Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[EA] Lone Star Border Patrol SBR - problemy techniczne


Recommended Posts

Witam,

 

Na dniach doszła do mnie M4 jak w opsie, niestety, po załadowaniu HI-CAP z stocka okazało się że nie wystrzeliwuje co jakiś czas kulki. Mówię "... pewnie to wina batki lub magu, poczekam jutro dojdzie ładowarka + 3 magi BOYI - low cap - i będzie ok pewnie ... ". Było oczywiście lepiej ale nadal nie radzi sobie emka, przepuszcza strzały, wywala po 2 kulki, robi strzał w glebe nie ważne jak byś ustawił hop-up (co jakiś czas nie cały czas).

 

W wielu tematach które przeczytałem M4 z EA były bardzo polecane jako te najtańsze M4 godne polecenia.

 

Niestety nie udało mi się znaleźć podobnego tematu, z podobnym problemem.

 

I teraz czego szukam:

1. Czy w tej replice wymienić GB na coś lepszego?

2. Czy wymienić lepiej na coś i dorzucić te 200-300 zł ?

3. Czy zainwestować w tunning i wymienić jakieś elementy?

4. Inne ?

 

Kupowałem to z zbrojowni i o tyle mnie zaskakuje stan tej emki bo na filmikach gdzie nie oglądałem jej to zawsze ładnie nawet z tym HI-CAP sobie radziła ładnie, tu to kompletne dno.

 

Batka naładowana była, hop-up przestawiałem o jakieś 3-7% z pełnego obrotu hop-up (tak ma ona obracany a nie jak typowo w M4 przesuwny hop-up) wywalałem magazynek w auto (semi zlewało nie ważne jaki magazynek - czasami miało brzebłyski ale to na 5-10 strzałów i koniec), próbowałem złapać możeinną konfigurację, sprawdzałem z odwracaniem magazynku do góry nogami, efekt był ten sam.

 

Nie mam pomysłów, napisałem do zbrojowni, dzwoniłem (ale było za późno) i liczę jutro na kontakt. Lecz tak pomyślałem że może ktoś miał podobne doświadczenie i coś będzie w stanie doradzić.

 

Dodam że replika dopiero co kupiona więc 12M mam gwarancji.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co jest źródłem twojego problemu - to raczej serwis ustali. Ale z moich doświadczeń z tą repliką wiem, że najlepiej działaly mi low cap od King Arms (nic dziwnego w końcu seria Lone Star to rebrand KA), od biedy low cap i mid cap od ArmaTech i Socom Gear. Tanie chińskie magazynki jak Boyi czy Cyma to była loteria - potrafił nie podać w ważnej chwili bez wyraźnego powodu. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

KingArms robi po prostu dobre magazynki. Podają i nie zwalniają kulek w ładownicy.

Co do emki Prezi- Ty się zastanawiasz czy jej nie oddać, tak? Odeślij na gwarancje, wg Twojego opisu prawdopodobnie coś z gumką lub dyszą się zadziało- zdaża się. To nie jest powód by zwracać replikę. W tej cenie i tak nic leszego/podobnego nie dostaniesz.

Link to post
Share on other sites

Rozebranie zespołu komory z tego co pamiętam nie powoduje utraty gwarancji, rozbierz ja i zobacz co z gumka, szkoda kasy na wysyłki jak możesz to zrobić sam ;)

 

Co do magów to u mnie i kumpla świetnie podają - bez żadnych pustych strzałów i zatrzaskują się oraz nie grzechoczą, magi od specna arms. Są tanie i uważam chyba najbardziej uniwersalne na tę chwilę na rynku - pasują do GFC/JG, Boyi, EA, G&G bez najmniejszych problemów. Boyi też dają radę, ale mają luzy w gnieździe i mnie denerwuje ich grzechotanie - jeśli chodzi o ich jakość to jest bardziej losowa niż specnowych bo co niektóre boyiowskie trzeba izolką okleić żeby podawały grzecznie a w specnowych nie mam takiego problemu.

