Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GB V2 zacinka na M90....


Recommended Posts

Witam, problem jest następujący przez, który mam ochotę płakać w nocy i zadawać sobie pytania "co poszło nie tak".

 

Najpierw flaki:

- szkielet v2 Guarder [6mm]

- spring 90.

- tłok element stalowe ząbki.

- zęby C&A

 

Jaki problem? shimming perfekt, ustawiam zębatki jak należy, składam do kupy i tu jest problem tłok chodzi mozolnie, ciężko i przesuwa się o 5 cm po czym staje. kable się grzeją, silnik paruje, generalnie armagedon. Myślę sobie może tłok stawia opór. fakt stawiał, wypiłowałem nadwyżkę i sprawdziłem po skręceniu i włożeniu samego tłoka chodził jak w masełko. składam do kupy i znow pare centów i cisza, wziąłem inny tłok od Battle Axa. który bez piłowania prowadzeń chodził jak igiełka efekt? ten sam. Myślę sobie może shimming zły, ale zębatki chodza elegancko luźno bez żadnych oporów i zgrzytów. Sięgnąłem po radę mojego dziadka, starego narzędziowca, stwierdził, iż zęby są źle ułożone i to sprawia opór. Pomyślałem basta! przecież oglądałem filmik instruktażowy jak poprawnie złożyć GB v2 (niech go piekło pochłonie). Nawet taki cienias jak ja, jest w stanie to ułożyć jak należy. Może kable za kiepsko podają energię, nie.. napięcie ok. na 11,1v jest 11,1 na 8,4 jest 8,4. Błagam panowie uratujcie mnie a już nigdy nie będę mówił że V2 to gniot..

Link to post
Share on other sites

odp 1. Tłok dopasowany (jak napisałem) , prądy są okej. AOE poprawnie. chyba że faktycznie nie umiem tego ustawić bo w sumie są dwie szkoły 1. zęby do dołu 2. pierwszy ząb na godz. 13. Co do silnika sprawdzałem, regulowałem, teraz ten gb nie ma w srodku tłoka ani springa i zęby chodzą miodzio. tam jest perfidnie problem na tłokowej. skoro 11,1 nie daje rady tego przepchnąc. a szkoda silnik tyrać.

Link to post
Share on other sites

So ta replika pracowała wcześniej na tych częściach co ma oprócz tłoka. czyli: łożyskowana prowadnica i łożyskowany tłok. prowadnica wraz z springiem chowa się w tłoku. Mam wrażenie, że problem tkwi w ułożeniu zębatek. jak bede w domu podrzuce screeny co i jak wygląda :>

Edited by Gr4b4rz
Link to post
Share on other sites

http://postimg.org/gallery/2mc37g3pw/e0a3cc32/

Od lewej.

1. Pozycja tłoka w miejscu do ktorego udało się dopchnąć batką 11.1v

2. Tłoki na których testowałem (zielony elementa ma być założony w gb. prowadnice w nim są popiłowane aby chodził luźno.

3. Czerwony tłok który jest luźny zatrzymał się w takiej pozycji.

4. Podglądowe zdj. całego zestawu z którego mam coś ulepić.

5. Fotka podglądowa ( prowadnica luźno wchodzi do tłoka tak samo sprężyna).

 

Co do kostki. puszcza prąd taki jak z baterii. styki idące do silnika mają napięcie okej. a Silnika szlag nie trafił bo sprawdzałem na innej replice i śmiga.

Link to post
Share on other sites

Ależ to jest właśnie to o czym mówi progressive.

 

Pracowało, bo w starym tłoku jego czoło ma cieńszą ściankę = było więcej miejsca na sprężynę

 

Weź do ręki tłok docelowy, wsadź do niego sprężynę, załóż na nią prowadnicę sprężyny postaw to na płaskiej, twardej powierzchni i oprzyj się na tłoku aby schować do niego całą sprężynę.

 

Dam sobie rękę uciąć, że prowadnica springa nie dojdzie do tłoka ;)

 

W takim przypadku masz kilka opcji:

 

- zmienić springa na "mniejszego" / innej firmy

- używać starego tłoka :P

- wyjąć łożyskowanie prowadnicy sprężyny

- wyjąć łożyskowanie głowicy tłoka

 

Zobacz jak dużo brakuje, zobaczy czy w którymś z łożyskowań nie ma zbędnej podkładki (edit: patrząc po zdjęciu możesz zacząć od wyrzucenia podkładki z łożyskowania głowicy tłoka - na zdjęciu ta najbliżej głowicy)

Edited by lech
Link to post
Share on other sites

A czy próbowałeś złożyć cały gearbox razem z tłokiem, ale bez sprężyny i silnika i wykonać cały cykl popychając zębątki śrubokrętem?

 

Jeśli przejdzie wszystko bez oporu, to faktycznie podwójne lożyskowanie.

 

- wyjąć łożyskowanie prowadnicy sprężyny

- wyjąć łożyskowanie głowicy tłoka

 

Lepiej z głowicy zawsze, bo się tłok odchudzi i odpocznie szkielet.

