Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Facebook a sprzedaż ASG/broni palnej


Recommended Posts

Szczerze? Ja jestem z kolei za stary na pejsbukowe grupy. Wolę forum bo mam możliwość zweryfikowania kupującego chociażby poprzez staż i meteorytykę wypowiedzi. Pejsbukowe grupy to w większości poziom bliski dna, i nie mam tu na myśli tylko środowiska AS. To dobrze, że na wmasg nie można logować się przez FB bo sam fakt, że trzeba wykonać jakiś wysiłek związany z rejestracją i budowaniem profilu odstrasza "Januszy" giełd.

 

Ja też wolę forum, z dokładnie tego samego powodu - wchodzę w posty człowieka i już wiem, czy mam do czynienia z ćwierćpiśmiennym mutantem, który użyje określenia 'stal' na plastik 'bo mu sie jeblo lol2'. Nie zmienia to jednak faktu, że fejsbukowe grupy (czy to ogólno asgejowe, czy giełdy) nigdy nie były dla mnie jakąś 'konkurencją' dla WMASG. Co najwyżej nowi zamiast pisać tutaj jaki elektryk do 100 zł, męczyli tam.

 

ale nie offtopujmy może za bardzo...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witajcie, zaczynam temat tutaj bo kwestia jest ogólna. Facebook rozpoczął nagonkę na asg i inne kweste związane z "bronią palną" Czy My jako środowisko pasjonatów mamy możliwość coś z tym zrobić, przeciwstawić się w jakiś sposób? Czy ktoś może podesłać dokładny fragment regulaminu precyzujący co zacny pan zuckerberg uważa za broń palną? (nie mogę go zlokalizować a wiem że jest)

Czy istnienie grup asg na fejsie jest już z góry skreślone?

Link to post
Share on other sites

Facebook to prywatny portal i jego właściciele maj,a prawo zabronić czego tylko chcą. Rynek zweryfikuje, czy mieli rację, a nie oszukujmy się - przeciwników broni/replik/zabawek tego typu jest więcej, niż ich zwolenników.

 

Na FB usuwane są przede wszystkim grupy raportowane, ale nie tylko - poleciała 35 osobowa, tajna grupa mojej ekipy z Wro, której nazwa nie sugerowała nic wspólnego z ASG, co więcej - nigdy tam nic militarnego nie było wystawiane, jedynie lokalizacje miejscówek i tym podobne informacje. Znajomemu usunięto stronę ekipy rekonstrukcyjnej, gdzie nie było nawet 15 osób :)

Link to post
Share on other sites

Facebook to prywatny portal i jego właściciele maj,a prawo zabronić czego tylko chcą. Rynek zweryfikuje, czy mieli rację, a nie oszukujmy się - przeciwników broni/replik/zabawek tego typu jest więcej, niż ich zwolenników.

 

Na FB usuwane są przede wszystkim grupy raportowane, ale nie tylko - poleciała 35 osobowa, tajna grupa mojej ekipy z Wro, której nazwa nie sugerowała nic wspólnego z ASG, co więcej - nigdy tam nic militarnego nie było wystawiane, jedynie lokalizacje miejscówek i tym podobne informacje. Znajomemu usunięto stronę ekipy rekonstrukcyjnej, gdzie nie było nawet 15 osób :icon_smile:

Czyli nie chodzi tylko o handel ale o całokształt asg? Wedle ich tego regulaminu zakazuje się sprzedaży/handlu bronią "palną" więc nie rozumiem dlaczego poleciały zwykłe grupy. Czyli co mogą zbanować mi konto tylko dlatego że mam foty z moimi zabawkami?

Link to post
Share on other sites

Na fejsie się świat ani nie kończy, ani nie zaczyna. Wystarczy olać i robić dalej swoje na forach.

i tu kolega ma 100% racji

jedna mnie tylko rzecz boli: właśnie sądząc po nazwie konta kolegi, wnioskuję, ze może go to też zaintrygować, mianowicie: asg to nie tylko militaria, to również larpy (w tym Old Town sponsorowany przez WMASG, czy też Ziemie Jałowe), usuniecie airsoftu z FB w zwyczajny sposób zuboży nawet nasz mały światek :(

Link to post
Share on other sites

Facebook Inc jest zarejestrowany w Kalifornii, a w tym stanie niedawno uznano wszystkie airsofty i inne przedmioty przypominające broń za "dangerous weapons" i jako takie podlegają pod "California's Dangerous Weapons Control Law". FB woli dmuchać na zimne i nie chce mieć na karku ewentualnych procesów sądowych, stąd takie a nie inne posunięcie. Nasze protesty, listy żałobne, akcje protestacyjne, czy podlewanie się benzyną i podpalanie pod siedzibą najbliższego inspektoratu ZUS nic nie zmienią, dopóki nie zmienimy prawa w stanie Kalifornia.

 

Prywatne zdanie pana Zuckenberga niewiele tu zmienia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...