Link to post
Share on other sites

Czytając wasze komentarze faktycznie może zainwestuje w komplet magów (midów) od KA :icon_smile:

Co do repliki, wysłałem do serwisu na gwarancję, wolę by mi ktoś doświadczony ją najżał, 40 zł z dostawą i ewentualny koszt serwisowy w moim prypadku jest lepszy, tym bardziej że po to jest gwarancja.

 

Zakupie na dniach jeszcze magazynek od KA i mam nadzieje że jak wróci od serwisu to będzie ok.

Niestety, tyknięcie komory GB grozi utratą gwarancji więc nie wchodzi to w grę. Podejrzewam coraz bardziej ze to wina magazynków...

 

Co do kupna:

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=84_37_107&products_id=138

 

Takie coś jest opłacalne czy to dużo za mag typu mid cap ? Pytam bo nie orientuje się w ich cenie.

Edited by Prezi2907
Link to post
Share on other sites

KingArms robi po prostu dobre magazynki. Podają i nie zwalniają kulek w ładownicy.

Co do emki Prezi- Ty się zastanawiasz czy jej nie oddać, tak? Odeślij na gwarancje, wg Twojego opisu prawdopodobnie coś z gumką lub dyszą się zadziało- zdaża się. To nie jest powód by zwracać replikę. W tej cenie i tak nic leszego/podobnego nie dostaniesz.

Przyznam że ta MK mi się BARDZO podoba pod względem wykonania, solidności, zero luzów itd... Piękna rzecz jak za te pieniądze, jakieś małe dodatki, celownik albo kali albo lunetka (jestem krótkowidzem więc do obserwacji terenu). Ogólnie nie mam zastrzeżeń.

Jedna rzecz (nie wiem czy to plus czy minus to, to że jest dość głośna, grając wyporzyczonymi G36 wydawało mi się że były cichsze ale jak pisałem, nie wiem czy to plus czy minus. :icon_smile:

 

Ogólnie szkoda że niedzielne granie mnie ominie ale mam nadzieję że teraz będę miał jasną sprawę z repliką :icon_smile:

Dokupie chyba 3 te mid-cap bo ogólnie mam 3 boyi i będę mi robiły one za takie przed dom, do przestrzeliwania repliki + ewentualnie jak znajomi będą chcieli sobie postrzelać :icon_razz:

 

Wszystkim dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi :icon_smile:

 

Ogólnie udało mi się już skompletować szybkoładowarki, ochraniacze, mundur wz 2010, okularki herculesa (to dla mnie priorytet), maskę stalkera, buty kilkuletnie do leśnych wypra (jestem mile zaskoczony że buty za 50 zł dają sobie od 3 lat w asg i paintballu na zmiane :icon_razz: ).

 

Brakuje mi czegoś na głowę, nigdy nie chodziłem w takich kapeluszach, teraz mam do wyboru,

czapkę z daszkiem:

http://allegro.pl/cz...5980898408.html

Hełm:

http://gunfire.pl/pr...tic-ATC-AU.html

tutaj trochę drogie bo szkoda na start tyle wydawać ale coś z camo jakimś a nie takie gołe oliwki lub inne takie. Pokrowce mnie nie interesują bo mi nie odpowiada naciąganie na to jeszcze czegoś. Miejsce na kamerkę itd nie musi być bo pierwszy rok raczej nie będę w takie rzeczy inwestował.

no i kapelusz:

https://www.militari...icam_p43987.xml

Cenowo i wyglądowo chyba najfajniejsze, choć ta czapka z daszkiem może być na cieplejsze dni dobra :icon_smile:

Jak u was z tym? Co osobiście lubicie?

