Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam ostatnio zakupiłem sobie maskę typy Basic firmy FMA.

Maska była już na jednej strzelance i już oberwało się siatce zamontowanej w na oczach lecz dobrze że miałem okulary pod spodem :P.

Lecz piszę ten artykuł po to aby dowiedzieć się czy mógłbym zamontować szkiełka ochronne za lub przed siatką ? Jeśli tak to jakie szkła i jakim klejem to przykleić ? :D

Link to post
Share on other sites

Już poszły na marne. Oczywiście dałoby rade to jakoś zrobić, np z wizjera bolle wyciąć odpowiedni kształt i to wkleić zamiast siatki ale nie daje gwarancji ile to potrzyma i w mojej ocenie jest niebezpieczne. Jeśli zaparują ci szkiełka będziesz musiał zdjąć maskę i nie masz żadnej ochrony oczu. Dodatkowo masz sporo ograniczony FOV :)

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Jak zastosujesz porządną, atestowaną ochronę oczu to siatka nie będzie Ci potrzebna. Natomiast w przypadku doklejania szkieł, dośrubowania ich itp. zabiegów ryzykujesz, że w kluczowym momencie klej puści (gorzej jak jakaś reakcja chemiczna osłabi szkła), śruby osłabią konstrukcje maski czy szkieł i coś pęknie itd. To po prostu bardzo ryzykowne rozwiązanie. Miej na uwadze, że maska będzie się trzęsła zarówno w trakcie ruchu jak i przy uderzeniach, będą na nią oddziaływać spore temperatury (zagrzeje ją zarówno słońce jak i Twoje ciało), a dodatkowo będzie po niej płynął nieneutralny chemicznie pot. Te wszystkie czynniki - wibracje, temperatura, wilgotność i skład potu - będą mogły osłabić Twoje mocowanie szkiełek.

Chociażby takie uderzenie. Normalnie kulka uderza w maskę, która lekko się odgina i w ten sposób amortyzuje uderzenie. Tylko, że u Ciebie będzie maska-klej-szkło. Jak przekazanie energii przyjmie klej?

Link to post
Share on other sites

Dziś przełaziłem i przebiegałem 7 godzin w goglach z wiatraczkami i choć lało się ze mnie niemiłosiernie, to szybki suche i czyściutkie. Nadal chcesz sprawdzać jak dobrzy są okuliści i chirurdzy od oczkUFF w POL? Nie warto - zapewniam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...