Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 Cyma problem po zamontowaniu nowej komory HU


Recommended Posts

Cześć. Mam problem z moją repliką CM M4. Hm od czego tu zacząć...

W replice wymieniłem już: baterię,kabelki,dyszę na uszczelnioną od SHS (21,4mm),oszczelkę tłoka, lufę,komorę HU na ProWin, gumkę HU na zieloną G&G.

Problem polega na tym, że po złożeniu wszystkiego replika dosłownie dławi się kulkami i pluje nimi na 30m, a czasem nawet nie wystrzeliwuje. Poczytałem i powiedzieli, że gumka zła, no to wymieniłem ją na Madbull Shark (czerwona). Replika w prawdzie strzela, ale jej zasięg to jakieś 70% tego stockowego, czyli kicha. Ponad to próbowałem wiele kombinacji z podkładkami między komorę, a GB czy też w samej komorze minipodkładka z taśmy teflonowej majaca na celu cofniecie gumki (kołnierz wystawał wcześniej jak na zdj poniżej i sądziłem, że się podwija gumka). Wszystko niestety na nic, działa okropnie. Dodam, ze kilka razy po zamontowaniu G&G przez pierwsze +-30 strzałów replika strzelała pięknie, kulki leciały jak po sznurku i bardzo daleko, a sam cykl strzału dla ucha był przyjemny. Jednak po tych kilku strzałąch zawsze to samo...nagle pojawia sie pierwszy strzał, którzy brzmi jakby replika miała kaszel i potem już jest tragedia. Jeśli chodzi o szczelność to zawsze robiłem teflonem na gumkę i było 100% w komorze. Próbowałem również bez teflonu, z podkładkami, bez podkładek, każda kombinacja wypróbowana po kilka razy. Łącznie 3 dni po kilka godzin i nadal nic... Tyle części zmienione, a tutaj jak na złość jeszcze gorzej niż lepiej. Ma ktoś pomysł jak to zrobić, by strzelało dobrze (czyli przynajmniej tak jak przez te pierwsze strzały po zamontowaniu)? Tyle kasy, a ja nadal strzelać nie mam czym :<

PS. Na stocku było ok, ale musiałem wymienić komorę, bo zębatki sie wyrobiły i nie dało radę regulować :)

Pozdrawiam i dzięki za wszelakie odpowiedzi.

Edited by jarni5
Link to post
Share on other sites

Ja bym zastosował dysze o poprawnej długości. 21,4mm jest za długa. Zmierz stockową ile ma, kup nową dyszę o takiej samej długości.

 

Wiciok, ostatnio montowałem kilkanaście gum zielonych G&G, jakość wróciła, dodam że materiał z jakich są teraz wykonane jest bardziej silikonowy niż kiedyś był, są gładsze a zarazem lepią się do luf, kołnierze ładnie odlane i jak narazie zapowiada się że do replik HP to strzał w 10!

Link to post
Share on other sites

Kołnierz gumki ma odpowiednią grubość i pochylenie. Wewnątrz komory jest odpowienie fazowanie i na dyszy jest odpowiednie fazowanie. To musi się zagrać. Inaczej kołnierz gumki będzie się podwijał i będzie taki właśnie efekt. Co można zrobić? Dopasować. Ja mam narzędzia. Zakładami, że serwisanci też. Ktoś kto nie zajmuje się serwisem musi dopasować części różnych marek. Pozostaje metoda prób i błędów.

 

Na moje jak masz gumkę g&g, zmień komorę. Nawet na zwykłą chińską. To będzie najtańsze.

 

Edit: dysze to Ci nie powiem bo zawsze dopasowuje indywidualnie do repliki.

Edited by tred211
Link to post
Share on other sites

Kurde, to jakaś paranoja. Najpierw mi polecają wyrzucić komorę i zmienić na coś dobrego jak np. ProWin, teraz nakazują zmienić z powrotem na chińską. No nic, kupie dysze i komorę, spróbuje wszelkich kombinacji i oby zadziałało :P

PS. Komorę chińską już mam ze stocka :)

Link to post
Share on other sites

Edit. Nie wiem czemu nie ma opcji edytuj, więc dopisze poniżej. Myślę zmienić gumkę na czarną systemę Energy i dyszę...tylko na co ? Obecnie jest SHS 21,4mm, lepiej szukać coś dłuższego/krótszego, czy w tej samej długości? Ktoś ma jakiś pomysł? :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kupiłem gumkę czarną systemę i zamontowałem. Efekt? To samo - nadal replika dławi się własnymi kulkami.

