Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam chciałbym poruszyć i przedstawić temat zmniejszenia limitów fps w Polsce, pozwoli nam to osiągnąć :

1. Większe bezpieczeństwo podczas rozgrywek

2. Zmniejszenie zużycia się replik

3. Koniec wyścigu fps

4. Tańsze lżejsze kulki

5. Opłacalność zakupienia markowych droższych replik

 

 

Jak widzimy od dłuższego czasu w Polsce trwa wyścig zbrojeń, każdy chce mieć coraz więcej fps. Nie ludzmy się 90% graczy asg używa replik elektrycznych i to głównie w nich stałe podnosi się fps przez coraz to nowe lepsze części tuningu mocowego itp. Pozostała liczba graczy to gracze z replikami sprężynowymi i gazowymi najczęściej z replikami snajperskimi. Które żeby miały jakiś sens muszą.miec przewagę fps.nad elektrykami. Stąd też wyniki ponad 600fps + na replikach. Najczęściej są oni tepieni przez graczy z elektrykami jak również przez organizatorów imprez którzy zrzucaja ich do jednego worka z wszystkimi. Ale.tu nir o to chodzi.

 

Limity fps jakie chciałbym wprowadzić To:

350 fps.dla.replik aeg

500fps dla replik snajperskich Sprezyna / gaz

 

Spójrzmy kilka lat w Stecz gdy asg nie było tak powszechne. Brak części tuningować sprawiał iż aegi miały stockowej moce około 350 fps natomiast sprężynowe karabiny około 500fps. Czy to w.czyms przeszkadzało?

 

Teraz pojawiła się nowsza technologia części tuningować jest mnóstwo i tuning stał się łatwiejszy i teraz standardem jest 450 fps dla aeg i 600 fps.dla snajperek.

 

A co jakbyśmy zmniejszyła limity do moich granic?

Czy rozgrywka by tak bardzo na tym ucierpiała? Czy coś by to zmieniło na gorsze? Według mnie poprostu zwiększyło by bezpieczeństwo i pozwoliło na większą swobodę podczas rozgrywek. Wiem też ze sklepom by się to nie spodobało gdyż nie zarabialy by na sprzedaży części do tuningu wewnętrznego mocowego i tanich chińskich replik. Lecz czy graczom by to nie pomogło?

 

Najpewno przy zakupie repliki patrzymy na możliwość tuningu i dostępność cześći tuningowych. Nie raz replika nam się podobała ale nie kupiliśmy jej bo miała niestandardowe części. A teraz gdy wprowadzimy moje limity fps to zniknie. Replika mimo że niestandardowa nie będzie wymagała tuningu mocowego, nie będzie się szybko psuła od mocnej sprężyny itp.

Kupimy sobie replikę ze względu na upodobanie a nie ze względu.na to czy da się ją ztuningowac oraz czy wogole ona ma sens w asg ze względu na brak części do tuningu itp.

 

Skończą się ciągle kłótnie o fps, nikt nie będzie płakał o to ze dostał.serie z dużych fps z bliska, zwiększy się bezpieczeństwo naw wszystkich.

 

Czy tak bardzo przeszkadza co zmniejszenie fps do 350 fps gdy twój przeciwnik zrobi to samo? Czy coś to w twojej rozgrywce zmieni? Bo według mnie nie. Wiec chyba warto co nie?

 

Jestem użytkownikiem karabinu snajperskiego mam więcej fps niż 90% z was ale.mimo to występuje tutaj o zmniejszenie limitu fps w całej Polsce. Rozumiem ze niektóre osoby wydały kupę kasy na tuning i teraz jest im to nie w smak, sam tyle wydałem, lecz gdyby ktoś wcześniej takie limity wprowadził wydalibyscie tyle na tuning?

 

Chciałbym doczekać czasów gdy kupie sobie replikę, wstawię tam gumkę i lufę precyzyjna i to będzie cały tuning repliki. I nie będę musiał patrzeć ze replika ma niestandardowe części i jest bez sensu w Polskich realiach asg i jej nie kupie z tego powodu mimo iż mi się podoba.

 

Pomożecie mi wprowadzić takie limity? Bo to głównie od was a w szczególności od organizatorów imprez zależy jakie limity fps.beda w Polsce. To naprawdę nie boli.

