Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika do lasu !


Recommended Posts

Witam !

 

Od pewnego czasu, zastanawiam się nad kupnem repliki, chciałbym żeby dobrze służyła mi w lesie, czyli aby była dość skuteczna na średnie/ dłuższe dystanse. Zastanawiałem się nad CM. 040D - ma ją mój kolega, tyle że w wersji zwykłej , sprawuje się bardzo ładnie, zasięg i celność jest zadowalająca, jedyny problem to słabe wyważenie, dlatego myślałem nad wersją z pełną kolbą, no ale mój pomysł przyćmiły pewne obawy, które pojawiły się po pogrzebaniu troszkę na tym forum, wyczytałem dużo hejtów na repliki od CM ( W przedziale cenowym 500-900 jakoś), zastanawiałem się też nad produktami firmy boyi, aczkolwiek stockowe wersje mają po 380-90 fps ( Przynajmniej w opisie) a sądzę że to jeszcze za mało, o wadach też nie brakowało.

 

A tak w skrócie, to potrzebuje repliki pod strzelanie na otwartych terenach - Ale na forum naczytałem się tak różnych opinii że już nie wiem nad czym myśleć - , w cenie do maks 900zł ( Doskładać nie doskładam - za dużo innych wydatków), bardzo bym chciał żeby był to "kałach" ( Głównie z powodu jednolitości magazynków w teamie który się tworzy), jeśli by miał perspektywy tuningowe też by było nieźle.

 

Jeśli do jakiś informacji zamieszczonych na tym forum nie dotarłem, to prosze poprostu o link, rozumiem że nikomu się nie chce pisać w 500 tematach tego samego, i starałem się jak najdokładniej szukać.

Edited by Pasialqe
Link to post
Share on other sites

380-90 fpsów Ci do lasu wystarczy. Mniej bólu sprawisz przeciwnikowi. ;)

 

Jak budżet 900 zł, to sprawdź sobie repliki od ForceCore.

http://gunfire.pl/product-pol-1152207778-Replika-karabinka-FC-A107-by-E-L-.html

Wiem, że niedostępny, ale możesz zapytać sklep kiedy będzie.

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152207775-Replika-subkarabinka-FC-A104-B-by-E-L-.html

I to. Może powyżej budżetu, ale może warto? Ja mam ją i nie narzekam.

Mam na sprzedaż kałacha od Boyi, ale nowemu bym nie wciskał używanej repliki.

 

Link to post
Share on other sites

AKS-74u od Force Core możesz kupić(jest krótsze nie będzie tak ciążyć na przód, chociaż jak chcesz coś bardzo lekkiego to polecam nerf, a nie asg), wystarczy poszukać po sklepach - fpsów 360, ale że to GB v.3 to za jakiś czas niewielkim kosztem podciągniesz to sobie do ilu będziesz chciał.

http://www.airsoft-militaria.pl/product-pol-11492-Replika-subkarabinka-FC-A104-B-by-E-L-.html

Jak nie chcesz tego co rzuciłem wyżej, bierz replikę AK-74M od boyi, albo co tam Ci się podoba ze stałą kolbą - byle było ze stali.

 

Pozdrawiam.

Edited by gattling
Link to post
Share on other sites

Apropos FPSów, to miałem okazje strzelać się repliką która miała 370 FPS, i w walce nie szło mi za dobrze, byłem stłumiony przez mocniejsze repliki, wystarczy że zostałem przyparty do osłony , i już byłem " martwy" bo moje kulki spadały 5-10m przed przeciwnikiem, i było to bardzo uciążliwe.

 

Pragnę też zauważyć, że na forum przychodzą nowi ludzie, rynek asg dynamicznie się zmienia, rozszerza i temat który był 3 miesiące temu, nie będzie przez te nowe osoby odkopywany i wzbogacany ich doświadczeniem, ani też uzupełniany o świeże nowinki ze świata ASG, dlatego też jakby nie patrzeć tak - liczę na jakieś informację których nie było wcześniej. Myślenie że "wszystko już tu było" jest moim zdaniem dosyć ograniczone. Ale to się nie tyczy tematu więc nie ważne. :P

Link to post
Share on other sites

Sytuacja na rynku się zmienia, ale nie prawa asg. Takie jak to, że fpsy to nie wszystko, a różni producenci różnie podają fpsy replik. Nie zmienia się też to, że jak ktoś włożył kupę serca ( i gotówki) w dopieszczenie swojej repliki, to twoja będzie mniej celna i miała mniejszy zasię. Na twoje szczęście nie zmieniło się też to, że z shotgunem za 60zł da się zdjąć komandosa w full szpeju z emką 500 fps i 70m zasięgu. Co chcę przez to przekazać- z repliką 350 fps możesz spokojnie dać radę, jeśli się odpowiednio postarasz. Owszem, przeciwnik będzie miał przewagę, ale może ją mieć również jak będziesz miał cymę 400fps, czy E&L 450fps.