Kupiłem też krótszą dyszę. Jeżeli i ona nie zadziała po zamontowaniu jutro to oddaję do serwisanta, albo wyrzucam to na śmietnik...

 

PS. Co do starej komory, to na niej też zdarzało się, że dławiło replikę, ale było to znacznie rzadziej. Niestety to mnie nie zadowalało, bo chce mieć 100% pewności, że jak nacisnę spust, to kulka poleci tam gdzie trzeba, a nie zwymiotuję nią na kilka metrów :icon_evil:

Edited by jarni5
Link to post
Share on other sites

Update:

 

Dziś zamontowałem poleconą mi na jednej z większych grup na pewnym portalu społecznościowym krótszą dyszę, bo jak zgodnie stwierdzili serwisanci i reszta forumowej elity "ProWin lubi krótsze dysze". Nowa dysza (czarna na zdjęciu)

http://www.bankfotek.pl/view/1983098 została wstawiona w zamian za czerwoną. Czarna ma długość 20.8 mm. Niestety efekt nadal jest słaby. Jak wyglądają strzały?

1.Ok

2.Ok

3.Ok

4. Pusty strzał

5. Głuchy dźwięk, taki jakby stłumiony, cichszy, kulka nie wylatuje

6.Wylatują 2 kulki z małą energią, słychać zgrzyt w środku

I tak mniej więcej w koło.

Również próbowałem na starej stockowej komorze Cymy i także "dławi" replikę.

 

Podsumowując cały wątek i jakieś daremne 30h mojego siedzenia w garażu:

 

Zarówno na gumce Systemy(czarnej), jak i zielonej G&G..a dysze dłuższej, jak i krótszej, w komorze stockowej jak i ProWin jest to co napisałem w punktach 1-6.

 

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co można zrobić z tym?

Edited by jarni5
Link to post
Share on other sites

Chopie jak nie wiesz o co chodzi z "fazą" oddaje do serwisanta, albo dalej kombinuj w zaciszu domowym.

 

I ta druga opcja chyba wyjdzie Ci nawet na dobre, bo się nauczysz raz a pożądanie.

 

Przeanalizuj budowę komory, dyszy i gumki. Wyciągnij z tego wnioski i napisz, w jaki sposób najbardziej efektownie, według Ciebie uszczelniała się cały układ, a reszta to potwierdzi bądź nie.

Link to post
Share on other sites

Tred211 - wybacz, nie wszystko człowiek wie od razu :icon_wink:

Owszem, kombinowanie w zaciszu domowym to coś co zawsze było dla mnie ciekawszą opcją niż serwisant, bo można było się samemu czegoś nauczyć i wykorzystać to w przyszłości. Dotychczas wszystkie repliki jakie miałem, a był to elektryk, gaziak i snajpa spring udało mi się tuningować/naprawiać samemu z dobrymi skutkami. To pierwszy raz kiedy mnie "przystawiło" :icon_smile:

 

Co do dysz, to mam pytanie : Czy tą czerwoną nie można już uznać za taką z fazą? Wydaje się być dość mocno ścięta w porównaniu chociażby do tej czarnej :icon_smile:

 

http://www.bankfotek.pl/view/1983098

 

 

Oczywiście jeśli faza jest za mała, to mogę zetrzeć zawsze na jeszcze bardziej opływowy kształt, pytanie tylko czy to może poprawić sprawę?

 

Budowę przeanalizowałem i cóż mogę napisać... Najlepiej się uszczelnia gdy dysza będąca odpowiedniej długości i mająca odpowiednią fazę, idealnie wpycha kulkę za kołnierz. Podczas wystrzału dysza powinna dotykać kołnierza (a może lekko w niego wchodzić?), alby połączenie było szczelne. Right?

 

Edit: A tutaj schemat pracy w komorze, dokładnie tak samo sobie to wyobrażałem przez cały czas siedzenia w garażu.

0:11-0:16

 

Edit2: Giwerę najpewniej przekażę do serwisanta po świętach pod warunkiem, że wcześniej nie uda mi się jej samemu naprawić przy pomocy waszych porad :D

Edited by jarni5
Link to post
Share on other sites

Tutaj wrzucam zrobiony na szybko schemat 3 połączeń dysza-gumka. Które połączenie jest najbardziej prawidłowe?

 

http://www.bankfotek.pl/view/1983785 nr 1 pełny schemat( żółty lufa, niebieski komora, czarny gumka czerwony dysza, szary BB) reszta to uproszczenia obrazujące tylko styk

 

Zakładam, że u mnie jest obecnie nr 3 i dysza, która leci lekko za daleko deformuje kołnierz?

Edited by jarni5
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...