Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P226 TM vs KJW na sterydach


Recommended Posts

Wiem że temat "które P226 jest najlepsze" był wałkowany. Zupełnie nie o to mi chodzi, wybierając tańszego KJW, paradoksalnie nie chcę zaoszczędzić. Różnice w cenie przeznaczę na tuning klamki i wymianę większości części wewnętrznych. Byłem już zdecydowany na TM i z czasem miałem dokupić konwersje plus jakieś tam graty ale jaki jest sens przepłacania skoro przy PEŁNYM tuningu i tak zostanie z niego ledwo kilka części? Takie małe porównanie:

 

P226 TM:

-replika obecnie trudno dostępna, 129 usd czyli ~500 zł

-konwersja metalowa od Guardera 128 usd ~500 zł (tyle co replika!!!)

-lufa PDI 6.01 33 usd czyli 130 zł albo EdGi PRO IPSC 6.00 na miejscu za 180 zł.

Wychodzi bardzo lekko licząc ~1200 zł więc razem z przesyłką i podatkami podejrzewam że ~1700 zł

DROGO ale za to mam bezawaryjną, świetną jakościowo replikę która wytrzyma moje katowanie. Tak, będę ją użytkował dosyć mocno. Wytrzyma ale z drugiej strony trochę szkoda męczyć pistolet za 1700 zł, co nie?

 

P226 KJW:

-promocja na taiwanie 400 zł

-lufa PDI Palsonite 6.01 40 usd/160 zł

-UAC Aluminum Blowback Housing 41 usd/160 zł

-Guarder Enhanced Loading Muzzle 20 usd/80 zł

-Zawór high flow, wentylowana głowica tłoka, wzmocniony stoper zaworu Guardera, uszczelki do magów 60 usd/ 230 zł

Replika 400 zł + części ściągane zza granicy ~630 zł (~900 z podatkiem i transportem) co daje sporo mniej a mam lepszą lufę i kilka tuningowych rzeczy które nawet nie wiem czy są potrzebne i czy jest sens je kupować. Specjalnie nie liczę gumki w obu zestawach bo jeszcze nie zdecydowałem którą wybrać. Dodam że nie wiem co trzeba wymienić przy intensywnym użytkowaniu, co można a czego nie warto bo nigdy nie miałem pistoletu ggb. Może ktoś już przerabiał ten temat i ma lepsze rozwiązanie?

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał KJW. Coś padnie to wymienisz. A i cena całości (na starcie) w granicach rozsądku. Bo w sumie nie napisałeś do czego Ci ta replika. Jakieś ipsc, do ćwiczeń przed ostrą? Bo że tylko jako boczna broń to nawet nie myślę. Wtedy wydawanie prawie 2k na pistolecik asg jest dla mnie przesadą. Chyba, że Cię najzwyczajniej stać.

 

Tak czy inaczej ja bym brał KJW.

Link to post
Share on other sites

To zabrzmi dosyć niewiarygodnie ale z ostrej strzelałem jeszcze przed asg w wieku szkolnym. Nie stać mnie na ćwiczenia i starty w prawdziwym IPSC, koszty amunicji prędzej czy później przerosłyby moje możliwości. Od czasu do czasu pobawić się na strzelnicy - oczywiście ale nie ładować tysiące pocisków miesięcznie. Repliki na krótkim dystansie jak wiadomo mają podobną celność do ostrej, są w skali 1:1, samo wyjęcie z kabury, wymiana magazynka czy szybkie celowanie i oddanie pierwszego strzału są bardzo podobne. Gorzej już z odrzutem bo ten w gbb jest słabszy i szybka seria to zupełnie co innego. Tak wiem, sprężynki w gbb są słabsze, zwalniacz magazynka itp ale to planuje zmienić tak samo jak spust żeby maksymalnie upodobnić go do palnej. Poza tym 80% czasu strzelam się w CQB i tam będę wykorzystywał pistolet jako broń główna, ot dla zabawy, w ramach treningu albo jako odskocznia od szturmiaka.

Link to post
Share on other sites

Ja się zastanawiam nad sensem zaworu highflow. Ja u siebie szybko pozbyłem się tego wynalazku, bo przyrost fps jest nieduży a schładzanie magazynka jest znacznie silniejsze. Jak strzelasz szybko to może się okazać, że po kilku strzałach już czuć znaczny spadek mocy. W gazaiakach to chyba lepiej zastosować cięższe kulki. Będzie przyrost energii a fpsy nie spadają tak drastycznie jak w elektrykach. Zyskasz przez to na celności.

Link to post
Share on other sites

Zawsze myślałem że zawór high flow daje trochę fps ale pozytywnie wpływa na siłę gbb. Jeżeli utrudni mi szybkie opróżnienie maga to zrezygnuje z niego. Zastanawiam się też nad sensem wymiany loading muzzle, gdyby odjąć tylko te dwie części ostateczna cena spada o prawie 200 zł przyjmując moją poprawkę na podatki i przesyłkę. Byłoby jeszcze lepiej gdyby okazało się że za dużo liczę na transport i wyjdzie jeszcze taniej.

Link to post
Share on other sites

Lufy palsonite nie bierz, czekaj na darmową wysyłkę i wtedy zamów lufę pdi z japonii.

Ja bym pewnie kupił kjw jako dawcę części i składał replikę od zera na zasadzie szkielet guardera, lufa pdi itp. Z tym, że pamiętaj, że np guarder wymaga spasowania i dotarcia bo robią przeważnie elementy ponadwymiarowe.

Co do zaworów high flow dają fpsy ale to musi być skorelowane z cięższymi kulkami, lufą typu 6.01 itp to ma jakiś sens bo sam tylko zawór da więcej gazu jednak nic więcej.

