gdy strzelasz zawsze na tym samym dystansie, powiedzmy 50m i ustawiasz sobie to na sztywno. Ale jak cel pojawi się na 30-40m to masz problem.

Link to post
Share on other sites

na razie ogarnijcie to potaem będe wam tlumaczył jak zwiekszajc mase tłoka zwiększyc sile i zasięg :icon_smile:

 

Nie masz problemu bo ja ci podałem jak wygłada tor lotu w wiatrówce :icon_smile:

Obniż linie celowania i tyle . Mozesz tez z siatki wyliczyć wilekośc celu i jego odległośc co do 1 m :icon_smile:

 

I to w pare sek. w głowie :icon_smile:

 

Ale widze że przynajmniej ze ktoś próbuje to zrozumieć:0 Dobra ja kończe chyba już na dzisiaj :icon_smile:

 

A jeszcze sa dwa ustawienia lunety na jeden punkt i na dwa na dwa stosuje sie powyzej odległosci 50 m jutro moze to opisze :)

Edited by CezaryR
Link to post
Share on other sites

Ale po co się tak męczyć skoro mając HU wygląda to mniej więcej tak? http://i.imgur.com/yuuSJc0.jpg

Przy Twojej logice musisz wcześniej przestrzelać repliką na działce co 5m i zapamiętać gdzie jest na jakim dystansie na siatce lunety, potem w akcji musisz na oko mierzyć zasięg i możesz się pomylić.

Przy replice z HU wygląda to jak na zamieszczonym przeze mnie obrazku i masz zero kłopotów, wystarczy, że wiesz na oko gdzie masz maks dystansu kulki i czy ktoś wyskoczy 5m czy 40 od Ciebie to celujesz tak samo, oczywiście w uproszczeniu, bo w replikach z HU też ten tor lotu idealnie płaski nie jest.

Moderator niech lepiej zamknie ten temat bo pleciesz Pan farmazony niesamowite :icon_biggrin:

 

PS. Ja nie twierdzę, że to co piszesz nie ma sensu, ale tak jak piszesz to ma sens w wiatrówce i broni palnej. Ale jeśli chcesz to zastosować w ASG to na siłe sobie utrudniasz robotę.

 

Dyskusję powinieneś przenieść na forum o wiatrówkach czy broni palnej. W wiatrówce się to sprawdza, w ASG nie.

"zwiekszajc mase tłoka zwiększyc sile i zasięg" to również jedynie ma sens w wiatrówkach, pomijasz tutaj bardzo dużo kluczowych różnic.

W wiatrówce masz gwint i śrut na całej długości lufy wrzyna się w niego i powstaje ogromne tarcie. W ASG lufa jest świetnie wypolerowana, to sami z kulka, która dodatkowo jest okrągła i przy strzale między kulką a lufą w zasadzie nie ma sił tarcia, są one tak małe, że aż pomijalne bo kulka jest mniejsza od średnicy i jest między nimi przerwa. W wiatrówkach jest zupełnie inaczej i to co piszesz sprawdza się w wiatrówkach ale nie w ASG i dlatego swoje teorie powinieneś przenieść na forum o wiatrówkach.

 

Mam nadzieję, że moderator zamknie ten temat bo już na samym początku się wyczerpał.

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Dyskusję powinieneś przenieść na forum o wiatrówkach czy broni palnej. W wiatrówce się to sprawdza, w ASG nie.

"zwiekszajc mase tłoka zwiększyc sile i zasięg" to również jedynie ma sens w wiatrówkach, pomijasz tutaj bardzo dużo kluczowych różnic.

W wiatrówce masz gwint i śrut na całej długości lufy wrzyna się w niego i powstaje ogromne tarcie. W ASG lufa jest świetnie wypolerowana, to sami z kulka, która dodatkowo jest okrągła i przy strzale między kulką a lufą w zasadzie nie ma sił tarcia, są one tak małe, że aż pomijalne bo kulka jest mniejsza od średnicy i jest między nimi przerwa. W wiatrówkach jest zupełnie inaczej i to co piszesz sprawdza się w wiatrówkach ale nie w ASG i dlatego swoje teorie powinieneś przenieść na forum o wiatrówkach.

 

 

Bo widzę że ten kolega wyznaje jedyne słuszne teorie wiatrówkowe :D Powiem ci jeszcze jedną rzecz jaką ten zły hop up robi a w replice bez hop upa pogorszy się strasznie celność. Hop up zapewnia stabilizacje kulki. A zwiększając wagę tłoka zmniejszasz prędkość wylotową, zwiększasz siły oddziałujące na szkielet GB (które to szkielety i tak pękają przy PLASTIKOWYCH tłokach).

Link to post
Share on other sites

Nie wspominając o tym jaki wpływ mają ciężkie tłoki na elementy gearboxa. Rozklepane głowice, szkielety... nie bez powodu rozwiercamy czasem nawet najlżejsze tłoki z poliwęglanu.

