Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rogaś mam problem właśnie z komorą ProWin + zielona G&G. Komora na lufie szczelna na 100% co dziwne wszystko działało. Teraz niestety kulki się blokują ( nie przechodzą przez komorę) ciągle są zacińki na kołnierzu gumki. Drugi zestaw gdzie mam ProWin-a + Gumkę systemy wszystko ok.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Guest deaerio

Ja mam podobny problem. Na komorze pw+ systema+guarder+ 025 gg, kulki staja na kołnierzu i replika "dławi" się przez to.

Spadek fps również mocno odczuwalny.

Przy komorze KA i zielonej gg szczelność jak talala.

Rozważę zmianę dyszy. Może jest za krótka (czerwona shs) i zbyt mała siła, działa na kulkę co by já przepchnąć przez kołnierz.

Trzeci dzień bujania się z tym i bez efektu.

 

Frustrat level master :(

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja mam podobny problem. Na komorze pw+ systema+guarder+ 025 gg, kulki staja na kołnierzu i replika "dławi" się przez to.

Spadek fps również mocno odczuwalny.

Przy komorze KA i zielonej gg szczelność jak talala.

Rozważę zmianę dyszy. Może jest za krótka (czerwona shs) i zbyt mała siła, działa na kulkę co by já przepchnąć przez kołnierz.

Trzeci dzień bujania się z tym i bez efektu.

 

Frustrat level master :(

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Twoim problemem jest tylko i wyłącznie gumka.
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Uwaga! Mam rozwiązanie dla Prowina w Mkach G&P. Powodem była zbyt luźna dysza, na komorze było widać odpryski po uderzeniach dyszy, po zamontowaniu sztywniejszej dyszy problem przestał występować (testowane na gumce prometheus fioletowa, G&G zielona).

 

Pojawił się nowy... tanie magi firmy AS i Specna mają za mocne sprężyny i "cycek" podający kulki wchodzi za głęboko - tym samym pierwsze kulki w magu ulegają zacince w komorze (niezależnie czy PW czy stock). Przypiłowanie języczka trzymającego kulki dla niektórych magów rozwiązało problem, niektóre musiały mieć jeszcze uciętą sprężynę podającą. Potestuje jeszcze w przyszłym tygodniu i dam znać. Czy znacie dobre midy dla M G&P? Lista kompatybilności na forum jest trochę przestarzała :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czołem!

UPDATE:

Niestety problem samoczynnie powrócił, również na innych magach (G&P, Specna, KA) zacinki w komorze. Rezynguje z Prowina na rzecz KA / Airsoft Pro.

 

Odradzam komory Prowin, wybrałbym ich produkty gdybym składał replikę od podstaw. Dobierając do niej dyszę, lufę, gumkę, gniazdo magazynka i same magi, zwracając uwagę na jak najdokładniejszą osiowość GB. Niestety bez powyższych Prowin jest wybredny, a nadto zasięg wcale nie jest zaskakująco większy - gumka kręci kulkami równie dobrze na stockowej komorze G&P (testowane z odległości 40m na żywym celu, fakt, kulka na PW dolatywała wyżej i była minimalnie bardziej odczuwalna).

 

Podzielę się informacją po testach na KA / Airsoft Pro.

 

Pozdrawiam,

Ojciec Mateusz

Link to post
Share on other sites

No nie do końca, montowałem już w już 6-7 replikach G&P komory PW i wszędzie działa idealnie. Coś robisz nie tak, lub masz jakąś dziwną replikę. Największa zaletą tej komory poza świetnym, powtarzalnym wykonaniem jest system regulacji, który jest bezproblemowy i nie ulega samoistnemu rozregulowywaniu.

KA- możesz sobie odpuść, to najzwyklejsza metalowa komora z bajeranckimi uszczelkami które nic nie robią. Za czasów Szalonego Jacka jakoś nabyłem 3 sztuki, i do dnia dzisiejszego może użyciu jest jedna? A może już żadna, wszystkie leżą.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie dysponuję tak szerokim i długim doświadczeniem - co mogę robić nie tak?

