Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc przy wyborze pierwszej repliki GBB


Recommended Posts

Cześć, przeszukałem całe forum i nigdzie nie było porównania replik które mnie interesują, a dokładniej:

- GHK G5

- WE M4 (open bolt)

- WE SCAR (open bolt)

 

Nie mogę zdecydować się jaki model będzie najbardziej "niezawodny". Nie zamierzam na początku nic wymieniać w replice a jedynie ją konserwować. Która będzie najlepsza na początek?

 

W razie złego działu proszę o przeniesienie.

Edited by kapix211
Link to post
Share on other sites

Miałem w łapskach dwie pierwsze repliki. GHK jest dosyć lekkie i ergonomiczne, a do tego łapie magi w systemie WA. Stockowo części są nawet wytrzymałe. M4 WE jest też całkiem spoko. Jeżeli tylko będziesz używał GG, to stockowo części będą działały długo. Jej wadą jest tak na prawdę wygląd. Jakość wykonania body jest moim zdaniem odrobinę gorsza nawet od M4 WA/AGM (!). Za to kultura pracy jest bardzo OK. Przed jakimkolwiek strzelaniem polecałbym wyjąć części nr: 61, 62 i 66 i zanieść je do kogoś, kto zrobi je na CNC z 7075/stali.

Link to post
Share on other sites

Miałem w łapskach dwie pierwsze repliki. GHK jest dosyć lekkie i ergonomiczne, a do tego łapie magi w systemie WA. Stockowo części są nawet wytrzymałe. M4 WE jest też całkiem spoko. Jeżeli tylko będziesz używał GG, to stockowo części będą działały długo. Jej wadą jest tak na prawdę wygląd. Jakość wykonania body jest moim zdaniem odrobinę gorsza nawet od M4 WA/AGM (!). Za to kultura pracy jest bardzo OK. Przed jakimkolwiek strzelaniem polecałbym wyjąć części nr: 61, 62 i 66 i zanieść je do kogoś, kto zrobi je na CNC z 7075/stali.

 

Co do ghk, uwazasz że posiada wytrzymałe body? Mam zraze do polimeru lekką.

Link to post
Share on other sites

Ten fragment o WE to jakieś fantazje. 10000 kulek spokojnie WE zrobi bez klęknięcia, to kwestia odpowiedniego dbania o replikę i jej ustawienia. Przyznaję, potem może być różnie, znalowe części (obstawiam bcg) mogą paść, ale to jest nieduży wydatek. Frajda ze strzelania (moja subiektywna opinia) jednak większa niż z tippka, nie ma linii hp, która potrafi być inrytująca, choć nie przeczę, tippman ma swoje zalety.

Link to post
Share on other sites

W kwestii niezawodności bym się skłaniał w stronę GHK, z kolei jeśli chodzi o popularność i dostępność tanich części to WE. Magazynki w podobnej cenie, w obu systemach niezłe.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Nieee, pierwsza replika GBB, ogólnie jestem doświadczony :icon_lol: . Mój budżet to ok 1300-1400 zł.

 

sory, że sie wcinam ale z budżetem 1400 PLN to poza WE nie wyjdziesz. Ani GHK ani Tippmann nie są w tym budżecie.

 

1. WE dobrze strzela, tanie części, dobre magi, średnia jakość wykonania etc. W stocku jakies 460-480 FPS. Ponizej 10 stopni nie postrzelasz.

2. GHK. Dobrze strzela, dobrze zrobiony i spasowany.Drogie magi. Cena jest sporo wyższa od WE. W stocku ok. 480 FPS na dobrym gazie. Ponizej 10 stopni nie postrzelasz.

3. Tippmann, brak bolt catcha co dla realizmu i satysfakcji strzelca ma znaczenie. Wymaga podrasowania, tj. wymiana lufy wewnętrznej plus hop up do upgradu + ew. zmiana dyszy żeby podwyższyć FPS ( stocku jest chyba ok 400 FPS). Na Co2 strzelanie to nieporozumienie (tragiczna wręcz). Tylko mamba i HPA. Na hpa strzela swietnie w zime czy lato nie ma znaczenia. Takie magi od AEGa. Dobry blowback ale bez przesady. Wykonanie z dobrego aluminium ale części z abs (np. kompensator, czy szyna ris) wiec raczej do zmiany.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...