 

Według mnie lepiej zrobić to.teraz z własnej woli niż czekać aż coś się stanie i wprowadza zakaz asg albo łaskawie dadzą nam wprowadzić zmiany lub co gorsza znajdzie się osoba która nie znając się na tym wprowadzi te ograniczenia za nas a nie będą one miały cienia realizmu - sami wiecie o czym mówię.

 

Wiec.naprawde pomyślcie nad tym i wyraźcie swoją opinię - moja znacie.

 

Proszę o poparcie ze strony twórców strony wmasg oraz organizatorów imprez asg.

 

Pozdrawiam

BLACK

OBLITERATORS BYDGOSZCZ

Link to post
Share on other sites
  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Temat dobry, w Austrii czy w Szkocji są właśnie limity dużo niższe niż u nas, w jakimś kraju elektryki mogą mieć maks 300fps!

Jestem za przeprowadzeniem ankiety, nawet tak dla samych badań i rzeczywistej, anonimowej opinii na temat limitów.

PS Mam 500fps w AEGu, nie mam nic przeciwko ogólnopolskim limitom na 300fps AEGi 500fps springi.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem pomysł bez sensu, po pierwsze na większości imprez fps-y są ograniczane (np.350-CQB, 450-szturm w zielonej, 650-snajper) i jak najbardziej wystarczają.

 

Co do bezpieczeństwa... moim zdaniem liczy się to co masz między uszami a nie w replice, bo jak ktoś się postara to i 150 fps-ów wystarczy mu żeby zrobić komuś krzywdę.

 

Ceny repliki, zestawu tuningowego, koszt kulek, szybszego zużywania się repliki etc. to chyba indywidualna sprawa i skoro stać kogoś to czemu nie? chyba nie ma co włazić komuś do portfela bez zaproszenia...

 

Coś się stanie i ktoś zakaże airsoftu w Polsce? tak jak powyżej- w takiej sytuacji nie obniża się mocy repliki, tylko eliminuje się idiotów ze środowiska- debil zawsze znajdzie sposób żeby zrobić sobie/komuś krzywdę, nawet jeśli zabierzesz mu replikę.

 

A co jeśli replika nam się podoba ale jest niestandardowa?- A kto Ci człowieku każe tuningować ją pod kątem mocy?! Moim zdaniem chory argument... skoro dało by się nią działać w realiach ograniczeń fps-ów to da się nią działać również teraz, nic nie stoi na przeszkodzie.

 

Ktoś płacze bo dostał serię w plecy z przyłożenia z 600fps? Mógł się kartofel pilnować, to by nie dostał... poza tym kto normalny strzela z takiej repliki na takim dystansie?! taka osoba pisze się pod wspomnianych powyżej dekli których powinno się separować.

 

Reasumując moim zdaniem debilny pomysł (bez urazy dla autora) w związku z czym nie wprowadzę go w moim środowisku aż nie usłyszę racjonalnych argumentów.

 

Sorry, taki mamy klimat.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Propozycja moim zdaniem bez sensu, wiekszosc replik prosto ze sklepu juz przekraca ten limit dla aegów. Poza tym liczy sie poziom myslenia uzytkownika organizowalem juz strzelanke bez jakichkolwiek limitow i dwa przypadki mi pokazaly ze jak ktos mysli to gra bezpiecznie dla innych. Pierwsza sytuacja gdy snajper nie chcial strzelac ponize 25 metrow bo bal sie ze moze cos zrobic osobie po drugiej stronie lufy. Druga gdzie w budynku spotkalem sie na kilku metrach z KMem i dostalem serie po udach, slady byly dluzszy czad ale nic mi sie nie stalo powaznego bi uzytkowik myslał. Podsumowajac te przyklady mozna uzyc cytatu z kultowej serii "z wielka mocą przychodzi wielka odpowiedzialnosc".

 

Podsumowujac calosc; jestem za tępieniem idiotow i osob nieodpowiedzialnych. I jestem przeciwny narzucanym odgornie limitom fps.

Link to post
Share on other sites

Jesteśmy jednym z krajów, gdzie nie ogranicza się naszej zabawy - my sami jesteśmy rozsądni i tępimy głupotę.

Nie potrzebujemy rządowego (OMG!) ograniczania !

 

Chcesz - jedziesz na imprezę gdzie są limity i masz problem rozwiązany. Nie ograniczaj zabawy innym.

Link to post
Share on other sites

Jestem w szoku, że ktoś w wieku poniżej 40-60 lat może w ogóle myśleć w tak zamordystyczny sposób.

 

Pozwól ludziom decydować za nich samych. Nikt normalny nie lubi być trzymany za mordę.

