Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Części drukowane 3D - moja skromna oferta


Recommended Posts

Jeśli chodzi o koszty granatów, to koszty materiału są stosunkowo niskie - symulacja różnych wariantów wskazuje, że zużyję od 22 do 45 metrów filamentu, co przekłada się na koszt od 2,86zł do 5,85zł... Ale czas wydruku kosmiczny, jeden kompletny granat F1 z zapalnikiem i klamką będzie się drukował 4 godziny. Na własny użytek czy dla mojej drużyny mogę wydrukować takie granaty, ale nie wiem czy w celach komercyjnych da się je wypuścić.

 

Z drukowanymi granatami to trochę skóra niewarta wyprawki. Tanio, szybko i dobrze można zrobić granaty z papieru, jak to robią nasi koledzy z Rosji

 

http://s018.radikal....c6ddc5722e6.jpg

http://s017.radikal....57096df2ade.jpg

 

Co do samego druku 3D to chętnie bym zobaczył airsoftowy adapter magów M4 do AK.

Robiłem coś takiego i nawet działało, ale czasem się zacinało i projekt porzuciłem, bardziej to ciekawostk niż coś co można praktycznie wykorzystać, oto efekty mojej pracy:

https://photos.google.com/share/AF1QipPELhcLakzzjWFP7LeKI8G6VdfFAA0r2a6FyVnFKpuewElpM2dxD_ed6UZ_4UMedw/photo/AF1QipOOBOXKcIpoW5e6pkeMvXr8C_qqf5oGMPWyK6U1?key=cFRwZW1rdHA3bVpHWDlUeHhoSHpfd3NfX2c0UWV3

Link to post
Share on other sites
  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Adapter purystom nie przypasuje ale według mnie jest super. Te granaty tekturowe zacinały się przez zapalnik? Jakby wsadzić tam zwykły, najprostszy mechanizm na bazi petardy tak jak robi się to teraz? Fakt, nie byłoby "łychy" ale koszt niższy, nie trzeba szukać elementów zapalnika po strzelance no i będą bezawaryjne.

Link to post
Share on other sites

Projekty takich adapterów sa w sieci tylko takie z drukarki musiały by kosztować około 80 zł jesli mówimy i wydruku który trochę posłuży.Blido nie licz kosztu materiału ani prądu bo to nie na tym polega policz amortyzację sprzętu i popraw delikatnie jakość druku bo na chwile obecna to co mas w komisie to ma niska jakość. Wiecie dlaczego się spinam na te ceny ? Bo sam projektuje rzeczy i np sensowny adapter ma nagi ar do AK to jest kilka godzin projektowania kilka poprawek i kilka 3 godzinnych wydruków testowych do sensownej jakości powiedzmy 4 dni roboty i kilka złotych a potem ktoś kto spotyka się z opiniami ze 10 zł to drogo nie da za taki adapter więcej niż 20 zł bo przecież druk 3d jest tani

 

Pozatym komercyjne wykorzystanie plików z thingiverse wywołało 2 mc temu aferę bo ludzie się dziela plikami aby umożliwić posiadaczom drukarek wydruk własnych egzemplarzy a nie zeby janusze biznesu zarabiały na czyjejś pracy

Edited by Beryl
Link to post
Share on other sites

Tylko że Berylowi wystarczyło samo zdjęcie wydruku, w dodatku średnio wyraźne, no ale może ja nie znam się tak dobrze jak on i czegoś nie zauważam.

Może dlatego że z pierwszymi drukarkami walczyłem 7 lat temu...

1_zpsixwl7kz9.jpg

To naj sam pierw. Masz coś z przepływem albo wysokościa warstwy masz regularny overflow.

Link to post
Share on other sites

Blido Wydrukuj sobie pierścień r zewnętrzny 10mm i drugi z r wewnętrzny 10mm długości 30mm i powinieneś je bez piłowania szlifowania wsunąć jeden w drugi tzw tolerancja 0 jeśli Twoja drukarka takie rzeczy czyni nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Tylko nie używaj do pasowani ich młotka a jedynie gołych dłoni. Ja nie chcę Ci ubijać świetnego biznesu a jedynie pomóc bo komuś mogą te częsci nie pasować po prostu.

Tu masz części z dzisiaj tłumik łączony na środku takim włąśnie pierścieniem korki też na wcisk.

th_IMG_0722_zpsrzea2pxh.jpg

th_IMG_0724_zps6jw5i9oh.jpg

sory za jakośc ale telefon w słabym świetle nie czyni cudów. Wydruk z jakością średnią i na warstwie 0.25

 

Tylko jeden egzemplarz tak się wydrukował, wrzuciłem zdjęcie innego który wygląda lepiej. Dodam że te niedoskonałości są niemal niewidoczne gołym okiem, aparat w trybie makro je łatwej wychwytuje.

Jak drukarka drukuje dobrze to żaden się tak nie wydrukuje. Dobra drukarka to taka kiedy ktoś chce od Ciebie 300 elementów Ty je puszczasz i jesteś spokojny o to że są wydrukowane poprawnie a nie robisz quality check i odżuty. Jaką masz drukarkę to powiem Ci gdzie masz błąd. Na jakiej śrubie masz oś Z?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Próbowałeś go polerować w jakiś sposób albo "obmywać" acetonem albo toluenem? Jeżeli tak mógłbyś wrzucić fotki do tego tematu tak żebyśmy wiedzieli jak wygląda ręcznie dopracowany?

Korpus granatu ze zdjęcia w ogłoszeniu był "malowany" acetonem, co dało mu wysoki połysk, ale nadal warstwy są lekko widoczne, choć mniej niż przy stanie surowym.

Link to post
Share on other sites

Blido, a masz chłodzenie na wydruk bezpośrednio (tak poza chłodzeniem hotendu) albo przynajmniej jakieś 2-w-1 ( jeden duży wentylator i ducty na hotend i wydruk)?

Może to by trochę polepszyło jakość... No i jak używasz dyszy którą dostałeś w zestawie to weź ją wywal, bo piszą, że 0.4 a dają tak z grubsza 0.8... :-P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...