Edited by Prezi2907
Link to post
Share on other sites

Do lasu spokojnie wystarcza czapka/kapelusz. Jest wygodnie. Osobiście preferuję czapkę ale zdarzyło mi się kilka razy, że składając się do lunety daszek mi przeszkadzał (podnosiło czapkę). Sam muszę spróbować kapelusz. Wydaje mi się, że lepiej maskuje.

Link to post
Share on other sites

Ps. Szukam tych magów wszędzie (KA) i albo nie ma na stanie albo są niedostępne.

Zależałoby mi na tych metalowych nie plastikowych :)

Sprawdzałem najabrdziej znane sklepy i jedynie poza krajem są te KA magi w pakietach chyba po 5 sztuk jak się nie mylę teraz...

Edited by Prezi2907
Link to post
Share on other sites

Prostując mój temat:

Serwis zbrojownia (pełna klasa i szybkość w sprawdzeniu repliki, tego samego dnia odesłana :) Ogromna wdzięczność), okazało się że kulki, które mi zostały z starej gry były felerne a miałem je razem z pozostałymi.

Dodatkowo zeszlifowane miałem coś (nie pamiętam co dokładnie teraz), sprawdzone na magazynkach BOYI, które wysłałem razem z repliką i okazało się że wszystko jest ok :) W poniedziałek replika wraca i będzie finalny test :) Muszę jedynie zejść z 0,25 kulek na 0,2 :) Zalecenie od serwisanta bo obecna moc jedynie na 0,23 jeszcze będzie ładnie zasięg trzymać (w lesie wiaterku nie ma to powinno śmigać). Dodatkowo wyregulaowany idealnie hopek i przestrzelona replika :) Idzie wszystko w dobrą stronę.

 

Jedna rzecz mi nie daje spokoju, szukam jakiś fajnych midów do m4 ale ni cholery nic nie mogę znaleźć co by mi pasowało. Chciałbym metalowe magazynki bo plastiki niezbyt mi pasują tym bardziej że cała replika (prawie) to metal :) Fajnie by to pasowało :) mam 3 low capy i to styka, 3 midy i pewnie nie musiałbym się doładowywać przez 3h spokojnie (w statyczniejszych grach nawet do 5h).

Link to post
Share on other sites

Midy Classic Army-stalowa skorupa, super kolor, ZERO FOCHÓW EVER (mam jeden od pięciu lat, bez rozbierania, bez czyszczenia, bez smarowania, bez jakiegokolwiek innego "wielki mzimu od serwisu powiedzieł internetowego pierdololo"). W evo trzeba się tylko liczyć że mogą z czasem zeszlifować zaczep zwalniacza magazynka (15-20 złociszy nowy). W moim rankingu są to absolutnie najlepsze midcapy jakie widział świat. Miałem je w replikach G&P, G&G, KA, EA i w każdym podawały jak złoto.

Link to post
Share on other sites

Jak już mam temat to się spytam, a co.. :icon_smile: Jakie ładowarki polecacie do LiPo? Bo szukam takiej porządnej bo nie chce ładować na byle czym :icon_smile: I jakiej marki aku są dobrej jakości ? Mam redoxa teraz i jakąś ładowarkę bez możliwości ładowania niskim prądem więc baterie uj strzeli szybko i muszę coś znaleźć dobrego, z możliwością rozładowywania (bo czytałem u Was że trzeba baterie zawsze rozładować po grach).

 

Ładowarkę znalazłem taką (akurat tutaj na stanie nie ma ale coś takiego myślę by kupić)

http://deltashop.pl/p/194/598/ladowarka-turnigy-accucel-6--ladowarki-akumulatory-i-ladowarki.html

 

@up

Znowu braki w sklepach :(

Edited by Prezi2907
Link to post
Share on other sites

Używam od 3lat podróbki imaxa b6 -> Alpha v2 Redox, działa i dobrze działa ;] Ma wszystkie funkcje, obsługuje praktycznie wszystkie typy baterii.