Za dużo kombinujesz, sam powinieneś wziąć replikę i zobaczyć na jakiej zasadzie działa, bo porównywanie do balistyki broni palnej nigdy nie skutkowało tu niczym dobrym. Podstawowa funkcja hop up, to poza stabilizacją toru lotu, również trzymanie pocisku w naszych komorach, bez tego po podpięciu magazynka cała zawartość wytoczyła by się przez lufę.

edit/

Zdublowaliśmy się :D

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Wszedłem i mysle kurde najpierw ogarnijcie jedno potem drugi mogłem nie pisac o tłoku :icon_smile: Ale tak szczerze od serca trzeba zrobić cześci na zamówienie CNC i wtedy zadziała z tłokiem a nawet moze i być lzejszy i przy zmianie kształtu spowodwac wzrost cisnienia. Propo strzału i trajektorii nie zmienłem nic w działiu repliki !!! Nawet nie musicie wyciagać hop-upa !!! Chodzi o zmiane punktu celowania. Propo dwu punktowego wyzerowania lunety to tez inny temat najpierw ogarnijcie ten a to około 20 kartek odnosników w wujku google :icon_smile: Powodzenia . Po jakims 1 tyg. pogadanku zrozumiemy się :icon_smile:

 

Podstawowa funkcja hop up, to poza stabilizacją toru lotu, również trzymanie pocisku w naszych komorach, bez tego po podpięciu magazynka cała zawartość wytoczyła by się przez lufę.

edit/

Zdublowaliśmy się :icon_biggrin:

Nie są stabizatry Boltiego czy jaokośta TAk( nie mam czasu dokładnie zobaczyć) a pocisk aby nabrac cisnienia i wystrzelic potrzebuje oporu a nie sopwody poruszania się :icon_smile: inaczej żadne pocisk z karabinu nie strzeliłby bez oporu:) ALE PAMIĘTAJCIE CZEKAJCIE Z NOWYMI TEMATAMI JA JE JESZCZE ZAŁOZE, CZEKAJCIE NIE SPIESZCIE SIE ZROZUMCIE NAJPIERW TO CO JEST GŁOWNYM TEMATEM :icon_smile:

 

I jeszcze jedno zmniejszając wage tłoka zmnijeszasz predkość wylotowa kulki bo w pewnym momencie sprężyna jakbyscie nie wiedzieli cofa się o kilka nm co strasznie szybko sie dzieje i tego niezauważamy :icon_smile: I sa dwa a nie 1 odrzut :icon_smile: i to ten pierwszy (do przodu, a sprezyna idzie do tylu gwałtownie) niszczy lunety :icon_smile:

 

I gearboxy :icon_smile:

Edited by CezaryR
Link to post
Share on other sites

I jeszcze jedno zmniejszając wage tłoka zmniejeszasz predkość wylotowa kulki

 

Moja 7 letnia praktyka w tuningu replik mówi zupełnie co innego. Zrozum, że wszystko co piszesz ma sens w wiatrówkach, tam może i cięższy tłok ma sens bo ma większy pęd i śrut wrzynający się w gwint lufy dostaje więcej energii (może, nie znam się na wiatrówkach). W replikach ASG chodzi o to aby tłok jak najszybciej się poruszał, im lżejszy tłok tym porusza się szybciej. Jest tak dlatego, że kulka jest idealnie okrągła i wypolerowana, lufa również nie ma gwintu i jest wypolerowana na lustro. Jeśli porównany siły między kulką i lufą ASG a śrutem i lufą wiatrówki to w ASG nie ma żadnych sił, chodzi o to aby tłok poruszył się jak najszybciej i jak najszybciej wypchnął kulkę, która ma mniejszą średnicę od lufy i zerowe opory względem jej.

 

Na początku tematu nie wiedziałem czy jesteś zwykłym trollem ale teraz w 90% jestem za tą opcją. Pozostałe 10% to fakt, że masz 15lat i brak repliki ASG więc jaka kolwiek dyskusja z Tobą na te tematy mija się z celem.

 

Nalegam aby moderator zamknął ten temat. Prośba do autora, NIE OTWIERAJ więcej tematów tego typu, już wystarczająco zrobiłeś z siebie pośmiewisko.

Link to post
Share on other sites

Kup replikę, zrób to o czym piszesz i wtedy pisz... Bo to co piszesz ma się nijak do rzeczywistości. Szybszy ruch tłoka to więcej prędkości wylotowej. Tutaj nie ma lufy gwintowanej przez którą pocisk musi się przebić. Tutaj po prostu krasnoludek kopie kulkę co powoduje jej wystrzelenie i ruch obrotowy, który to powoduje stabilizacje kulki i to że kulka robi "ziu". Prościej tego ci nie opiszę, kup i zobacz. Ewentualnie pożycz od kolegi...

 

 

A ostatnia rzecz istnieja pociski które na kilka sek. pokazują (jezeli patrzymy od strony strzelającego) tor lotu pocisku zostawiając smuge kondensacyjna :icon_smile:

 

Tak, nazywa się to tłumik z mrugającą fotokomórką, inaczej tracer.

 

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

A ostatnia rzecz istnieja pociski które na kilka sek. pokazują (jezeli patrzymy od strony strzelającego) tor lotu pocisku zostawiając smuge kondensacyjna :icon_smile:

 

A to jest idealny przykład, że piszesz o broni palnej a nie o replikach ASG. Twoje teorie w ASG się nie sprawdzają więc proszę, przenieś dyskusję na forum o broni palnej.

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś mam moje gadanie gdześ to czyta to i się zaczyna denerwować i mnie obrażać a to swobodny i spokojny temat :icon_smile:

 

Nikt Cię nie obraża, cały czas piszę zwroty "Ty" itd z dużej, nie wiem czy zwróciłeś uwagę. To jedynie rada bo wypowiadasz się na tematy, o których absolutnie nie masz pojęcia i robisz z siebie ogromne, publiczne pośmiewisko.

Albo trollujesz, ale możesz już przestać.

Link to post
Share on other sites

A tak przy okazji wiatrówke sa wiatrówki na BB-s 4,5 mm bądź 5,5mm ( w waitrówki w świtle prawa wchodza karabiny RAM, które maja zasięg niewile powyżej 100m ) :icon_smile:

Po raz kolejny proszę abyś w takim razie przeniósł się na forum o wiatrówkach, tam może się to sprawdza, w ASG stanowczo nie.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...