 

chcesz limitu 300 fps - idź na strzelankę z limitem 300 fps. Chcesz limit 500 - idź na limit 500. Dlaczego chcesz móc decydować za całą resztę o tym, jak mają się bawić? to chore.

 

Posiadam repliki mające 300 fps, 400 fps, 500 fps czy 550 fps, posiadałem replikę z 620 fps i nigdy nie miałem skłonności do narzucania innym tego, jaką prędkość wylotową mają mieć u siebie.

Link to post
Share on other sites

@ Black93 - brawo za odwagę.

 

ad. 1. Bezpieczeństwo w tym sporcie zawsze było, jest i pozostanie kwestią szalenie dyskusyjną. Żadne regulacje tego nie zmienią.

ad. 2. I tak i nie. Można by o tym książkę napisać.

ad. 3. Na drogach też istnieją ograniczenia, a mało kto się do nich stosuje.

ad. 4. Nikt nie mówił, że ten sport jest tani.

ad. 5. Markowych replik nie kupuje się ze względu na ograniczenia lub ich brak.

 

Przepraszam za mały ot, ale zwróć uwagę na ortografię, a przynajmniej na styl wypowiedzi. ;)

Link to post
Share on other sites

Głupi pomysł. Naprawdę.

 

Chcesz 350fps - organizuj takie strzelanki a nie próbuj narzucać tego wszystkim w kraju.

 

Bezpieczeństwo - każdy dba o swoje. Jesteś twardy - nosisz tylko ochronę oczu. Chcesz ochrony - dokładasz stalkera, plate carriera, hełm etc.

 

Żeby zwiększać bezpieczeństwo należy eliminować "głupich" graczy, a nie narzucać jakieś chore limity według własnego widzimisie.

 

A jak boli i nie chcesz nosić stalkera etc - jest nerf. Przecież airsoft polega na rywalizacji i eliminowaniu przeciwników strzelając do nich kulkami. Z samej definicji wynika, że może boleć.

 

Argument o replikach z niestandardowymi częściami - a kto każe tuningować? Wygląda to tak: "Ale fajna replika, tylko szkoda, że nie można zrobić jej na 600fps... Wiem, rzucę pomysłem, żeby ograniczyć moc w kraju".

Wszystko się da - kwestia hajsu. Airsoft nie jest tani.

 

 

Wiem, że zachód jest wspaniały. Ale naprawdę, nie trzeba kopiować od nich wszystkiego. Szczególnie ograniczeń.

Dbamy o środowisko sami i wykluczajmy po prostu nieodpowiedzialnych, "przypałowych" graczy. Im mniej się rząd miesza do hobby tym lepiej. To nie komuna by narzucać wszystkim w Polsce swój tok myślenia.

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Temat powraca jak bumerang. Nikt, nikomu nic kazać nie może. Jeśli jest grupa chętnych, którzy uważają że limity fps w kraju są za wysokie to moja rada jest taka-zacznijcie organizować duże, atrakcyjne spędy (znaczy się imprezy) i tam dawajcie limity jakie chcecie. Tylko pracą u podstaw tutaj coś się osiągnie. Zamiast zmuszać, polecam zachęcać. Inna sprawa, też milion razy podnoszona-nawet marujcem z 280 fps można wybić ząb na 25ciu metrach (byłem, niestety, świadkiem), zdrowy rozsądek, chłodna głowa i na polu gry i przed komputerami. Czego sobie i Wam życzę.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Moim zdaniem pomysł bez sensu, nie zwiększy się bezpieczeństwo ze względu na mniej fps. Ja dostałem w lesie z ok 35-40 m z repliki co ma ok 410 fps i utraciłem kawałek zęba i jakoś z tym żyje i teraz wiem że maska stalker to wcale nie taki głupi wynalazek. Poza tym większa moc replik pozwala "urealnić" rozgrywkę choćby przez zwiększenie dystansu z jakiego możemy kogoś trafić. Byłem już na paru większych strzelaniach, jedno z moją grupą organizowaliśmy i wiem jedno że jeśli ktoś nie używa repliki z głową to choćby miał w niej 100 fps to i tak wyrządzi krzywdę. Tym bardziej że bez problemu można kupić odpowiednie rzeczy do ochrony osobistej. Zresztą zauważyłem że organizatorzy imprez zawsze zwracają na odprawie uwagę na bezpieczeństwo i to samo robię ja na treningach z grupą. Po pierwsze bezpieczeństwo po drugie zabawa! A co do kosztów związanych z utrzymaniem repliki oraz tuningiem cóż jeśli masz kasę to inwestuj. Proste. A jak czasem zaboli seria otrzymana od "wroga" to jak chcesz tak realnie odwzorować pole walki to wiedz że na prawdziwym polu walki nie mają limitu i jak dostaniesz to boli jeszcze bardziej:)

Link to post
Share on other sites

A jednak rozpisałem taki temat, ba nawet odpowiem w nim.