Co do samej repliki AK:

-nie kupowałbym cymy ze względu na fps, brałbym boyi ze wzglęu na wykonanie

-mając budżet na ForceCore nie brałbym boyi

-tuning v3 jest względnie tani, prosty i przyjemny, więc jak kupisz swoją replikę, to jak już nauczysz się grać będziesz mógł zbierać hajsy by ją sobie dopieścić.

Link to post
Share on other sites

Nie przywiązuj tak dużej wagi do FPS, moja niewielka MP5tka ma tylko 350 FPS a często strzela dalej i celniej niż repliki mocniejsze o około 100 FPS. Jednak można odczuć gorszą "przebijalność" przez krzaki, tutaj niewątpliwie FPS pomaga. Również odradzam Cymę chyba że lubisz biegać bez połowy części zewnętrznych albo mieć całą poklejoną replikę.

Link to post
Share on other sites

Rynek ASG zmienia się o wiele wolniej niż Ci się wydaje. To primo. Po drugie: na prawdę wszelkie potrzebne Ci informacje są już na forum. Nie wiem jak sobie ludzie radzą w życiu bez umiejętności wyszukiwania informacji - ja do wyboru repliki doszedłem nie zadając żadnego pytania na ten temat i jestem z niego bardzo zadowolony - a mogłem nie być bo byłem w tej granicy 500 - 600 zł, czyli za mało na I klasę, a w II klasie pojawia się już spory wybór, więc można wybrać źle. Po trzecie FPSy. Moje G36KV ma 355-357 (na 0,20 oczywiście). Jedyne co wymieniałem (póki co) to gumka HU. Nie przypominam sobie sytuacji, w której miałbym problem z przewagą zasięgu przeciwnika (jak już, to brakowało mi mocy do przebicia się przez krzaki). Więc uwierz mi (a właściwie nam), że jest to ilość wystarczająca.

 

Jeśli już po zakupie repliki rzeczywiście będziesz odczuwał niedomiar mocy, to szybciej nauczycie się działać zespołowo. Moim skromnym zdaniem manewr w ASG to podstawa skutecznego poruszania na przód. Flankowanie, ogień zaporowy (mniej lub bardziej :P) to bardzo przydatne narzędzia. No i do tego sztuka skradania się/kamuflażu.

Link to post
Share on other sites

W szturmiaku FPS nie jest aż tak ważny - znam ludzi którzy z powodzeniem wygrywają dla drużyny cały scenariusz mając w rękach replikę 340fps, a inni mająć 500fps wciąż siedzą na respie. Szturm to nie snajper, że siedzi w miejscu i ważny jest każdy metr, te 50 czy 100fps nadrabiasz podskoczeniem do kolejnej osłony.

 

Najlepsza replika na początek? Nowa, która ci się podoba za 80% budżetu, który przewidujesz na replikę. Za pozostałe 20% poproś sklep o wymianę gumki HU i lufy na jakąś lepszą, i niech to będzie nawet Cyma 028, i tak będziesz się bawił wyśmienicie, a znając życie dopiero jak zaczniesz zabawę, polatasz pół roku, sam zrozumiesz i dostrzeżesz czego potrzebujesz, i na co zwracasz uwagę w replice, w efekcie czego następną sztukę kupisz już pod swój gust i swoje wymagania, a nie pod wymagania i gust kolegów z forum.

Edited by arthem
Link to post
Share on other sites

Ale chwila. 900 zł, to jest budżet na samą replikę? Okulary/gogle inne fundusze? Jak tak, to ja jednak byłbym za tym, byś sobie któregoś kałacha z ForceCore kupił, bo jednak one, a Boyi czy Cyma, to jest niebo a ziemia. Stal giętej blasze (tak się to pisze? :D), nierówna. Wtedy, kiedy kupowałem swoją RK-01, były wtedy FC, to bym wziął FC. I bym przy okazji więcej kasy zaoszczędził, bo tyle co ja już wsadziłem w ten sport... Ale nieważne.

