Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK74S RK-02 [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

21 godzin temu, winko952 napisał:

Cześć

Mam prawie stockową RK-02

Wymieniłem gumkę na czarną systemę, lipo 7,4 i wtyki t-connect, no i komorę gdyż stock był plastikowy i pękł.

Na kulkach 0.2 mam +- 360 fps, chciałbym osiągnąć coś w granicach 400-450. Rof wystarcza mi taki jak jest. Budżet najlepiej jak najniższy :). Ale jestem otwarty na propozycje.
Póki co w koszyku mam zębatki SHS

http://azteko.pl/shs-zestaw-zebatek-do-v2-v3-p-8204.html

i dyszę długą

http://azteko.pl/shs-dysza-do-ak-dluga-p-1808.html

Lepiej zobacz czy w tym AK nic nie jest zepsute, bo boyi stockowe mają po 400 fps (AKMS miał nawet 410). Jaką komorę hopka kupiłeś? Bo boyi korzysta z przedłużonych dysz (20,7mm) i komora nie jest do końca standardowa. Z tego co wiem na pewno E&L jest w tym samym standardzie.

Wracając do meritum, czyli tuningu do około 450FPS. W boyi najsłabszymi elementami pod taki tuning są: tłok, łożska i silnik.

Tłok ma ząbki z plastiku i jak wsadzisz mocniejszą sprężynę, to oczywiście zacznie się szybciej zużywać. Jak wymienisz na taki ze stalowymi zębami, to będzie ostatni tłok jaki kupisz do tej repliki :)

Łożyska w boyi choć kulowe to są tandetne. W obydwu bojach jakie miałem, łożyska te miały luzy i ogólnie sprawiają wrażenie jakby się miały rozlecieć. Ja bym wymienił na cokolwiek, nawet ślizgi (np SHS )bo taniej.

Co do silnika to zależy. Jak mu dasz 11.1V to bedzie nawet chodził na 450fps. Ale moim zdaniem lepiej zainwestować w silnik z magnesami neodymowymi i zostać przy 7.4V. Mosfet też by się przydał, żeby styków nie palić.

Na głowicę cylindra naklej sorbopad. U mnie stockowa głowica cylindra z wymienionym zderzakem na sylikon ogarnia 500 fps bez problemów. W skrócie: tłok 35 zł, łożyska 20, silnik 110 (albo stock + aku 11.1 70pln), sorbo 20. Spreżyna główna elementa to jakieś 17 zł.

Link to post
Share on other sites

Komora Retro Arms jest w systemie VLC więc pasuje do E&L, więc powinna też pasować do RK.

Nie wydaje mi się żeby cokolwiek miało paść w stockowym GB przy 450 fps, oczywiście z czasem części się zużyją.

Jakie tam są łożyska 7mm? Nie ma sensu wsadzać tam nić lepszego niż ślizgowe SHS.

Wszystkie tłoki mają 15 zębów, 14-zębowe tłoki to po prostu 15-zębowe z wyciętym przedostatnim zębem. Zęby tłoka mogą być stalowe lub plastikowe lub część może być stalowa, reszta plastikowa.

Na dobrze złożonym GB wystarczy i plastikowy tłok. Ale nie jest to duży koszt więc można wsadzić stalowy. Mówię tutaj o stalowych zębach, nie całym tłoku.

Ale istnieje tez filozofia że można zostawić plastikowy, jak coś ma paść niech to będzie plastikowy tłok za 30 zł, a nie zębatki za 100 zł.

Moja rada do oddać do serwisanta który zobaczy w jakim stanie jest GB i będzie wiedział co robić dalej.

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Cześć, to znowu ja. Zrobiłem modyfikację o których mówiliście. Dodatkowo dorzuciłem lufę madbulla i flathop (czarny modify gumka + dystanser). Niestety po założeniu nowej gumki, zdarzają się strzały na pusto, nie potrafię określić powtarzalności tego zjawiska. Może macie jakiś pomysł co zrobić? Bo wydaje mi się, że nie da się tego źle założyć, ale mogę być w błędzie. Kulki na jakich to testowałem guarder 0,25 białe i g&g 0,28.

Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, Huba_lbn napisał:

Sprawdź jeszcze czy dobrze i prosto podkręca i po problemie.

Chyba źle zrozumiałeś to co napisałem. Przed założeniem flathopa firmy modify, replika strzela normalnie. Po założeniu co któryś strzał jest pusty. Założyłem ponownie starą gumkę (czarna systema) i wszystko działa. Trochę szkoda bo wychodzi na to, że wyrzuciłem 60 ziko na flathopa który nie działa.

Link to post
Share on other sites

Ale modyfikowałeś tą gumkę (czarną systemy) ? Jak używasz dystansera flat hop to gumka też powinna być być gumka flat hop, a nie standardowa.  Widocznie ten dystanser nie lubi się z tą gumką.

Takie są realia tuningu airsoftowego.

Na przykład:

Kupujesz 6 dysz, jedna działa najlepiej, pozostałe 5 czekają na inne repliki, można powiedzieć że +100 zł do "śmieci".

Albo kupujesz 3 gumki i 6 dysz i sprawdzasz każdą konfigurację. Zostajesz z jedną dyszą i gumką, a +200 zł do "śmieci".

 

Link to post
Share on other sites

Ja się dziwe, że to w ogóle podaje kulki, bo nawet na stronie retroarms piszą, że ich komora działa najlepiej z dyszą 20.1mm. Czyli standard niewiadomo jaki - czeska komora, czeski film.

https://www.retroarms.com/hop-up/hop-up-chamber-for-ak

Gumka może mieć minimalnie dłuższy kołnierz, do tego dodaj swoją za długą dyszę shs 20.7mm i w efekcie kulki co jakiś czas się blokują. Jak jesteśmy przy dyszach, to tutaj na prawdę każde 0.1mm ma znaczenie.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...