Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

trol3gs12/63amg/kendix/Krzyśio/TF50/draculdrugi/qwerty789/ entone1992/ixerius - Temat dla poszkodowanych


Recommended Posts

  • Replies 394
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nauczył się że wystarczy trochę pozwracać, trochę niby oddać i można dalej wały robić.

 

Wiecie co jest najstraszniejsze? Zobaczcie datę założenia najświeższego konta.. Czyli zanim zaczął zwracać ludziom kasę czy fanty już zakładał następne na oszustwa..

 

Proponuję to rozważyć i poświęcić parę minut na komendzie. Policja nie gryzie, jeśli jedna osoba założy sprawę to może nic, ale kolejne z czasem zmuszą ich do przyjrzenia się gościowi. A myślę że biorąc pod uwagę jego "kulturę" warto to zrobić dla samej satysfakcji.

Link to post
Share on other sites

To ja teraz też podam swoje dane:

Marek Mackiewicz

ul. Wojska Polskiego 7

11-230 Bisztynek

Zgadnij czy są prawdziwe. Niby podałeś prawdziwe dane (czego pewnym być nie można), a teraz wychodzi, że masz jeszcze jedne konto.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Zaproponowałeś mi jakiś czas temu zwrot, założyłeś nowe konto i zapomniałeś o tym, by wykonać przelew? Dopiero jak napisałem na forum to pamięć wróciła?

 

 

[edit]

Posty z tematu:

entone1992 - oszustwo UWAGA! możliwy powrót oszusta pod nowym nickiem

przeniosłem tutaj,

 

#356

#357

#358

 

K2

Edited by -K2-
Link to post
Share on other sites

Wtf? Zauważyłem ten wątek kiedy miał już ponad 300 odpowiedzi, i z tego co się orientuję to:

1. Gościu sprzedaje rzeczy w komisie, ale nigdy ich nie wysyła.

2. Pojawia się wątek.

3. Po postanowieniach że poszkodowani wybiorą się na policję oszust zaczyna pisać że zwróci kasę, i robi to ale tylko dla niektórych osób.

4 . Oszust zakłada 1500100900 multikont z niewiadomego powodu i zaczyna coś pisać.

5. Wychodzi że on podszywa się pod inną osobę, która traci przez niego reputację.

6. Znowu on coś pisze z tych swoich multikont.

7. Sprzedaje bez oszustwa kilka rzeczy.

8. Znowu oszukuje.

Dobrze to podsumowałem? Jak nie to proszę mnie poprawić.

Cała historia nadaje się do powieści detektywistycznej :icon_wink:.

 

PS to w końcu zanieśliście tę sprawę na policję czy skończyło się na straszeniu nią oszusta? I dlaczego on jeszcze nie dostał bana na IP? Proszę o wyjaśnienie, bo post ma 350 odpowiedzi, i za bardzo nie wiadomo kto jest kim :icon_wink:

 

 

[edit]

Dostał bana na IP, niestety potrafi sobie z tym poradzić.

Nie jesteśmy w stanie wychwycić jego kolejnych wcieleń do czasu aż ponownie kogoś nie oszuka.

K2

Edited by -K2-
Link to post
Share on other sites

Ziomek wydymał ludzi, a oni zamiast zgłosić to na policje, to tylko smarują tyłki wazeliną, żeby gładko szło. Potem dziwimy się, że wszelkie portale aukcyjne są tak zarobaczone. No ale skoro nie ma nieprzyjemnych konsekwencji, to szkoda nie naciągać i łatwo zarobić...

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

I dlaczego on jeszcze nie dostał bana na IP?

 

Dostał, jest to wyraźnie napisane kilka dwie strony wcześniej, niestety internet pęka w szwach od programów dzięki którym można dowolnie je zmieniać.

 

A nie próbował ktoś zadzwonić do rodziców? I niestety w raczej tonie uświadomienia że to oni ponoszą odpowiedzialność za oszustwa synka jeśli nie jest pełnoletni. To chyba jeden z nielicznych sposobów uspokojenia typka.

Edited by Szycha201
Link to post
Share on other sites

Nasz kochany złodzieju żeś oszukał dziewczynki z pi*** między nogami zamiast jaj lecz masz już pecha, szykuj się na wizytę na komendzie bo akurat luki ci nie popuści.

haha serio myślisz że robił bym w chuya ludzi podajac im swoje dane?....
Link to post
Share on other sites

"Smark" (główny bohater tematu) nie napisał że nie oszukiwał, tylko że nie podaje prawdziwych danych. A my, jako jacyś świadkowie przestępstwa nie możemy tego zgłosić?

 

 

[edit]

Proszę nie rozwijać skrzydeł poza "tematem przewodnim". Każdy post nie na temat leci do kosza.

K2

Edited by -K2-
Link to post
Share on other sites

Ban na IP nic nie da. Wystarczy użyć VPNa i będzie mógł tworzyć konta w nieskończoność. Tylko ban na urzadzenie w tym wypadku może dać jakiś skutek. Niestety nie wiem czy adminowie mają takie możliwości. Gość przekracza kolejne granice i ciągle ręka sprawiedliwości go nie dosięgła. Ja wiem że użytkownicy wmags nie są mściwi ale kontakt z rodzicami czy szkołą może dać jakiś skutek.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ale jest sposób, żeby dostał bana na VPN, możecie mnie poprawić jeśli się mylę:

VPN to urządzenie które korzysta z połączeń miedzy sobą (coś a'la router, tylko korzysta z wolnych masek podsieci), a więc jego Router Serwerowy też korzysta z tej samej klasy co jego pierwsze konto jakie założył.

VPN działa maksymalnie na 50 pod-maskach (0-49) potem są duplikaty. Jeśli wyłapiesz z loga serwera wmasg, jego nazwę urządzenia tzw. nazwa MAC,w której pojawia się całe ip-nazwa_użytkownika-adres_MAC-maska., to będziesz miał dostęp do jego zakresu, a więc będziesz mógł go zbanować na poziomie urządzenia. zablokujesz mu urządzenie z poziomu konsoli query, dasz restart i wszystko.

Link to post
Share on other sites

Ale jest sposób, żeby dostał bana na VPN, możecie mnie poprawić jeśli się mylę:

VPN to urządzenie które korzysta z połączeń miedzy sobą (coś a'la router, tylko korzysta z wolnych masek podsieci), a więc jego Router Serwerowy też korzysta z tej samej klasy co jego pierwsze konto jakie założył.

VPN działa maksymalnie na 50 pod-maskach (0-49) potem są duplikaty. Jeśli wyłapiesz z loga serwera wmasg, jego nazwę urządzenia tzw. nazwa MAC,w której pojawia się całe ip-nazwa_użytkownika-adres_MAC-maska., to będziesz miał dostęp do jego zakresu, a więc będziesz mógł go zbanować na poziomie urządzenia. zablokujesz mu urządzenie z poziomu konsoli query, dasz restart i wszystko.

:teeth:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...