Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybredny poszukuje repliki do treningu


Recommended Posts

Siema,

po bezowocnym przekopaniu forum proszę o rady przy ew. zakupie pistoletu gazowego, którego mam zamiar używać do treningu obycia z bronią, wyjmowania, przeładowywania, dubletów itp.

 

Wymagania co do repliki:

- napęd Green Gas lub CO2

- zasilany kulkami 6mm BB (najczęściej używane MadBull)

- jak najsilniejszy blow-back (zależy mi na możliwie realistycznym podrzucie / kopnięciu po wystrzale)

- magazynki o realistycznym rozmiarze (nie chcę magazynków a'la "patyk")

- NIE interesują mnie wszelkie rewolwery, Desert Eagle, Colt 1911, Luger, oraz różne "dziwadła" z Magwellami / dodatkowymi szynami itd.

- Zamek/suwadło wykonane z metalu (a najlepiej materiały jak w oryginale)

- FPS > 300

- cena do 600zł

 

Dodam że najważniejszy jest dla mnie wymieniony wyżej silny blow-back. :icon_lol:

 

Jeżeli jakakolwiek spluwa spełnia te wymagania to będę wdzięczny za podsunięcie lina i ew. opinie z użytkowania, generalnie nigdy nie posiadałem własnego gaziaka, a przydałoby się porządnie zainwestować te max 600 zeta :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Też nie spełnia wymagań.

 

Może jak by zrobił replikę na stalowym zamku, na magazynkach co2 zwiększony przepływ zasilanie hp wydał z 3 tysiące to uzyskał by poziom kopa ,22lr.

 

Człowieku ćwicz na broni, asg to zabawki i nic więcej tu się nic nie zgadza względem prawdziwej broni palnej, ino krzywdę sobie zrobisz szkoląc się na plastikowych zabawkach.

Link to post
Share on other sites

Fotyś jak najbardziej, wszelakiej maści Glocki, które przeglądaliśmy. Najlepszy do tego byłby chyba WE, bo KJW ma problem z dobraniem odpowiednich materiałów i na przykładzie swoje SIga wykonanego z gównolitu powiem szczerze, że jak widzę tego samego Siga WE kumpla to płakać mi się chce patrząc na różnicę w wykonaniu.

A wszystkie teksty typu "ćwicz na broni palnej!" odpuście sobie panowie na wstępie, bo nie od dziś wiadomo, że repliki AS na prawdę dają radę jako sprzęt do treningów. Zabawnym jest to, że wszyscy insiderzy tak mówią.... poza airsoftowcami. Trochę smutne.

Do pracy na spuście, ćwiczenia technik przeładowania, dobywaniu z kabury, obchodzeniu się z bronią palną, wpajanie sobie zasad BLOS etc gazówki AS jak najbardziej są dobre i sam to polecam.

 

Edyta:

A jeżeli chodzi o odrzut to tu jest problem, bo żeby mieć większego kopa na GG musisz zastosować gaz o większym ciśnieniu, co też przekłada się na żywotność części.

Dobrym rozwiązaniem jest CO2 ale tu raczej nie będzie tylko `300 fps ^^

Edited by kajtoo5
Link to post
Share on other sites

kajtoo5 kiedyś ostatnio strzelałeś z glocka gen 3 i 4 a kiedy ostatnio z glocka TM/WE?

To byś za przeproszeniem nie pierdzielił.

 

Tu się nic nie zgadza, droga spustu, opory, siłą potrzebna na przeładowanie, sprężyna do zwolnienia magazynka tak twarda że nawet 5 letnia dziewczynka obsłuży zabawka asg to zabawka i nic więcej.

 

Kup se blueguna zabawki asg zostaw do tego do czego są zaprojektowane czyli do zabawy i nie dokłądaj ideologi.

 

Ewentualnie olej doświadczonego strzelca i airsoftowca ale potem nie płacz tutaj, że zabawka asg nie ma nic wspólnego z bronią palną.

 

Odrzut CO2 no se jaja robicie, to nawet nie boli tak jak ,22 a co dopiero ,22lr czego tu się uczyć?

Link to post
Share on other sites

Odrzut CO2 no se jaja robicie, to nawet nie boli tak jak ,22 a co dopiero ,22lr czego tu się uczyć?

 

Widzę, że bardzo doświadczonego bo CO2 nie boli jak ",22" czyli o jakie "22" chodzi skoro później piszesz o ",22lr"?