 

Niemniej jednak mój przypadek nie jest odosobniony w śląskim środowisku. Podobny problem wystąpił przy M7A1 od Asia Electric Gun oraz świeżutkiej SR7 KWA. W pierwszym przypadku zrezygnowano na rzecz KA, o drugim nie mam wiedzy na temat rozwiązania.

 

Pozdrawiam,

Ojciec Mateusz

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Pchał ktoś kiedyś ProWina do G&P Defender?

Problem wygląda tak że czasem pierwsza kulka strzeli ale zaraz potem zacinka kulka staje kołkiem w komorze jakby dysza nie mogłą jej przepchnąć. Patrząc od strony magazynka kulka jest lekko wciśnięta na właściwe położenie ale większą częścią wystaje w oknie podajnika.

Z kolei po wyjęciu komory z lufą i popchnięciu kulki "śrubokrętem" kulka bez większego oporu wypada prze lufę.

 

Podejrzewam że kwestia może tkwić w tym co wcześniej pisał @Rogaś - że zwężenie od strony lufy zaciska gumkę i powoduje zacinki.

 

Zestaw:

Lufa MB Steel Bull 300mm

Gumka Czarna Systema

Komora ProWin

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Siemanko,

 

Mam problem z komorą PROWIN przy składaku m16:

 

Wydmuszka PJ,

Gearbox g&g,

Komora Prowin CNC,

Gumka Zielona g&g, dystanser od g&g (miałem promyka, ale były jeszcze większe problemy).

Dysza Shs doszczelniona aluminiowa ( bordowa 21,1mm ),

Cylinder LCT,

Glowica Tłoka tworzywo, wyciszona // cylindra wyciszona,

Tłok SHS z metalowymi zebami,

Prowadnica metalowa łożyskowana,

Sprężyna m130 SHS,

Łożyska slizgi 8 mm,

Silnik PJ na neodymach,

Zebatki g&g.

 

 

Zacznę od tego, że problem był już z dystanserem promyka ( czerwony );

Replika strzelała, ale z tzw. "klapnięciem", ewidentnie coś blokowało FPS, strzelała ale na 25 m max.

Zmieniłem dystanser na standardowy g&g - problem momentalnie wyparował.

Postrzelałem...., kręciło pięknie, niosło daleko, celnie, szybko i powtarzalnie.

Dałem do pokazania replikę osobie trzeciej, która strzeliła w denko od puszki po piwie - pech chciał, że było tam jego trochę i obawiam się, że coś wlało się do lufy.

Nagle przestało kręcić, kulki strzelały szybko, ale spadały po 5-ciu metrach w dół. Po kilkunastu strzałach zaczęło się normować, ale co któryś strzał kulka uciekała.

Wyciągnąłem wszystko, wyczyściłem i problem wrócił do "klepania" takiego, jak przy dystanserze promyka. Przy strzale: "klek" i kulka leci na 25 m, każda jak chce.

Mam wrażenie, że gumka może mieć za dużo teflonu i jest rozciągnięta, ale raz: nie wiem czy ma to jakiś wpływ; dwa: przed wlaniem się czegoś do środka, też była mocno obłożona teflonem a strzelała pięknie.

 

Jeśli jakiekolwiek informacje potrzebujecie - proszę o info, postaram się dopisać. Nie chcę repliki oddawać do serwisu. Składam repliki samemu, potrafię robić to dobrze, ale do tego nie mam już pomysłów.

 

Może wlało się coś do środka i rozszczelnia ?

Może śruba dociskająca komorę do gearboxa jest za bardzo wykręcona ( za mocno przyciska GB)?

Może coś z dyszą, a może gearbox ?

 

Z góry dzięki,

 

Piona

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...