Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 7 months later...

Otrzymałem niedawno wiadomość o treści jak poniżej a dzień później na konto wpłynął zwrot pieniędzy.

 

Odesłałem Ci pieniądze na to samo konto z którego wykonałeś przelew. Magazynek wrócił do mnie przed chwilą, ponieważ wysłałem go jako list. Przepraszam za zaistniałą sytuacje.
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Prawda, że nie jest istotną częścią broni ale może zostać zatrzymany na urzędzie celnym (bo listy polecone priorytetowe idą pocztą lotniczą i listy są prześwietlane) jako element potencjalnie niebezpieczny i nic z tym nie zrobisz. Będziesz musiał jechać na komendę i się tłumaczyć. Nie będziesz miał za to żadnych sankcji ale towar zostanie zatrzymany na miesiąc czasu. Dlatego takie przedmioty wysyłamy tylko i wyłącznie paczkami.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Prawda, że nie jest istotną częścią broni ale może zostać zatrzymany na urzędzie celnym (bo listy polecone priorytetowe idą pocztą lotniczą i listy są prześwietlane) jako element potencjalnie niebezpieczny i nic z tym nie zrobisz. Będziesz musiał jechać na komendę i się tłumaczyć. Nie będziesz miał za to żadnych sankcji ale towar zostanie zatrzymany na miesiąc czasu. Dlatego takie przedmioty wysyłamy tylko i wyłącznie paczkami.

 

Niby co?

Policz człowieku w ilu miastach masz lotniska - mówimy o przesyłkach krajowych.

 

Urząd celny obsługuje przesyłki zagraniczne, a nie krajowe.

 

Wiesz o czym piszesz czy piszesz co wiesz?

Bo jak na razie to wychodzi na to, że nic nie wiesz.

 

Co to znaczy "element potencjalnie niebezpieczny"?

 

To mnie ubawiłeś normalnie.

Chętnie poczytam jeszcze takich ciekawostek.

Link to post
Share on other sites

Urząd celny sprawdza przesyłki krajowe objęte frachtem lotniczym- Takie jak listy polecone priorytetowe. Rozumiem, że każda miejscowość nie ma obsługi pocztą lotniczą, ba nawet nie ma lotniska. Jednak jest to możliwe bo znam taki przypadek, że UC zatrzymał list priorytetowy polecony krajowy - skorupy magazynków od AK bez sprężyn itp.

Link to post
Share on other sites

Człowieku przesyłki krajowe nie przechodzą przez urząd celny nie zajmuje się przesyłkami krajowymi, a tym bardziej tylko tymi, które są dostarczane niby samolotem na terenie kraju - tutaj to mnie rozbawiłeś totalnie.

 

Zamawiałem magazynki na terenie kraju jak i z zagranicy i nie ma z tym żadnego problemu - mimo kontroli w UC i otwarcia paczki, która zasadniczo cała była wypakowana różnego rodzaju magazynkami nie było żadnych problemów.

 

Więc przestań chrzanić głupoty o jakiś tłumaczeniach się czy poczcie lotniczej na terenie kraju bo już widzę jak listy polecone priorytetowe z potwierdzeniem odbioru za niecałe 8 zł lecą samolotem - najpierw to je trzeba dostarczyć na lotnisko co kosztuje.

 

Poczta Polska posługuje się taborem kolejowym oraz flotą samochodową w transporcie przesyłek krajowych.

Link to post
Share on other sites

Wiesz u mnie na poczcie wysypał się mąka z paczki to zamknęli ulice na pół dnia.Gdzies indziej kogoś wzywali do chińskiej wiatrówki. Innemu z paczki wysypały sie pociski do elaboracji.... itd nadgorliwość i nieznajomość przepisów, chęc zabłyśniecia i wykazania sie przed przełożonymi.

Głupota ?

Link to post
Share on other sites

No i czego chcesz?

Masz tam dane urzędu celnego?

Bo ja widzę tylko i wyłącznie KP Policji.

 

Kwestia tego czy osoba wysyłająca nie była podejrzana o wyprzedaż mienia państwowego - patrz sytuacja z częściami do Beryla lub przesyłka nie została rozerwana uszkodzona na poczcie i ktoś nadgorliwy to zgłosił, a Policja musi się tym zająć.

 

A bajeczki o listach poleconych pocztą lotniczą to wsadź sobie tam, gdzie światło nie dochodzi bo kumpel wysłał mi w piątek list polecony z przesyłką (z miasta z lotniskiem) do mnie, gdzie również jest lotnisko - oba lotniska krajowe/międzynarodowe i jakoś - uwaga - listu nie mam...

 

I kolejna ciekawostka - w zeszłym tygodniu przyszły do mnie trzy magazynki do RAK'a - i co i nic.

 

Ktoś ci nawciskał bajeczek i tyle.

Pewnie policja, aby nie zapoznawać cie ze szczegółami śledztwa.

 

Urząd celny nie kontroluje przesyłek krajowych bo nie od tego jest.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Nie polecam tego użytkownika kupiłem od Fabson93 wydmuszkę hk416 vfc, po wysłaniu przelewu Fabson93 w pierwszej kolejności pisał, że przelew jeszcze nie dotarł następnie, że jest gdzieś u rodziny i wyśle w poniedziałek i na tym kontakt się urwał. Wiadomości na pw nie są odczytywane pomimo tego, że pojawia się na forum

Edited by kamil97
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...