Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka Osprey mk2 malowanie


Recommended Posts

Witam, mam pytanie czy dało by radę przemalować kamizelkę Osprey mk2 w DDPM`ie chciał bym żeby był bardziej kolor bardziej oliv albo chociaż taki który by nie rzucał się w oczy w lesie. Wiem że to nie rewir mody itd. Ale zależy mi bardzo żeby nie był DDPM oczywiście domowymi sposobami

Link to post
Share on other sites

Barwniki do odzieży marki "Motylek" dostępne w pasmanterii. Kilka paczek ciemno zielonego i kilka żółtego (powiedzmy 3 zielone 2 żółte).

Najpierw rozpuszczasz zielony barwnik wg. zaleceń, i gotujesz wodę, moczysz kamizelkę, wlewasz barwnik, gotujesz kilka minut.

Płuczesz w zimnej wodzie póki nie będzie czysta.

Wychodzi ładny turkusowy kolor.

2 kąpiel tak samo, rozpuszczasz zielony barwnik, gotujesz wodę, moczysz kamizelkę, wlewasz barwnik, gotujesz kilka minut + dodajesz ocet by materiał lepiej złapał barwnik i go nie tracił.

Płuczesz w zimnej wodzie póki nie będzie czysta.

Wychodzi ładny głęboki niebieski kolorek.

3 kąpiel tak samo jak wyżej tyle, że zamiast zielonego barwnika dajesz żółty (niebieski + żółty = zielony)

Płuczesz w zimnej wodzie póki nie będzie czysta.

Powinien wyjść zielony kolor, jak będzie za jasny możesz zrobić 4 kąpiel z barwnikiem zielonym.

 

albo

 

Kupujesz spreja kolor OD marki FOSCO albo KRYLON i malujesz kamizelkę.

Link to post
Share on other sites

Dzięki bo kamza jest fajna nosiłem ale tylko kolegi i sam mam zamiar zakupić ale DDPM to przesada

 

Barwniki do odzieży marki "Motylek" dostępne w pasmanterii. Kilka paczek ciemno zielonego i kilka żółtego (powiedzmy 3 zielone 2 żółte).

Najpierw rozpuszczasz zielony barwnik wg. zaleceń, i gotujesz wodę, moczysz kamizelkę, wlewasz barwnik, gotujesz kilka minut.

Płuczesz w zimnej wodzie póki nie będzie czysta.

Wychodzi ładny turkusowy kolor.

2 kąpiel tak samo, rozpuszczasz zielony barwnik, gotujesz wodę, moczysz kamizelkę, wlewasz barwnik, gotujesz kilka minut + dodajesz ocet by materiał lepiej złapał barwnik i go nie tracił.

Płuczesz w zimnej wodzie póki nie będzie czysta.

Wychodzi ładny głęboki niebieski kolorek.

3 kąpiel tak samo jak wyżej tyle, że zamiast zielonego barwnika dajesz żółty (niebieski + żółty = zielony)

Płuczesz w zimnej wodzie póki nie będzie czysta.

Powinien wyjść zielony kolor, jak będzie za jasny możesz zrobić 4 kąpiel z barwnikiem zielonym.

 

albo

 

Kupujesz spreja kolor OD marki FOSCO albo KRYLON i malujesz kamizelkę.

A skąd wiesz że tak wyjdzie próbowałeś ?

Link to post
Share on other sites

Cordura bardzo niechętnie chłonie barwnik, zafarbowanie jej motylkiem jest ekstremalnie trudne. Można ją "przydymić" nieco ciemnym krylonem, albo fosco, ale na równą powierzchnię nie licz, chyba że będziesz lał farbę aż na kamizelce zrobi się skorupa.

Link to post
Share on other sites

Cordura bardzo niechętnie chłonie barwnik, zafarbowanie jej motylkiem jest ekstremalnie trudne.

Co? XD

 

 

albo

 

Kupujesz spreja kolor OD marki FOSCO albo KRYLON i malujesz kamizelkę.

albo

 

nie słuchasz tych bredni i zwyczajnie kupujesz barwniki oliwka i khaki, zamiast zielonych.

 

 

A najlepiej to w ogóle nie kupować ospreya.

Link to post
Share on other sites

(...) nie słuchasz tych bredni i zwyczajnie kupujesz barwniki oliwka i khaki, zamiast zielonych.

