Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Imax B6 - zasilacz


Recommended Posts

To pytanie jest tak głupie że wpadłem w konsternację :sciana: .

 

Masz w domku takie ustrojstwo co wychodzi ze ściany ma zwykle dwa otwory (czasami też pin) i tam jest taka magia co się prądem nazywa, i ma 230V. Ale niektóre urządąka się psują przy 230V bo to za dużo na ich siły dlatego takim magicznym ustrojstwem zwanym zasilaczem zmieniamy 230V na np. 20V (i urządząko działa). Czasami też zmienia jeszcze prąd zmienny na stały ale nie przesadzajmy :icon_lol: .

Edited by Barsad
Link to post
Share on other sites

To pytanie jest tak głupie że wpadłem w konsternację :sciana: .

 

Masz w domku takie ustrojstwo co wychodzi ze ściany ma zwykle dwa otwory (czasami też pin) i tam jest taka magia co się prądem nazywa, i ma 230V. Ale niektóre urządąka się psują przy 230V bo to za dużo na ich siły dlatego takim magicznym ustrojstwem zwanym zasilaczem zmieniamy 230V na np. 20V (i urządząko działa). Czasami też zmienia jeszcze prąd zmienny na stały ale nie przesadzajmy :icon_lol: .

 

To mu k...a pomogłeś.

Taa i np. 20V.

Od razu mu powiedz, aby bezpośrednio pod 230V podłączył.

 

Zasilacz 230V, 50/60 Hz, 1,5A MAX, 12V - 5,0A.

Link to post
Share on other sites

Primo: nie pytał "jaki zasilacz" tylko "czy zasilacz jest potrzebny" i na to pytanie mu odpowiedziałem najbardziej łopatologicznie jak umiałem. (czytanie ze zrozumieniem)

Secundo: głupie pytanie głupia odpowiedź.

Edited by Barsad
Link to post
Share on other sites

Miał być to ostatni post, jednak po moim niedopatrzeniu produkt nie był dostępny w tym sklepie więc poszukałem innego zasilacza. Co do parametrów jestem prawie pewien, że ten będzie odpowiedni, ale zawsze wolę się zapytać i upewnić.

Nowy zasilacz: https://modelmotor.pl/zasilacz-sieciowy-12v-5a-redox.html?gclid=Cj0KEQjwzq63BRCrtIuGjImRoIIBEiQAGLHdYV0tDbCOvmGY1LU3y9Uxvr3bF3D__Z4RcZ3TbNq4RJgaAgb78P8HAQ

 

Tak więc jeszcze raz zadam to pytanie.. Czy ten zasilacz będzie odpowiedni? :icon_idea:

Link to post
Share on other sites

Zasilacz do laptopów powinien też pasować. Tylko patrz na wtyk oraz napięcie i prąd zasilacza.

Sprawdzałem zasilacz od laptopa, niestety nie pasuje.

 

szpieg01: tak, zasilacz redoxa pasuje, ten sam wtyk, ale mozna jeszcze taniej go kupic ni z w modelmotorze.

W sklepach elektronicznych typu sieciówki *RTV EURO AGD*?

Link to post
Share on other sites

Zasilacz posiadany przez kolegę to ZJ1205A co oznacza 12V i 5A. Sam zasilacz jest do zasilania listew LED a wyglądem przypomina DELLa do lapków i to mnie zmyliło. Dorwij jakiś od laptopa z odpowiednim napięciem i natężeniem a jeśli wtyk nie będzie pasował to możesz go wymienić (do kupienia w każdym sklepie z elektroniką). Chyba, że masz taniej inny zasilacz dedykowany. Wybór należy do Ciebie. :icon_cool:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...