Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam postanowiłem kupić sobię replike Asg od dwóch miesięcy czytam forum i wiem że snajperki nie som polecane dla początkujących i wiem ile kosztuje tuning. Ja chciałbym się strzelać tylko z kolegami i mam pytanie jaka snajperka będzie dobra do 400 zł. Wystarczy mi nawet 450 fps byle była wytrzymała.

Link to post
Share on other sites

Za 500zł kupisz rk 01w i zamontujesz do niego lunete na jaskółczym ogonie zasięg 50 m

 

 

PS Im mniej fps-ów ty lepiej bo zasięg jest podobny a mniejsze zużywanie częsci czyli najelpiej to 350 fps do tak 400 bedzie ok

 

http://wmasg.pl/pl/a...les/show/232920 przeczytaj

 

Snajperstwo i tanie repliki snajperskie.

 

 

"Jaka replika snajperska do XXX złotych?" - Kiedyś taki temat znajdował się w dziale dla Zielonych na forum. Każdy odwiedzający ten temat zostawał zaatakowany olbrzymią czcionką, jednoznacznie twierdzącą, że nie ma takiej repliki i jedyna rada, to dołożenie czwartego iksa. Wyjątków nie ma - niestety, snajperstwo w naszym hobby jest bardzo drogie i co ciekawsze, nawet po włożeniu kilku tysięcy złotych w swoją replikę nie daje tak istotnych przewag, jakie daje użycie karabinów snajperskich na realnym polu walki.

 

Dlaczego? Odpowiedzi jest kilka. Pomijając ekstremalnie tuningowane repliki karabinów, których zasięg efektywny może przekraczać 100 metrów, większość pełnoprawnych replik karabinów snajperksich dysponuje zasięgiem i celnością pozwalającym na powtarzalne trafienia z odległości 70-90 metrów. Biorąc pod uwagę fakt, że przeciętna replika szturmowa ma około 50 metrów efektywnego zasięgu i w pełni automatyczny tryb ognia - daje to replikom snajperskim niewielką przewagę zasięgu. Mało tego, prędkość wylotowa takich replik oscyluje najczęściej w okolicach 550-700 FPS, co wymusza dużą ostrożność podczas użytkowania repliki i sprawia, że snajper musi potrafić odmówić sobie przyjemności oddania strzału, jeśli cel znajduje się w zbyt małej odległości. Z tego powodu realny zakres odległości, na których możemy prowadzić walkę jest relatywnie wąski. Ponadto, kulka nie ma takich właściwości penetrujących jak prawdziwy pocisk - liście i drobne gałązki stanowią poważne przeszkody, które całkowicie mogą zmienić tor lotu kulki. Kolejna sprawa to inni gracze. Trafienie gracza pojedynczą kulką na dużej odległości może nie zostać przez niego odnotowane, a to skutecznie wprawia snajpera w irytację. Następnym przeciwieństwem losu, z którym musi się zmierzyć Airsoftowy snajper jest ograniczony czas spotkania. O ile w przypadku milsimów istnieje szerokie pole do działania, rzadko ograniczone sztywnymi ramami czasowymi, o tyle na standardowych, cotygodniowych strzelaniach, niewiele jest miejsca dla snajpera, który połowę czasu wykorzysta na dostanie się na z góry upatrzoną pozycję, a drugą połowę czasu przeleży czekając na swoją ofiarę, która nigdy może nie nadejść. A jeśli nadejdzie - w dalszym ciągu trzeba jeszcze oddać strzał i trafić, mimo wszystkich wcześniej opisanych niedogodności.