 

W 90% słyszę ze to nie fps wpływają na bezpieczeństwo tylko ludzie. To poco w takim razie limity w cqb? 350fps? Poco skoro to ludzie strzelają i myślą? Podobno chcecie realnego odwzorowania pola walki to poco li.ity fps w cqb?

 

Tak samo ma się z zakazywaniem mancrafta? Poco zakazujecie skoro to fps nie wpływają na bezpieczeństwo? Więcej takich przykładów podać?

 

 

Link to post
Share on other sites

A jednak rozpisałem taki temat, ba nawet odpowiem w nim.

 

W 90% słyszę ze to nie fps wpływają na bezpieczeństwo tylko ludzie. To poco w takim razie limity w cqb? 350fps? Poco skoro to ludzie strzelają i myślą? Podobno chcecie realnego odwzorowania pola walki to poco li.ity fps w cqb?

 

Tak samo ma się z zakazywaniem mancrafta? Poco zakazujecie skoro to fps nie wpływają na bezpieczeństwo? Więcej takich przykładów podać?

 

Mancraft zakazany w mazowieckim :v bo "można regulować" :v

Link to post
Share on other sites

Ciekawe, że Autor tematu jeszcze rok temu chciał zwiększenia limitu FPS dla karabinów snajperskich do 700 FPS...

http://forum.wmasg.pl/topic/153181-zmiana-w-systemie-mcs/

 

Z tego powodu wygląda to dla mnie jak: "Jestem snajperem i chcę mieć łatwiej, więc muszę mieć nad Wami jeszcze większą przewagę zasięgu. Dlatego Wy sobie zróbcie 350, a ja będę Was jechał niczym w Call of Duty mając 500". Oczywiście nie chcę tutaj nikomu jakoś ubliżać, ale przyrównując oba te tematy odnosi się bardzo niesmaczne wrażenie... Mam jednak nadzieję, że jest ono mylne i nie takie były intencje kolegi...

 

Ad meritum, nasz sport jest niebezpieczny już z samego założenia, a względne bezpieczeństwo są w stanie "zagwarantować" dwie rzeczy:

- zdrowy rozsądek

- ochrona osobista (gogle balistyczne czy stalkery nie są tylko do ozdoby)

 

Jeden może mieć 500FPS i być bezpieczny dla innych, a kolejny będzie robił krzywdę mając 200. Debili należy eliminować, bez względu na ich eFPeeSy.

 

Uważam, że nie ma sensu narzucać ludziom swoich poglądów - niech każdy w swoim środowisku strzela się tak, jak chce. U mnie nigdy nie było żadnych limitów i jakoś nie pamiętam, żeby się to kiedyś źle skończyło. Ba! Pamiętam nawet gracza z repliką nieco ponad 400 FPS w budynku i miał na tyle zdrowego rozsądku, że nigdy(!) do nikogo nie strzelił z bliskiej odległości. Wyścigu zbrojeń też za bardzo nie zaobserwowałem - większość szturmówek ma u nas średnią prędkość wylotową w okolicach 400 FPS.

 

Dlatego nie jestem zwolennikiem "350 w CQB" czy też "zakazywania Mancrafta".

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Środowisko na podstawie ogólnych doświadczeń w Polsce jak i innych krajach samo ustala w trakcie gier limity.

W większości kraju jest to 350fps do cqb oraz 450-500 auto. W niektórych regionach jest dodatkowo wyższy limit dla RKMów.

 

A propos bezpieczeństwa dodam tylko że kilka razy widziałem obrażenia spowodowane kulką bb. Mam na myśli naruszenie ciągłości skóry , ukruszenia zęba i krwiaki. W dużej większości były spowodowane w cqb, ukruszenia zęba dokonał cymoglock z 15 metrów.

Link to post
Share on other sites

Jestem szczerze zniesmaczony poziomem wypowiedzi w tym temacie.

