Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najkrótsza broń w systemie AR-15


Recommended Posts

Taaak, bo coś takiego będzie celnie strzelać. To żadna broń, pocisk z tego wyleci bo wyleci, ale celność zerowa i zrobione bardziej na pokaz, zwłaszcza, że na filmie widać jak z komory wystaje czubek pocisku, bo lufy to ten karabinek nawet nie ma, więc nie można go nawet zakwalifikować jako broń palną. To bardziej gwoździarka.

Link to post
Share on other sites

Taaak, bo coś takiego będzie celnie strzelać. To żadna broń, pocisk z tego wyleci bo wyleci, ale celność zerowa i zrobione bardziej na pokaz, zwłaszcza, że na filmie widać jak z komory wystaje czubek pocisku, bo lufy to ten karabinek nawet nie ma, więc nie można go nawet zakwalifikować jako broń palną. To bardziej gwoździarka.

A czy ktoś tutaj mówi, że to będzie celnie strzelać? Autor zapytał o najkrótszą konstrukcję rodziny AR15 i dostał odpowiedź. To, że została ona zrobiona tylko dla udowodnienia faktu, że się da, to już inna historia. No i lufę ma - w końcu na czymś ten blok gazowy jest osadzony.

Link to post
Share on other sites

Pomijając bardzo dziwne wynalazki jak wyżej, to jednym z popularniejszych rozwiązań z krótszą lufą, które w miarę jeszcze sprawdza się w ASG i ma szeroko używany odpowiednik w świecie broni palnej są eMki z rodziny Mk18 mod 0/1.

Link to post
Share on other sites

 

Podoba mi się ale w ASG to chyba nie zda egzaminu :teeth:

 

Najkrótsze działające i używane w boju chyba były XM177 / GAU-5, używały ich załogi pojazdów jako subkarabinka czy nawet pistoletu maszynowego i to przez długi czas.

Nad tymi też rozmyślam aczkolwiek są już trochę przydługie :)

 

Poszperaj za pistol AR15. Są nawet wersje na amunicję 9mm :icon_biggrin:.

Szukając w ten sposób widzę tak dzikie pomysły że patrząc na nie chyba każda krótka emka ma jakieś odbicie w realu. Te drugie też znalazłem- świetne są :D

Link to post
Share on other sites

Generalnie recepta jest prosta-do normalnego korpusu od emki dołóż lufę 7 cali, do tego 7 cali freefloat i jesteś w domu. Magazynki imitujące te przeznaczone do AR w systemie 9mm robi G&P :D. Abstrahując zupełnie od ASG to miałem okazję ostatnio poplinkać z takiego właśnie pistola na 9mm, frajda większa niż z jakiejkolwiek klamki 9mm:D

Link to post
Share on other sites

Należy jednak pamiętać, że AR 15 PISTOL nie ma kolby właściwej - dzięki czemu w USA jest legalnie rejestrowane jako pistolet mimo zasilania amunicją pośrednią itd.

 

Natomiast tam, gdzie można w USA to buduje się AR 15 SBR (Short Barell Rifle) i pod tym hasłem szukałbym inspiracji zwłaszcza, że Amerykanie budują wersje palne w sypialni czy garażu i to zupełnie legalnie więc odpowiednik w ASG na pewno będzie miał odzwierciedlenie w realu.

 

Na czym polegają różnice pomiędzy pistol a SBR masz tutaj:

http://emptormaven.com/img/Pistol_v_SBR.jpg

 

Stubby killer to wariacja na temat pistol AR.

 

To jest wariacja na temat AR 15 SBR, a nie pistolet - patrz to co napisałem powyżej.

Link to post
Share on other sites

Swoją drogą, jeżeli jesteśmy już przy temacie pistolet/SBR - zawsze fascynowały mnie tzw. "brace" (klamry stabilizujące ramię?), a zwłaszcza to jak stają się nielegalne przy przyłożeniu ich do ramienia (służą wtedy jako kolba i zmieniają pistolet w SBR).

Link to post
Share on other sites

Należy jednak pamiętać, że AR 15 PISTOL nie ma kolby właściwej - dzięki czemu w USA jest legalnie rejestrowane jako pistolet mimo zasilania amunicją pośrednią itd.

 

Natomiast tam, gdzie można w USA to buduje się AR 15 SBR (Short Barell Rifle) i pod tym hasłem szukałbym inspiracji zwłaszcza, że Amerykanie budują wersje palne w sypialni czy garażu i to zupełnie legalnie więc odpowiednik w ASG na pewno będzie miał odzwierciedlenie w realu.

 

Na czym polegają różnice pomiędzy pistol a SBR masz tutaj:

http://emptormaven.c...istol_v_SBR.jpg

 

 

 

To jest wariacja na temat AR 15 SBR, a nie pistolet - patrz to co napisałem powyżej.

Dzięki, człowiek się całe życie uczy :).

Link to post
Share on other sites

Swoją drogą, jeżeli jesteśmy już przy temacie pistolet/SBR - zawsze fascynowały mnie tzw. "brace" (klamry stabilizujące ramię?), a zwłaszcza to jak stają się nielegalne przy przyłożeniu ich do ramienia (służą wtedy jako kolba i zmieniają pistolet w SBR).

Nie jestem pewien czy chodzi o legalność względem prawa, czy po prostu o piniondz za rejestrację pistoletu/karabinu. Co ciekawsze, mignęła mi kiedyś informacja jakoby ATF wydało oświadczenie, w którym napisali, iż liczy się intencja zakupu - jeśli planowałeś używać tego jak kolby, to źle, ale jak tylko okazjonalnie opierasz brace'a o ramię, to już cacy :D

Link to post
Share on other sites

Otto, właśnie tu nie jestem pewien, bo na wielu zdjęciach i filmach strzelcy opierają brace'a o policzek lub strzela z biodra (co wygląda świetnie z tymi opaskami i rzepami) i ostrzegają przed strzelaniem z ramienia ;).

O takim oświadczeniu nie słyszałem, ale jestem ciekaw jak ATF będzie dowodzić tego czy ktoś używa brace'a jako kolby okazyjnie czy z premedytacją ;) Pieniądz jest niemały, bo to, z tego co pamiętam 200$, a sam proces rejestracji trochę trwa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...