 

Szczerze jeśli nie masz zamiaru grzebać to:

P226 TM + lufa pdi+ guma km-heada+ gumki magów nine-balla, kulki 0,25 g&g + propan i się bawić bezawaryjnie.

 

Ja sam mam glocka i pythona TM szczerze wolę ten plastik niż znal od WE.

Link to post
Share on other sites

Zawsze mogę składać go na bazie kjw tak jak mówisz z tym że szkielet Guardera zamontować za jakiś czas gdy odłożę więcej pieniędzy. Jeszcze tak teoretycznie, gdybym kupił TM i wymieniał w nim wszystko jak w pierwszym poście tj. głowica, uszczelki, lufa, bb housing, loading muzzle, stoper i szkielet Guardera to co zostałoby mi z TM. Sama komora i tłoczek?

Link to post
Share on other sites

A zastanawiałeś się nad KJW na CO2? Odchodzą problemy temperatury i syfonowania. Budowa chyba inna, nie rozbiarałem ale może to być minus bo nie wiem jak z dostępnością części tuningowych (jeśli nie pasują od GG). CO2 jest też mniej ekonomiczne.

Link to post
Share on other sites

Dam takie pytanie aby Ci jakoś sensownie doradzić.

Do czego to ma być używane i co ważne ile chcesz max wydać kasy, daj górną półkę.

Bo co innego jak to ma być koń roboczy bezawaryjny a co innego jak chcesz customa, który będzie i tak docelowo w 90% składakiem.

Link to post
Share on other sites

Docelowo będzie to customowy koń roboczy tak jak napisałem wyżej do treningu AA IPSC, może jeszcze w tym roku zawodów, często jako broń główna w CQB, jak zatęsknię za lasem to jako boczniak w lesie. Później jako boczna do DMR ale max 30% czasu w lesie a nadal 70% w CQB. Budżet może się dostosować o ile kupno czegoś jest uzasadnione i może być odłożone w czasie. Między innymi z tego powodu high-endowe customy za 1000 usd odpadają. Poza tym szkoda używać takiego w boju bo AA IPSC jednak jest "czystsze".

Link to post
Share on other sites

Szczerze to potrzebujesz 2 replik lub daleko idących kompromisów.

 

Ja bym to zrobił tak:

Koń roboczy:

- P226 TM

- lufa pdi 6,01

- guma km-heada zielona

- gumki magów nine-balla

- kulki 0,25 g&g

- propan

 

Tutaj sugeruję zakup repliki używanej TM w dobrym stanie, co do ściągania części polecam w przypadku marek japońskich ściąganie ich z japonii jeśli nie wiesz skąd to zapraszam na pw i pomogę za drobny %, tak samo jak oryginalne części TM bo są tanie.

Taki zestaw powinien pracować długo i bezawaryjnie jako replika typowo do gry asg zielonej i czarnej.

Zestaw wyjdzie około 700-800zł jeśli kupisz używaną replikę i powinna długo i wiernie służyć a potem z czasem możesz ją modyfikować jak wentylowana głowica, nie oszukujmy się niewiele z niej zostanie bazowych części zapewne w ciągu roku.

 

Co do repliki do zawodów, porozmawiaj z zawodnikami bo nie wiem czy np bardziej nie opłaca się mieć repliki z tworzywa o skróconym ruchu zamka, bo sport a zabawa asg to jednak dwie różne sprawy. Tutaj nie chcę doradzać co nie jest dozwolone np w klasie standard.

Do zawodów budowałbym replikę od zera a dawcę wybrałbym używaną TM dawcę typu uszkodzony zamek pękło body itp jako, że KJW to kopia ale jednak kopia TM.

Link to post
Share on other sites

Wolałbym jednak jedną z metalowym szkieletem i mocnym bb. Wiem że w zawodach będę tracił względem plastikowego TM ze słabszym kopnięciem ale późniejsza przesiadka na palne IPSC będzie mniej bolesna. Dam ogłoszenie w komisie, podsumuje co mi jest potrzebne i napiszę w tym temacie co wybrałem. I tak i tak mam jeszcze 4 tygodnie przerwy bo muszę czekać aż zrosną mi się więzadła w nadgarstku. Odezwę się w sprawie części z Japonii, wiesz może czy jakoś taniej da się sprowadzić lufy EdGi pro 6.00 bo w Polsce kosztują 180 zł.

Link to post
Share on other sites

Lufy PDI będą taniej jak będzie darmowa wysyłka.

TM P226 jest jedna w komisie z tego co widziałem.

Hmm kopnięcie ciągle będzie pierdnięciem komara a co2 to żadna pomoc i tak, tym bardziej, że co2 nie wpływa pozytywnie na wytrzymałość bebechów już wolałbym magi gg przerobione na HP.

Link to post
Share on other sites
Lufy PDI będą taniej jak będzie darmowa wysyłka.

TM P226 jest jedna w komisie z tego co widziałem.

Hmm kopnięcie ciągle będzie pierdnięciem komara a co2 to żadna pomoc i tak, tym bardziej, że co2 nie wpływa pozytywnie na wytrzymałość bebechów już wolałbym magi gg przerobione na HP.

CO2 > GG (subiektywna opinia). Dla tego do replik CO2 wkłada się mocniejsze bary z racji różnicy ciśnienia. Moim zdaniem HP to porażka w pistoletach. CO2 jako wół roboczy jest lepsze, nie jest tak wrażliwe na temperatury, nie syfonuje, mocno kopie i ma więcej FPS (czasem to wada, czasem zaleta). Kwestia bebechów, muszą być mocniejsze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...