O FPSy się nie martw. Serio. Nawet jakbyś miał te 360, to miałbyś większe szanse, że znajomi wpuściliby Cię na CQB (przynajmniej ja tak miałem). No i jak koledzy piszą - FPSy, to nie wszystko. Owszem, mniejsza przebijalność krzaków, ale jak pisałem wyżej, jak już będziesz w małej odległości od przeciwnika, to chyba lepiej go trafić z repliki, która ma te 360 FPSów, niż 450. Bo różnica jest. Dlatego nie ma co się zastanawiać.

Co do wymiany gumki HU, to też warto zrobić od razu przy zakupie. No, niestety, jakbyś brał ForceCore'a plus zielona gumka G&G, to Cię wyniesie koło tysiąca złotych. Dużo, ale warto. Nie będziesz musiał się bać o to, że zaraz Ci coś odpadnie od repliki. Lufy bym nie wymieniał, bo lufy na razie nie warto. Ja sporo czasu w swoim Boyi latałem na stockowej.

Link to post
Share on other sites

Wszelki inny szpej już mam ( okulary, maske etc ). A jeśli by patrzeć na te wszystkie repliki tylko i wyłącznie pod kątem wykonania wewnętrznego? Zależy mi na mocnych bebechach, i racja, nie chodzi mi tutaj o fps'y tylko bardziej o skuteczny zasięg. Bądź co bądź, w ASG trochę już grałem, jedynie nie mam własnej repliki ( Kwestie finansowe ) i nie znam się na tym. Takim właśnie moim osobistym wymaganiem jest jedynie skuteczny zasięg, bo nie zawsze są możliwości podejścia bliżej czy oflankowania przeciwnika.

 

Myślałem jeszcze ewentualnie o kupieniu jakiegoś modelu powiedzmy za 600-700zł a reszte przeznaczyć na wymiane jakiś części wewnętrznych, czy to precke wsadzić, czy części gb zmienić - ale to chyba większego sensu nie ma.

Edited by Pasialqe
Link to post
Share on other sites

Znalazłem fajną propozycje repliki jednak z I klasy która mieści się w Twoim budżecie. Niestety trzeba ściągać zza granicy ale to nie jest duży problem. Wiele ludzi to robi. MP5 od ICS, sam mam taką od jakiś 6-7 lat tylko w innej wersji zewnętrznej, chyba A4, przemieliła dziesiątki tysięcy kulek bez jakiejkolwiek awarii. Celność nawet na stocku była zadowalająca. Metalowe body i plastikowy chwyt, wszystko jest BARDZO wysokiej jakości. Moja, pomimo kilku dwutygodniowych obozów, kilku weekendowych strzelanek, dziesiątek takich dłuższych jednodniowych nie ma nawet zauważalnych rysek! Ludzie mi po prostu nie wierzą że tak replika jest tak stara. Po czasie wyrobił się selektor i szczerbinka odpadła co jest jak najbardziej zrozumiałe.

http://www.hobbytron.com/ElectricICSMX505SD2SMGRifleFullStockDualMagazineAirsoftGun.html

Link to post
Share on other sites

Co do MP5 to fajna propozycja, aczkolwiek ten model repliki nie za bardzo mi podchodzi, poprostu nie lubie MP5tek , ale dziękuje!

 

Nadal mam lekki zamęt w głowie, kusi mnie kałaszek od FC, aczkolwiek boje się że jeśli okazałby się niewystarczający to długo nie będę miał jak go ulepszyć, ale to jest z tego co widzę najrozsądniejszy wybór.

Link to post
Share on other sites

Mp5 CM041 od cymy ma pancerne bebechy i dobry silnik. Jeśli nie lubisz mp5 to poszukaj czegoś z "wyższej" pułki ze stajni CYMA, bebechy naprawdę dobre. Ewentualnie gieta od CYMY, z tego co wiem ich stary (CM003) model znów jest dostępny.

 

A tu małe porównanie

http://www.taiwangun.com/elektryczne/cm-048s-cm

Z tego co widzę to bebechy podobne do mp5 od cymy, i w dodatku mocny silnik "czarny z niebieską dupą)

Edited by l_isek
Link to post
Share on other sites

A ja z tego co wiem to ta nowa cm 003 to co innego niż ta stara. Z resztą lepiej już dołożyć do g36 aresa. Do autora - coś Ty się tak uwalił na te bebechy? Jeśli myślisz że bebechy sprawiają kto mniej czasu spędzi na respie to nawet nie wiesz jak grubo się mylisz. Nie myśl sobie że lepsze części nagle sprawią że będziesz wszystkich zdejmował, a oni Ciebie nie (z resztą nawet nie o to w tym sporcie chodzi). Zainwestuj w wytrzymałe części zewnętrze, a bebechy sobie z czasem wymienisz na jakie chcesz. V3 tuningować do 500 fps to nie problem. A jak się upierasz na te cymę bo ma 400 fps to kup a potem płacz że wszystko lata jak żyd po pustym sklepie.