Link to post
Share on other sites

M90 miałoby się nie mieścić przy podwójnym łożyskowaniu ? Ok zrozumiem jak to jest SP160 Guardera ale nie M90 !

Jak na naładowanym LiPo 3S pokazuje Ci 11,1V to chyba coś jest nie tak. To samo bateria NiMh, naładowana nie będzie miała 8,4V tylko więcej. Coś kręcisz...

 

Obstawiam elektrykę i silnik.

 

No i wywal te druty ze słuchawki do telefonu i kup porządne kable w modelarskim !

Link to post
Share on other sites

co do springa chowającego się w tłoku elementa (zielonego) wchodzi cały :) ( ręcznie upychałem sprężyna wraz z prowadnica wchodzi cała). Podkładka głowicy tłoka już poleciała i głowica się obraca ( zakleimy klejem do gwintów). Kable? hmmmmm. w srodku są miedziaki dość grube, solidne tylko że się wiją. Tłok wraz z głowcią nie mają żadnych luzów ( osiowych jak napisał karol-alasz). Ręcznie cykle wykonywałem kilka razy i tłok bez problemu się przemieszczał. @Rogaś jak bede miał chwilke to podrzuce Ci fotki z multimetra ( potocznie woltomierza czy amperomierza). Dobra dam znać co wyszło po wymianie kabli i większego luzu na głowicy tłoka. wrzucę tez stary tłok który był wczesniej.

Link to post
Share on other sites

Możesz też złożyć GB ale bez zespołu cylindra. Przykręcić chwyt silnikowy, wsadzić silnik i uruchomić same zębatki, zobaczysz jak się krecą, przechylaj GB na lewo i prawą stronę, nasłuchuj czy dźwięk się zmienia. Ustaw semi i patrz przez okno cylindra jak pracuje kostka stykowa, w jakiej pozycji są blaszki. A właśnie, blaszki i kostka stykowa w jakim stanie ?

 

Na fotce widać że są nadpalone. Potraktuj je lekko papierem ściernym, zbliż lekko blaszki do siebie.

 

Spust nie blokuje się na tych kablach ?

Link to post
Share on other sites

Rogaś metoda shimmingu opanowana sprawdzalem juz pare dni temu tą metodą co napisałeś ( lewo prawo nawet trzymałem replikę chwytem do góry). zęby ładnie kręcą nie brzęczą itp. jutro lecę do modelarskiego po kable, wszystko co miedziane wyczyszcze delikatnie papierem jak napisales. spust na kablach się nie blokował. sam styk z kostki jest czyściutki tylko te blaszki są torchę brudne nie są nadpalone. Zobaczymy co bedzie jutro jak cały ten zlepek informacji przerzucę na replikę :) Jak nie będę leniwy zdam szerszą relacje opartą filmem na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Update:

Kupiłem 17AWG ( te najlepiej pasowały to szkieletu) wyczyściłem blaszki jak napisał Rogaś, wyrzuciłem jedną podkładkę z głowicy tłoka oraz wrzuciłem stary tłok. Efekt? Kosa świata replika ożyła siedząc na piętrze w mojej kanciapie po udanej próbie strzelania usłyszałem na, że na dole cała moja rodzina skomentowała: Pewnie ze szczęscia pójdzie na fajke. Nie mylili się. Ale zostały dwie sprawy. cięzko chodząca płytka selektora ognia i pstrykający spust. Drugą sprawą już się w sumie zająłem. wyciąłem kawałek miedzianej blaszki na wymiar i postaram się ją wkręcić w przerywacz kostki. Nie wiem czy to dobra opcja ale już kiedyś taki motyw przewinął sie przez WM. ale na selektor nie mam pomysłu.

Link to post
Share on other sites

To teraz załóż z powrotem to łożyskowanie i sprawdź znowu czy replika działa.

Płytkę selektora sprawdzałeś na samej połówce GB czy nie ma żadnych oporów podczas jej przesuwania ?

Pstrykający spust ? Masz na myśli klikanie kostki stykowej kiedy jest nastawione SEMI ?

Link to post
Share on other sites

Na kostce jest blaszka która daje owocny efekt. Kostka na semi nie klika już ale za to wali ciągłym. jakieś pomysły? może przerywacz nie daje rady jej zablokować? Myślę nad delikatnym podkładkowaniem przerywacza bo to on jest chyba najczęstszym winowajcą. Jak sądzisz? + selektor na połówce chodził luźno.

Edited by Gr4b4rz
Link to post
Share on other sites

a wiec kiedy ręcznie sprawdzam czy przerywacz pracuje to chodzi. to znaczy kiedy wykonuje obrót zębatką tłokową to przerywacz się unosi i opada. Mogę podrzucić fotkę jak wysoko się podnosi i opada. wsadziłem też ta dodatkową podkładkę i replika chodzi ale w dalszym ciągu na pojedynczym jest ciągły.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...