 

I teraz najważniejsze - wszystko to dotyczy dobrych replik karabinów snajperskich, których cena sięga kilku tysięcy złotych, które dyspunują świetnej jakości częściami zapewniającymi dobry zasięg i skupienie strzałów. Jak wygląda natomiast sprawa w przypadku tanich, sprężynowycyh replik snajperskich, których ceny zaczynają się od około 200 złotych? Repliki tego typu mają mniejszą liczbę FPS, gorszej jakości system hop-up (często uniemożliwiający oddawanie powtarzalnych strzałów) oraz kiepską lufę. W praktyce oznacza to zasięg skuteczny w okolicach 40-50 metrów, a przecież tyle dokładnie mają elektryczne repliki II klasy, które zaczynają się już od około 300-400 złotych! Takie repliki mają w dodatku półautomatyczny i automatyczny tryb ognia, który pozwala im szybko obrać odpowiednią poprawkę, a na dalszej odległości - ilością wystrzelonych kulek nadrobić braki w celności repliki. Jeśli więc osoba dysponująca repliką z powtarzalnym trybem ognia spudłuje (co do rzadkości nie należy), zostanie szybko wyeliminowana chmarą kulek zmierzającą w jej stronę. Takie sytuacje szybko zabiją przyjemność z faktu posiadania taniej, "snajperskiej" repliki i osoba nią dysponująca albo zrazi się do Airsoftu, albo sprzeda replikę (pod warunkiem, że wciąż będzie działać, gdyż taki sprzęt bywa awaryjny). Oczywiście - repliki można tuningować z biegiem czasu. Jednakże należy w tym celu mieć replikę kompatybilną z częściami dostępnymi na rynku. Wiele tanich replik "snajperskich" nie jest kopią popularnego systemu i z tego powodu - brak jest do nich części zamiennych i tuningowych. Jeśli więc ktoś byłby zainteresowany spróbowaniem snajperstwa za niewielką kwotę - taką samą frajdę może mieć z kupna repliki elektrycznej z metalowym gearboxem i dołączenia do niej optyki. A kiedy wyjdzie na jaw, że osiągi są zbyt kiepskie, by skutecznie móc wykorzystywać zalety optyki - wystarczy zdjąć lunetę i można cieszyć się szturmową repliką. Osoba nieprzekonana do moich słów powinna zerknąć do komisu na WMASG, albo na znane portale aukcyjne i zastanowić się, z jakiego powodu tak wiele osób sprzedaje swoje "snajperskie" repliki. Polecam więc wyciągnąć wnioski z ich błędów, a nie pakować się w coś, co zbyt wiele frajdy może nie przynieść. Fragment poradnika LogaNa

Edited by AS_AS
Link to post
Share on other sites

Matko świynto...

 

Standardowo:

-AK od Cymy

-AK od Boyi

-G36 od Boyi

-G36 od JG

-MP5k od Galaxy

 

+Dobra, atestowana ochrona oczu.

Proponuję też wysupłać kilka groszy na słownik, może się kiedyś przydać.

Przed użyciem słownika polecam ćwiczyć czytanie na PRZYKLEJONYCH w tym dziale tematach dla zielonych. To nie boli, naprawdę :)

Link to post
Share on other sites

Matko świynto...

 

Panieeeee... nie ma co się denerwować. Od kiedy pamiętam dział "Jak zacząć?" zawsze gościł pytania typu:

-Czy replika X jest dobra ?

-Co mogę kupić do X zł?

-Szukam repliki do >200zł ale nie podobają mi się ak/g36/mp5/pompki. Czy replika m4 za 100 zł będzie dobra ?

:hahaha:

 

Aby nie było offtopu to polecę kupno g36 od JG :icon_mrgreen:.

Jeszcze jedno...

wiem że snajperki nie som polecane

heh...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dlatego, że mają osiągi jak bronie elektryczne i wróg ma takie same możliwości, jak Ty przy "snajperce".

Tyle, że w sytuacji gdy strzelasz do celu nie masz żadnego wroga i to, że strzelasz wolno i na taką samą odległość jak elektryk, nie czyni Ci żadnej różnicy.

Link to post
Share on other sites

Ja bym na Twoim miejscu zastanowił się, czy na pewno chcę siedzieć i strzelać do celu. Może przeczekaj kontuzję, zrehabilituj się i kup sobie coś wtedy... A przez ten czas możesz być duszą w ASG i oglądać filmy NODE i Novristch'a - jak ja to robiłem. :teeth:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...