Przy zakupie tylko trzeba zwrócić uwagę czy jest zasilacz w zestawie.

 

 

 

Brak ładowania niskim prądem? tzn jakim Ci ładuje? te takie tanie 'automatyczne' to raczej własnie ładują małym prądem 1A, bo są uniwersalne.

Edited by Ayyon
Link to post
Share on other sites

To najwidoczniej mam tą 'uniwersalną', to mam rozumieć że pojemność 1500-2500 bateri to ładowana tym ustrojstwem będzie "żyć" trochę dłużej?

Ogólnie batkę prawdopodobnie kupię sobię jeszcze jedną taką około 2000-2500 zależy rozmiarowo co tam wejdzie bo mam aktualnie redoxa LiPo 1500 ale awaryjnie wole mieć coś mocnego jak by się trafiła jakaś duża impreza na więcej godzin :)

Link to post
Share on other sites

Wyczytałem że batki Lipo można bezpiecznie łądować prądem w skrócie niby 2x pojemność czyli powiedzmy twoja 1500 prądem 3A.

Ale swoją batkę Turnigy 2000mah ładuję prądem 2A, a rozładowuję zależnie od czasu jaki ma leżeć. Jak za tydzień jadę na strzelankę to nie, jak ma leżeć powyżej 2tyg to biorę na program Storage i rozładowuję ją 1A.

Trzeba pamięć że każdy cykl ładowania skraca żywotność baterii. Mam ją od początku czyli 3,5 roku i działa elegancko.

 

Jak masz fundusze, to kup lepszą łądowarkę, te 'uniwersalne' są dość mierne, tymczasowo mogą być, w dłuższym okresie lepiej mieć coś lepszego.

Edited by Ayyon
Link to post
Share on other sites

Dlatego albo kupie to co poleciłeś albo co było w deltashop bo to ma dodatkowe kontrole + można ładować bezpiecznie batke w aucie, np w czasie przejazdu na grę jak się rano okaże że coś się nie doładowało :)

 

Także ogromne dzięki za info :)

Link to post
Share on other sites

Używam od 3lat podróbki imaxa b6 -> Alpha v2 Redox, działa i dobrze działa ;] Ma wszystkie funkcje, obsługuje praktycznie wszystkie typy baterii.

Przy zakupie tylko trzeba zwrócić uwagę czy jest zasilacz w zestawie.

 

 

 

Brak ładowania niskim prądem? tzn jakim Ci ładuje? te takie tanie 'automatyczne' to raczej własnie ładują małym prądem 1A, bo są uniwersalne.

 

http://www.sklep.rc-lipol.pl/pl/p/Ladowarka-Redox-ALPHA-v2-Lipol%2C-life%2C-NiMh%2C-i-podobne/364

 

Znalazłem tą co ty mówisz, ogólnie nie mogłem tej mojej znaleźć bo jak zwykle coś fajnego to nie ma u nas na rynku albo słabo szukam :P

 

Domówię tam odrazu baterię i w wtorek sprawdzę jak ona działa :)

Link to post
Share on other sites

doczytaj czy w zestawie jest zasilacz, bo kupisz bez niego co najwyżej podłączysz ją pod akumulator z samochodu. A później dodatkowy koszt wysyłki.

 

Zawartość zestawu:

Ładowarka Redox Alpha V2

Przewód zasilający 12V DC (Jack - Krokodylki)

1 x Adapter Gold 4 mm - Wtyk DEAN

Dodatkowe Adaptery przedłużające do adaptera Gold 4 mm - Wtyk DEAN:

1 x Adapter Gniazdo DEAN - Krokodylki

1 x Adapter Gniazdo DEAN - Gniazdo serwa (typu futaba)

1 x Adapter Gniazdo DEAN - Atrapa świecy (do ładowania klipsów 1,5V)

1 x Adapter Gniazdo DEAN - Gniazdo BEC

Instrukcja obsługi w języku polskim

 

Czyli nima :P

:icon_smile:

Edited by Prezi2907
Link to post
Share on other sites

No tak, bez przelotki lub przerobienia, będziesz musiał używać krokodylków, nie polecam, łatwo zrobić zwarcie.

