Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dobre pytanie Huba. Widzę już jak wygląda zainteresowanie tematem. Ogólnie mogę was podzielić na 2 grupy.

Osoby które chcą prosty układ, który będzie po prostu upodabniał obsługę repliki do broni palne i osoby, które chcą mnóstwa bajerów, z których może kiedyś skorzystają (bez obrazy dla nikogo ofc). No i każdy by chciał najtaniej, co jest oczywiste.

Huba jeśli chodzi o twoje wymagania, to no cóż chciałbyś mieć wszystko a tak się nie da, lub inaczej da się, ale nie byłoby to tanie

i nie do zrobienia na wczoraj.

 

Najbliższą przyszłość ja widzę tak:

I partia układów sterujących:

-Zawsze pełne cykle na semi i auto.

-Możliwość wyboru wersji pre-cook semi + zwykłe auto, lub tylko standardowy tryb, ale idę o zakład że większość weźmie z precookiem.

-Niezawodność i mocne konfigi to wiadomo podstawa.

-Ochrona li-po

-Mosfet zamiast kostki stykowej.

 

Potem pomyślę na wrzuceniem regulacji rofa i/lub bursta ale burst będzie sztywny na 3 strzały, bo tak jest w M16 ;)

Cena pierwszej serii, z racji iż będzie to nieduże zamówienie powinna się zmieścić w 60-70zł.

Natomiast pytanie też jest do was, ile za taki układ byście byli skłonni zapłacić? Bo koszta mogę też w pewnym stopniu regulować, ale wiadomo zawsze jest to kosztem czegoś.

Link to post
Share on other sites

W sumie to jeszcze nie wiem. Na chcwilę obecną mam sporo standardowych mosfetów do sprzedania, które mi blokują kase. Jak nie sprzedadzą się szybko, to zrobię sam układ sterujący i sprzedam taki komplecić.

Edited by relativy
Link to post
Share on other sites

Najbliższą przyszłość ja widzę tak:

I partia układów sterujących:

-Zawsze pełne cykle na semi i auto.

-Możliwość wyboru wersji pre-cook semi + zwykłe auto, lub tylko standardowy tryb, ale idę o zakład że większość weźmie z precookiem.

-Niezawodność i mocne konfigi to wiadomo podstawa.

-Ochrona li-po

-Mosfet zamiast kostki stykowej.

Możesz mi już podać na PW dane do przelewu i eta kiedy będzie wysyłka :D.

Link to post
Share on other sites

\

Najbliższą przyszłość ja widzę tak:

I partia układów sterujących:

-Zawsze pełne cykle na semi i auto.

-Możliwość wyboru wersji pre-cook semi + zwykłe auto, lub tylko standardowy tryb, ale idę o zakład że większość weźmie z precookiem.

-Niezawodność i mocne konfigi to wiadomo podstawa.

-Ochrona li-po

-Mosfet zamiast kostki stykowej.

 

 

 

bez pre-cocka, z burstem 3 lub 5-cio strzałowym wezmę.

Edited by kero
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Nath znajdź jeszcze 5 chętnych i za dwa miesiące, może szybciej będą wysłane.

Nie mozesz podac mi numeru konta oraz kwoty i zrobic mi taki uklad na indywidualne zamowienie?

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie mozesz podac mi numeru konta oraz kwoty i zrobic mi taki uklad na indywidualne zamowienie?

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Mogę, ale cena przy jednej sztuce będzie ok. 150zł, także w kwestii indywidualnej zapraszam na PW.

Natomiast projekt nie stoi w miejscu i mimo iż nowych materiałów nie wrzucam, to cały czas pracuję.

Edited by relativy
Link to post
Share on other sites

Mogę, ale cena przy jednej sztuce będzie ok. 150zł, także w kwestii indywidualnej zapraszam na PW.

Natomiast projekt nie stoi w miejscu i mimo iż nowych materiałów nie wrzucam, to cały czas pracuję.

Odezwij się do mnie na PW co za takie pieniądze oferujesz, pogadamy.

Link to post
Share on other sites

Jeśli cena faktycznie do 150 zł będzie obejmowała układ z elektroniczną kostką i będzie w stanie wytrzymać 30+ amperów to również się piszę.

W jakim sensie o 30A ci chodzi? Jeżeli chodzi o prąd stały puszczony cały czas bez przerwy, to mogę ci zagwarantować, że żaden mosfet na rynku tego nie wytrzyma. Mój też nie. Pracowałem ostatnio przy przekaźnikach na 32A i trzeba naprawdę potężnej ścieżki by taki układ utrzymać. Może gdybym mógł tanio zamówić 4 lub 6 warstwowe PCB z laminatem o miedzi grubości 70um by dało radę, ale koszt czegoś takiego byłby ogromy. Natomiast jeżeli chodzi o układy współpracujące z silnikami pobierającymi ok. 30A, to bez problemu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Trochę odkopię, mianowicie jak daleko zostało Ci do mikrostyku z podstawowymi funkcjami? Osobiście interesowałaby mnie najprostsza wersja : AB + ochrona LiPo. Reszta to dla mnie osobiście zbędne bajery, ale jak nie będą kosztowały wiele więcej od takiej podstawowej wersji to się zastanowię nad nimi ;)

Link to post
Share on other sites

No cóż, z każdym dniem bliżej niż dalej, ciężko dokładnie coś powiedzieć, cały czas projektuję układ. Obecnie cały czas rysuję schematy. Jeżeli jednak już zrobię ten układ, to raczej nie będę robić prostych układów, a dalej rozwijać te sterowniki, bo to dopiero początek pracy.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Hmm, nie wiem dokładnie jak postępy w pracy opisać. Aktualnie uczelnia ma priorytet, bo semestr trzeba zdać, w ogólności już sobie rozpracowałem schemacik i zaczynam projektować laminat. Ile to potrwa ciężko dokładnie powiedzieć, ale nie śpieszę się specjalnie.

Cały czas też uczę się nowego środowiska projektowania (altium designer), co nie przyśpiesza prac, ale z kolei eagle w dostępnej dla mnie wersji darmowej (studenckich nie ma) już dla tego typu projektów nie wystarcza.

Może pod koniec miesiąca będę zamawiać laminaty. Wtedy gdzieś na przełomie lipca-sierpnia byłoby to gotowe, pod warunkiem, że wszystko będzie działać. Ale z drugiej strony proces może się wydłużyć. To są niestety czasochłonne prace, a ja dysponuję tylko swoim czasem wolnym.

Link to post
Share on other sites

Nie odpowiedziałeś mi na PW - czy rozwiniesz projekt o rozpoznanie pustego magazynka ?

Musiałem gdzieś przeoczyć twoją wiadomość. Tak projekt na pewno zostanie o tą funkcjonalność rozwinięty. Myślę, że nie w pierwszej partii, bo tu będę chciał się skupić na osiągnięciu podstawowej funkcjonalności i sprawdzeniu czy wszystko działa jak powinno (im prostszy pierwszy projekt, tym szybciej i łatwiej jest go wykonać). Ale w kolejnych wersjach na pewno taką opcję dodam. Prawdopodobnie będzie to wymagało modyfikacji magazynków, ale nie będzie to nic skomplikowanego ani drogiego, bo mam świadomość, że magazynków trochę się ma.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Praca się trochę przeciąga, ostatnie 2 prototypy nie zadziałały jak oczekiwałem, ale myślę, że udało mi się wyeliminować te błędy.

W najbliższym czasie będę składać kolejny prototyp, i jeżeli będzie działał, to będę zamawiać partię testową.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...