Może za chwilę napiszesz, że .22LR nie boli tak jak 5,6 mm bocznego zapłonu?

 

Dublety itp. na wstępnym etapie szkolenia czy też ćwiczenia tego z ASG GG/CO2 na początku można sobie odpuścić.

 

Natomiast ćwiczenie dobywania broni, zmianę magazynka (taktyczną, wymuszoną/awaryjną etc.), postawy strzeleckie, zasady bezpieczeństwa, zwroty, poruszanie się z bronią itd. itd. spokojnie możesz ćwiczyć i to nawet na sprężynowym Glocku za 80 zł.

Spokojnie da radę.

 

Co do realności działania mechanizmów do przy mojej CZ 75 od ASG zwalniacz magazynka, spust oraz zamek działają lżej, ale:

- masa repliki to ok. 700 gram przy 900 gramach oryginału

- masa pustego magazynka repliki to ok. 300 gram przy 280 - 300 gramach oryginału (magazynek na 16 nb załadowany 7,5g FMJ oraz 17 nb załadowany 7,5g JHP)

 

Sprężynowa replika pod względem pracy zamka wychodzi tutaj trochę lepiej, a nawet bardzo korzystniej ze względów czysto treningowych jeżeli chodzi o czynności manualne.

Pracę na spuście można ćwiczyć choćby na .22LR, ale na replice też się da bo i na niej można zerwać strzał więc pitolenie o pracy spustu w replice w porównaniu do broni palnej to sobie darujcie bo pokazuje to ignorancję w temacie. Dlaczego? Dlatego, że każdy rodzaj broni ma inną charakterystykę pracy spustu - jedne są twarde i długie, inne miękkie i długie/krótkie, jeszcze inne jak z gumy.

Jedne mają krótki reset inne długi itd. itd.

 

Wczoraj bawiłem się G17 gen. 4 i powiem, że w porównaniu do SP-01 czy CZ 75B to za cholerę bym tego nie kupił mimo, że G17 mi się podoba.

Natomiast G17 gen. 3 kumpla ze zrobionym spustem to bajka...

 

Odpuść blow-back czy też inne wodotryski na korzyść trwałości, ceny magów itd. - spokojnie replika sprężynowa da tutaj radę, a tym bardziej nie będzie szkoda jak będziesz zrzucał magazynek na ziemię.

Ewentualnie niedrogi, ale trwały gaziak, do którego części zamienne czy dodatkowe akcesoria nie kosztują tyle co druga replika.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to z moich odczuć, treningów itp:

 

Kaliber 22LR to w zasadzie jest jak kapiszonowiec, nie zakładałbym się że ma większy odrzut od replik ASG, bo dla mnie to on niema go wcale, więc nie zaskoczyłoby mnie gdyby repliki CO2 miały większy odrzut od niego.

 

Do trenowania dubletów i pracy na spuście, nie ma to sensu na replikach ASG, nie ta liga jeśli chodzi o zachowani i pracy samego urządzenia.

 

Reszta to spokojnie da radę każda replika ASG pod warunkiem że nie rozleci się od ilości cykli. Czyli potrzebna replika Glocka na CO2. Mam ACP601 od APS, metalowy zamek, metalowy Hopup, jedyne co ma z bebechów z plastiku to dysza. Minus to mała dostępność repliki jak i magazynków, ja swojego sprowadzałem z Czech.

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Byłeś na szkoleniu podstawowym z broni ostrej? Polecam Grom Group

 

Na szkoleniu podstawowym nauczysz się:

- zasad bezpiecznej obsługi broni - warto je stosować w ASG

- poprawnie wyjmować broń

- prawidłowego przeładowywania - niestety asg to zabawka, delikatnie przeładowujesz bez oporu, jak źle włożysz broń do kabury to możesz ją przeładować, w broni ostrej tego nie ma, trzeba użyć dużo siły...

- praca na krótkim spuście (główna zaleta krótkiej broni ostrej) - nie ma modelu asg, który to by miał... chyba, że jakiś tuning da radę zrobić takiego Glocka

- prawidłowej postawy - ćwiczyłem na glocku i musisz stać prawidłowo aby nie bujał Ciebie podczas strzału, w asg... bez komentarza

Edited by lukir
Link to post
Share on other sites

Byłeś na szkoleniu podstawowym z broni ostrej? Polecam Grom Group

 

Pierwszy post i od razu polecenie zewnętrznej firmy...