Argawen, ja sobie dokupiłem przelotkę, chyba za 2zł :) najpierw było na tamiye, a później jak zmieniałem okablowanie to już docelowo na wtyczki xt60.

Link to post
Share on other sites

Dlatego kosztuje, ile kosztuje.

Mam taką i nie narzekam. Dorobiłem tylko sobie kabel z T-deans.

http://www.modele.sk...priceAn&od=DESC

 

Tak, ładowarka poniżej 30 zł kosztuje redoxa (to wychodzi o kilka złoty drożej), nie wiem dokładnie jak odnieść się do Twoich słów bo nie znam się jeszcze na tych przejściówkach itd więc dla mnie to troszkę jeszcze nie znane. Tyle wiem że mam małą tamiyę u siebie i widzę wejścia do ładowania jak w mojej aktualnej śmiesznej ładowarce więc nie wiem co bym miał dorabiać :icon_smile:

 

Ogólnie z elektroniki nie jestem specjalnie biegły choć coś tam podstawowego wiem.

 

No tak, bez przelotki lub przerobienia, będziesz musiał używać krokodylków, nie polecam, łatwo zrobić zwarcie.

Argawen, ja sobie dokupiłem przelotkę, chyba za 2zł :icon_smile: najpierw było na tamiye, a później jak zmieniałem okablowanie to już docelowo na wtyczki xt60.

 

Gdzie kupiłeś taką "przelotkę"? I jak wyżej pisałem, po co mi to skoro z jednej strony mam zasilacz sieciowy a z drugiej mam wejście na odpowiedniy aku :icon_smile:

 

Z góry zaznaczam że ja świeżak jestem więc proszę o wyrozumiałość :icon_smile:

 

Lepsze są akumulatory Redoxa czy Tornado Power, te dwie firmy bo najlepsza dostępność w sklepach gdzie mam zamiar kupić ładowarkę żeby się z osobnymi transportami nie bawić :)

Mówię dokładnie o pojemnościach 3000 i 3500 mAh :)

Edited by Prezi2907
Link to post
Share on other sites

Z jednej strony podłączasz zasilanie, będzie to albo zasilacz do gniazdka, albo można podłączyć pod akumulator samochodowy, krokodylki odpowiednie będą z ładowarką. A z drugiej strony ładowarki jest podwójne gniazdo, gdzie podpinasz baterię, tutaj pojawia się kwestia jaka wtyczka jest w bateri.

Z ładowarką miałem kabel na wtyczkę t-deans, a baterię z mała tamiyą, więc go nie używałem tylko używałem kabla z krokodylkami. Po zrobionie spięcia, kupiłem przelotkę t-deans-tamiya. A pózniej zamieniłem na t-deans-xt60.

Przelotka powiedzmy taka :

http://gunfire.pl/product-pol-1152196540-Przejsciowka-T-Connect-Tamiya-mala.html (pierwszy lepszy link z google), bez problemu można zrobić ją samemu, albo może jakiś znajomy pomoże który się choć odrobinę zna na elektryce.

Link to post
Share on other sites

Zdjęcie nr 4 z tego linka

http://www.sklep.rc-lipol.pl/pl/p/Ladowarka-Redox-ALPHA-v2-Lipol%2C-life%2C-NiMh%2C-i-podobne/364

 

Moje wejście do ładowarki to te wejście z prawej u góry najmniejsze. Nie wiem jak będzie w innych bateriach ale rada bardzo interesująca, dzięki za sprostowanie wszystkiego, teraz już czaję o co biega :) Ps. Przejście sam zrobię, tyle to umiem :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...