Link to post
Share on other sites

Uparłem się, bo tak jak napisałeś , bebechy musiałbym z czasem wymieniać, a na to trzeba mieć pieniądze, a mój budżet przez najbliższy rok nie przewiduje funduszy na nic oprócz dokupywania kulek. To że mi będzie latać kolba, czy jakakolwiek część zewnętrzna mi nie przeszkadza w żadnym stopniu, z tym wszystkim sobie poradzę, mogę mieć nawet obklejony karabin na 99% powierzchni izolką - byleby strzelał dobrze. I byleby nie był z bazarowego plastiku.

 

Chyba też warto uzupełnić pewną informację , strzelam się od ponad roku, tylko z powodu braków $$ na własną replikę, używałem Gietki kolegi. Wiem na czym gra polega, profesjonalistą nie jestem, ale śmiem twierdzić że trochę się już nauczyłem i wiem jakiej repliki wymaga mój styl gry.

Rozumiem że body powinno być solidne, ale pieniądze chce przeznaczyć na coś, przy czym nie będę musiał ( Nie licząc tfu awarii ) grzebać przez przynajmniej rok.

Link to post
Share on other sites

Bo przy stockowym ForceCore grzebać nie będziesz. A już nie przesadzaj, że przez rok nic w replice nie zrobisz, bo to drogie nie jest. A przynajmniej części od SHSa. Daj sobie siana z tymi chińskimi, tanimi replikami. Wiem coś o tym, bo dlatego sprzedaję swoją replikę. Nawet bym Ci ją sprzedał.

Link to post
Share on other sites

Uparłem się, bo tak jak napisałeś , bebechy musiałbym z czasem wymieniać, a na to trzeba mieć pieniądze, a mój budżet przez najbliższy rok nie przewiduje funduszy na nic oprócz dokupywania kulek. To że mi będzie latać kolba, czy jakakolwiek część zewnętrzna mi nie przeszkadza w żadnym stopniu, z tym wszystkim sobie poradzę, mogę mieć nawet obklejony karabin na 99% powierzchni izolką - byleby strzelał dobrze. I byleby nie był z bazarowego plastiku.

 

Ogólnie to po tym co wszyscy Ci tutaj napisali, a napisali i poradzili dobrze,

 

Oczywiście zrobisz jak chcesz, ale uwierz, że tym Force Corem, nikt Ci krzywdy nie chce zrobić. Dodatkowo, ponieważ bawiłem się w tuningowanie chińczyków, powiem Ci - nie opłaca się. Zawsze lepiej stuningować coś co ma dobry zewnętrzny wygląd i jest wytrzymałe, niż coś, co może Ci się porozlatywać bo jest ze ZnAlu, ABSu itp.

 

Akurat obecnie trwa okres, że na rynku są całkiem dobrze odwzorowane kałaszki wykonane w całości ze stali, skorzystaj z tego, bo w przyszłości albo ich nie będzie, albo będą dużo droższe.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No widzę że panuje tu jakieś małe niezrozumienie.

Oczekiwania jak dla mnie są jasne, Dużo fps w stocku, wytrzymałe bebechy, wygląd zewnętrzy mniej istotny.

 

A wy mu tu na siłę wciskacie coś bo ładnie wygląda i nie ma luzów i w ogóle jest super bo stalowe.

 

To może odwrotnie, chcesz mocne babechy to bierz KWA albo cymę (modele z wyższej półki) I jeno i drugie jest powszechnie uważane jako słabe zewnętrznie repliki. Ale bebechy maja pancerne. A jak znalazłeś cymę z 430 fps to ci tuning odpada na początku przynajmniej. Oczywiście celność i skupienie nie będzie tak dobre jak przy dopieszczonych replikach nawet z mniejszymi fpsami ale za to zostaje ci szybka kulka i dość dobra przebijalność leśnych zarośli. A uwierz mi że przy strzelaniu do ruchomych celów te dwie rzeczy są ważniejsze od celności czy skupienia. Zwłaszcza na bardziej zorganizowanych imprezach gdzie nie walisz na granicy zasięgu i nie próbujesz ze szturmiakiem bawić się w snajpera.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...