 

 

A najlepiej to w ogóle nie kupować ospreya.

 

Z farbowania ubacs kojarzę, że jak wrzucimy ddpm'a do jakiegokolwiek odcienia zielonego (zielony, oliwka, khaki) to wychodzi kolor niebieski.

Może w przypadku cordury to wyjdzie inaczej.

 

 

A co do samego kupna ospreya to tak mk2 lepiej odpuścić ew. kupić mk3 lub mk4 w MTP.

Link to post
Share on other sites

Z farbowania ubacs kojarzę, że jak wrzucimy ddpm'a do jakiegokolwiek odcienia zielonego (zielony, oliwka, khaki) to wychodzi kolor niebieski.

Może w przypadku cordury to wyjdzie inaczej.

Nie. Niebieski wyjdzie wyłącznie z zielonego barwnika.

Oliwka i khaki są jak najbardziej ok. W przypadku Cordury jest tak samo.

A co do samego kupna ospreya to tak mk2 lepiej odpuścić ew. kupić mk3 lub mk4 w MTP.

Oczywiście :icon_biggrin: Po co się bawić, jak można od razu kupić sensowniejszy sprzęt w normalnym camo...

Link to post
Share on other sites

Co? XD

Nie co tylko słucham :P. Próbowałem zafarbować motylkiem chesta dpm, pomimo pięciu gotowań w barwniku efekt był więcej niż marny. Cordura jest teflonowana, a to sprawia że słabo chłonie m. in. barwniki.

 

Z farbowania ubacs kojarzę, że jak wrzucimy ddpm'a do jakiegokolwiek odcienia zielonego (zielony, oliwka, khaki) to wychodzi kolor niebieski.

Mnie z farbowania ubacsa ddpm zielonym wyszło coś na kształt atacsa fg :D, aczkolwiek farbowanie coolmaxu i jakiejś naturalnej cienkiej tkaniny to inna para kaloszy.

Link to post
Share on other sites

Nie co tylko słucham :icon_razz:. Próbowałem zafarbować motylkiem chesta dpm, pomimo pięciu gotowań w barwniku efekt był więcej niż marny. Cordura jest teflonowana, a to sprawia że słabo chłonie m. in. barwniki.

 

Ocet był?

 

Farbowałem bodajże z 5 ładownic w DDPM i każda chwyciła. Oczywiście każda inaczej :icon_mrgreen: , ale efekt był od ujdzie do całkiem w porządku. Poprawiać 2 raz już mi się nie chciało, ale dało by się spokojnie to zrobić.

 

Powłoka teflonowa jest od wewnątrz, a w przypadku DDPM w ogóle jej nie ma, bo zamiast tego jest powleczona PVC.

Link to post
Share on other sites

Camelbak Ambush, cordura 500d, kolor bazowy Foliage Green.

3d6ba32e0adcf8e0f41a15d59b627a35.jpg

10L wody, 10 łyżek octu, barwniki Biel i Kolor tzw. "Motyl", 2x zielony i 1x brązowy. 55minut gotowania. Nawet D ringi złapały kolor. :D

Wrzucasz wode na gaz, gdy się gotuje wsypujesz wszystkie 3 paczki i ok. 2 minuty mieszasz, wsadzasz co chcesz zabarwić, wlewasz ocet i przykrywasz czymś, tak by całość była w wodzie, u mnie sprawdziła się metalowa miska + 2 cegły by to nie wypływało. ;) Co 10 minut sprawdzałem kolor, gdy uznałem, że mi pasuje wyciągnąłem, płuczesz w zimnej wodzie tak by wszystko zmyć - jak podczas płukania spływa czysta woda to gotowe, susz przy otwartym oknie ale bez dostępu światła, może przez to zgubić kolor.

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Ocet był?

 

Farbowałem bodajże z 5 ładownic w DDPM i każda chwyciła. Oczywiście każda inaczej :icon_mrgreen: , ale efekt był od ujdzie do całkiem w porządku. Poprawiać 2 raz już mi się nie chciało, ale dało by się spokojnie to zrobić.

 

Powłoka teflonowa jest od wewnątrz, a w przypadku DDPM w ogóle jej nie ma, bo zamiast tego jest powleczona PVC.

Wszystko było, jak pan Bóg przykazał, żebym wcześniej nie farbował nic, to bym stwierdził że błąd w sztuce popełniłem, ale to nie pierwsze farbowanie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...