 

Strzelam się regularnie od 10 lat i nigdy nie miałem repliki mocniejszej niż 400 FPS... Ba, gdy kupiłem nową pierwsze co zrobiłem to poprosiłem sklep o downgrade pomimo tego, że w mojej okolicy nie ma limitów. Lubię mieć ten komfort, że mogę wpakować komuś kulkę z kilku metrów w plecy bez oporów moralnych. Z przerażeniem patrzę na to jak zmienia się podejście samych graczy do kwestii bezpieczeństwa, fair play i dobrej zabawy. Teraz każdy musi być uber-pro, mieć "pińćset efpes" i kominiarkę gołsta, bo inaczej nie da się bawić... Pomyśleć, że kiedyś ludzie jechali na strzelanki bez replik z nadzieją, że ktoś pożyczy im sprężyniaka, albo będą ganiali z aparatem. Dzisiaj wyciągnąć towarzystwo w teren nie jest tak łatwo., bo to albo za zimno, albo za gorąco.

 

Nie da się wprowadzić zmian w całej Polsce ani jednolitego prawa, bo niby kto miałby to kontrolować? Urząd ds. ASG? Popieram jak najbardziej ograniczenia mocy replik, ale chciałbym by brały się one z odpowiedzialności i woli graczy.

 

Nasza zabawa to również odpowiedzialność za kolegę który stoi po przeciwnej stronie lufy. Pamiętajcie o tym.

Link to post
Share on other sites

@Foley11

W powyższym temacie nie chodziło o zwiększenie limitu FPS dla karabinów snajperskich tylko o wyróżnienie/wymienienie karabinów sprężynowych w zasadach, osobno poza innymi kategoriami replik :icon_smile:

 

 

@Szaszlyk133

Dzięki za pomysł z ankietą :)

Edited by Black93
Link to post
Share on other sites
W 90% słyszę ze to nie fps wpływają na bezpieczeństwo tylko ludzie. To poco w takim razie limity w cqb? 350fps?

 

Żyjesz w innej krainie niż niektórzy ale wydaje Ci się, że Twoja kraina to ta jedyna. Otóż wiedz, że są strzelania, również w CQB gdzie limitów nie ma i ludzie świetnie się bawią. W Polsce. Robią to na własne życzenie, świadomi czym jest taka rozgrywka. Co wiecej, dbaja o swoje bezpieczeństwo i komfort.

 

Poco skoro to ludzie strzelają i myślą?

 

Bzdura. Wiekszość ludzi strzela. Z mysleniem bywa bardzo różnie.

 

 

Tak samo ma się z zakazywaniem mancrafta? Poco zakazujecie skoro to fps nie wpływają na bezpieczeństwo?

 

Znowu. Kto to są ci co "zakazują"? Czemu piszesz "zakazujecie"? Gdzie są te zakazy? Otóż- w NIEKTÓRYCH środowiskach, zaryzykuję nawet, że w zdecydowanej mniejszości taki zakaz obowiązuje. ASG w Polsce to nie jest żaden monolit. Istnieje pierdylion grup o różnych zasadach, nawet na tym samym "terytorium". Żyją ze sobą, dzielą się miejscókami i wszystko gra. Pasują Ci zasady X to idziesz na strzelankę z iksami. Nie pasują Ci- idziesz z Y. A jak te też Ci nie pasują to robisz własne strzelanie pod zasadami Z: nie wolno strzelac do siebie bo to boli. I czekasz kto przyjdzie (jesli taka opcja zdobędzie duzo zwolenników będziesz miał niezłą frekwencję).

Link to post
Share on other sites

Nasza zabawa to również odpowiedzialność za kolegę który stoi po przeciwnej stronie lufy. Pamiętajcie o tym.

 

Nie rozumiem takiego podejścia, czemu ktoś inny ma dbać o twoje bezpieczeństwo ?

Chcesz się czuć bezpiecznie to maska kask i do boju, szczerze to nie wiem czemu rozmowa zawsze dotyczy FPS.

Może warto porozmawiać o tym, dlaczego tak wielu airsoftowców nie nosi masek, a potem ma problem do całego świata, że coś się stało.

W mojej karierze widziałem już kilka wypadków i zgadnijcie co, ofiara zawsze nie miała należytej ochrony, zresztą sam miałem nadłamanego zęba przez początkującego z CM 028 i nie miałem do niego pretensji, asg to sport ekstremalny i powinieneś wiedzieć na co się piszesz.

Edited by sirdagor
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...