Ciekawe.

 

Na szkoleniu podstawowym nauczysz się:

 

Nie, nie nauczysz się a zostaniesz zapoznany.

Nauka wymaga czegoś więcej niż jednego treningu.

 

- zasad bezpiecznej obsługi broni - warto je stosować w ASG

 

Obsługi czy posługiwania się bronią, a może obu tych rzeczy?

 

- poprawnie wyjmować broń

 

Wyjąć to można pisiora ze spodni.

Chyba, że mówisz o wyjmowaniu broni z pudełka/pokrowca.

 

 

- prawidłowego przeładowywania - niestety asg to zabawka, delikatnie przeładowujesz bez oporu, jak źle włożysz broń do kabury to możesz ją przeładować, w broni ostrej tego nie ma, trzeba użyć dużo siły...

 

Dlatego lepiej kupić replikę sprężynową, gdzie trzeba użyć większej siły.

Przy okazji w broni palnej też siłę potrzebną do tego można zredukować.

Jak źle włożysz broń do kabura lub jej konstrukcja na to pozwoli to broń palną też możesz przeładować lub cofnąć zamek o więcej niż kilka milimetrów i wcale nie trzeba dużej siły.

Przy okazji nie skalecz się tą "ostrą" bronią.

 

- praca na krótkim spuście (główna zaleta krótkiej broni ostrej) - nie ma modelu asg, który to by miał... chyba, że jakiś tuning da radę zrobić takiego Glocka

 

Ignorancja i dyletanctwo...

Co to jest "krótki spust"?

Dlaczego jest to "główna zaleta krótkiej broni ostrej"? Broń długa już tego nie ma?

W pewnym zakresie replika sprężynowa i gazowa ASG działa podobnie do broni palnej i podobnie się zachowuje, może nie jest to aż tak odczuwalne, ale jest.

Jeżeli chcesz o czymś pisać to miej świadomość o co chodzi.

 

- prawidłowej postawy - ćwiczyłem na glocku i musisz stać prawidłowo aby nie bujał Ciebie podczas strzału, w asg... bez komentarza

 

Prawidłową postawę można ćwiczyć bez strzałowo i możesz mieć w ręku nawet patyk.

Bez komentarza...

Link to post
Share on other sites

Polecenie firmy - dużo osób z którymi rozmawiałem i byli na szkoleniu w różnych firmach mówiło, że to jest najlepsza opcja, a że pierwszy post... cóż tak wyszło.

 

Z ASG mam styczność dłuższy czas (okazjonalnie strzelałem od kilku lat) teraz mocniej się za to wziąłem.

 

Jeśli chodzi o Twoje uwagi:

- tak, możesz ćwiczyć postawę bezstrzałowo, ale musisz mieć osobę, która pokaże Ci jakie błędy popełniasz, jeśli składał się źle i będziesz to powielał to narobisz sobie dużo złych nawyków,

- szkolenie ma tylko za zadanie pokazać Ci jak robić elementy poprawnie, nauczysz się jak wykonywać to w sposób prawidłowy, trening w domu i prawidłowe ruchy Ci w tym pomogą - jak idziesz na kurs prawa jazdy to nie jesteś kierowcą po kilku godzinach jazdy...

- jeśli chodzi o pracę na krótkim spuście (spust z biegiem jałowym i późniejszym strzałem) szukałem repliki z takim system i nie mogłem znaleźć - możesz podrzucić jakiegoś linka?

Link to post
Share on other sites

Wszystko się zgadza tylko przeczytaj dokładnie co napisałem.

Nie nauczysz się, a Ty napisałeś, że się nauczy na takim szkoleniu - widzisz różnicę?

 

Co to jest ten krótki spust?

 

Nawet repliki ASG mają jałową drogę spustu - elektryczne też!

Niemalże każda replika gazowa czy sprężynowa ma jałową drogę spustu i późniejszy strzał - tak to działa.

Wyczynowy sprzęt strzelecki ma praktycznie wyeliminowaną drogę spustu i ustawiony na 20 - 30 gram czyli tzw. pierdnięcie komara, ledwo dotkniesz i już pada strzał. Żadna replika ASG nie ma czegoś takiego - chyba, że sam to sobie zrobisz. Więc nie wiem jak szukałeś.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...