Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń boczna dla początkującego


Recommended Posts

Ja ze swojej strony polecam berette stti na green gas. Za nieco ponad 100 zł przygarniesz replikę która d*** nie urywa ale daje realne szanse na podjęcie walki z przeciwnikiem na małych odległościach. Juz kilka razy mi tyłek uratowała albo przynajmniej odwlekła spacer na respa. Co do cymogloka to mimo mojej szczerej sympatii do tej repliki (jest pocieszna) to bez konkretnego podrasowania ciężko tym coś zdziałać. Ostatnio miałem sytuacje gdzie trafiłem gościa z 4 m na singlu przy użyciu cymki, a on tego nie poczuł - co mnie wcale nie dziwi. Jak ktoś chce mi ją chronować to przykładam lufe do uda i strzelam (nie, nie boli).

Link to post
Share on other sites

Taka replika nie nada się ani na drugą ani na trzecią. Na pierwszą jest za tania a na drugą za droga. (tak, wiem, trzecią replikę nosi może jedna na 500 osób).

 

Na boczniaka najlepiej kupić najtańszego gaziaka bez blow-backu, np. właśnie beretta stti. Cymoglocka nie polecam wcale, bo ta replika przydaje się co najwyżej jako wyposażenie komercyjnego pola ASG z wiekową grupą docelową 12-15 lat.

 

Niektórzy noszą trzecią replikę, na tą jedną sytuację na tysiąc kiedy z jakiegoś powodu nie będziemy mogli strzelać ani z repliki głównej ani z boczniaka. Wtedy pistolet sprężynowy za 30zł może nam uratować "życie", ale jak już mówiłem zdarza się to raczej rzadko - ale jaka to satysfakcja zabić kogoś ze szpejem za 6k pistoletem za 30zł :icon_mrgreen:

 

Tak czy siak, podsumowując, kup gaziaka za 100+ zł i gaz. Tylko nie bierz tanich klamek z blow-backiem za 150-300zł, bo one właściwie do niczego się nie nadają.

Link to post
Share on other sites

Konieczność przeładowywania mnie nie przeraża.Chodzi o to że ma to być pistolet na którego nie chce dawać więcej pieniędzy (koszty gazu).

Koszty gazu przy pistolecie NBB są znikome. A jeżeli chodzi o konieczność przeładowania i to że Cię nie przeraża... Mało istotne, bo najpewniej i tak nie będziesz miał na to czasu, jeśli spudłujesz za pierwszym razem ;)

 

Tylko nie bierz tanich klamek z blow-backiem za 150-300zł, bo one właściwie do niczego się nie nadają.

Ach, no tak, Beretta KJW, Glock KJW, a nawet seria 1911 Army to przecież repliki zupełnie nie nadające się do niczego...

 

 

A ja mam sentyment do sprężynowych klamek. Zwłaszcza do tych z serii HPA od CG. Szukaj ich na military.pl.

Ja również, dlatego nie pozbędę się swojego marujca :D

Link to post
Share on other sites

Ja ze swojej strony polecam berette stti na green gas. Za nieco ponad 100 zł przygarniesz replikę która d*** nie urywa ale daje realne szanse na podjęcie walki z przeciwnikiem na małych odległościach.

 

Dobrze prawi. Dodam tylko że małym wysiłkiem można ja trochę uszczelnić i poprawić hopka. Rewelacji nie ma ale daje rade nawet w lesie na dłuższym dystansie. I na koniec ciekawostka, po dociśnięciu kurka kciukiem masz w tej replice full auto ;)

Link to post
Share on other sites

Colt Army wygląda kosher, ma eleganckie oznaczenia Springfielda i jak na swoją cenę jest naprawdę długowieczny (4k kulek w moim poleciało i ciągle strzela bez awarii, pomijając wujowe magazynki, które ciągle trzeba doszczelniać, na szczęście jest duży wybór dobrych magów z innych replik).

Link to post
Share on other sites

Taka replika nie nada się ani na drugą ani na trzecią. Na pierwszą jest za tania a na drugą za droga. (tak, wiem, trzecią replikę nosi może jedna na 500 osób).

 

Na boczniaka najlepiej kupić najtańszego gaziaka bez blow-backu, np. właśnie beretta stti. Cymoglocka nie polecam wcale, bo ta replika przydaje się co najwyżej jako wyposażenie komercyjnego pola ASG z wiekową grupą docelową 12-15 lat.

 

Niektórzy noszą trzecią replikę, na tą jedną sytuację na tysiąc kiedy z jakiegoś powodu nie będziemy mogli strzelać ani z repliki głównej ani z boczniaka. Wtedy pistolet sprężynowy za 30zł może nam uratować "życie", ale jak już mówiłem zdarza się to raczej rzadko - ale jaka to satysfakcja zabić kogoś ze szpejem za 6k pistoletem za 30zł :icon_mrgreen:

 

Tak czy siak, podsumowując, kup gaziaka za 100+ zł i gaz. Tylko nie bierz tanich klamek z blow-backiem za 150-300zł, bo one właściwie do niczego się nie nadają.

Nie zgodzę się z ostatnim akapitem twojej wypowiedzi, bardzo gorąco polecam R17 od Army jest z nim kilka problemów na samym początku ale da się to wszystko ogarnąć zwłaszcz jak jest na gwarancji
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po przerwie, witam ponownie

zakupiłem ostatecznie pistolet http://gunfire.pl/product-pol-1152204280-Replika-pistoletu-G20-czarny.html

fajny ciężki metalowy zasięg i moc podobne do KARABINÓW za 40 zł itp..

Ale pojawiła się usterka w magazynku.

podczas strzelania władowałem za dużo kulek i urwał się kawałek magazynka (część która wystaje poza 'pudełko" i trzyma kulk na samej górze) kleiłem na kropelkę ale się nie trzema się wiecie gdzie mógłbym dokupić magazynek albo czym mogę to przykleić

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie zgodzę się z ostatnim akapitem twojej wypowiedzi, bardzo gorąco polecam R17 od Army jest z nim kilka problemów na samym początku ale da się to wszystko ogarnąć zwłaszcz jak jest na gwarancji

Jakie są z nim problemy ponieważ szukam pierwszego pistoletu również zacząłem z asg w styczniu i myślę czy nie kupić coś z tego

http://www.taiwangun.com/gazowe-3/replika-g23-heavy-weight-metal-auto-back-gas-pistol-kjw?from=listing&campaign-id=19%C2%A0%C2%A0(ta

(taka sama tylko z plastikowym zamkiem chyba na tanich militariach jest za 230)

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

Ewentulanie dozbierać do tej berrety ale metalowej.

Edited by alor23
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...