Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak pozbyć się rys z szybek gogli?


Recommended Posts

Niestety mam ograniczony budżet, a poza tym nie chcę czekać znowu na gogle. Żółta szybka nadaje się do użytku. Słyszałem też o tym, że rysy można wypolerować np. pastą do zębów i przestaną być tak widoczne. Ktoś może próbował ten sposób?

Link to post
Share on other sites

To jest poliwęglan można to teoretycznie polerować jednak biorąc pod uwagę, że mówimy o polerowaniu szyb ochronnych z atestem a nie reflektorów w starym bmw to inna metoda niż naniesienie wypełniacza i spolerowanie jest w praktyce zakazana.

 

A pastą do zębów to se widły wypoleruj, kto was uczy takiego dziadostwa.

Link to post
Share on other sites

Niestety mam ograniczony budżet, a poza tym nie chcę czekać znowu na gogle. Żółta szybka nadaje się do użytku. Słyszałem też o tym, że rysy można wypolerować np. pastą do zębów i przestaną być tak widoczne. Ktoś może próbował ten sposób?

 

Ile razy mamy powtarzać, że na ochronie wzroku się nie oszczędza? Oczy Ci nie odrosną. Nie wiesz ile przeszły te wizjery i nie wiesz ile mogą jeszcze "pożyć". Zwróć, dołóż i kup nowe (takie same, albo tańsze). A jak nie to cóż.. Twój wybór tylko żeby później ktoś przez Ciebie nie miał problemów ;)

Link to post
Share on other sites

Musi, bo mówimy tu o ochronie oczu a nie kawałki poliwęglanu chroniącego kolimator za 100zł, czy reflektor w samochodzie za 300-2000zł.

Nie muszę chyba mówić co trudniej wymienić kolimator czy oko.

 

Musi, bo mówimy tu o ochronie oczu a nie kawałki poliwęglanu chroniącego kolimator za 100zł, czy reflektor w samochodzie za 300-2000zł.

Nie muszę chyba mówić co trudniej wymienić kolimator czy oko.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, ciągle to jest wydaje mi się, a może pomyślcie w końcu. Wiecie jak działa pasta polerska?

To wyjaśniam, pasta wchodzi w zagłębienia rys a samo polerowanie to zerwanie wierzchniej zmatowionej warstwy poliwęglanu, oczywiście nie podniecajcie się, jak rysa jest głęboka to i tak będzie ona widoczna a wypolerowanie jej to najczęściej ściągniecie połowy grubości przedmiotu.

 

Do autora przestań żydzić i kup nowe szyby bo taniej wyjdzie i prościej bo skoro się pytasz o to jak zrobić to nie masz o tym pojęcia i warsztatu aby to zrobić.

Link to post
Share on other sites

W zależności od wersji gogli, nowy wizjer kosztuje od 85 pln do 110 pln u oficjalnego dystrybutora, sądzę że koszt nie będzie dużo wyższy niż "samoróbka polerska".

 

@UnTiTleD

 

Chłopaki mądrze prawią, nie baw się, jak masz rysy które kompletnie blokują możliwość patrzenia to albo zwróć gogle albo kup nowy wizjer (jeśli wyjdzie taniej).

 

 

Niektórzy faktycznie się niepotrzebnie unoszą, jedyne co możemy to apelować do rozumu, ewentualnie usuwać delikwentów z strzelanki / zabawy.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno przemawia za zakupem nowych gogli lub szybek:

Polerowania w domu nie zrobisz precyzyjnie. Jest wysokie ryzyko, że powierzchnia będzie zafalowana i będzie zniekształcać obraz. Nawet jak na pierwszy rzut oka będzie ci się wydawało, że jest ok to pozostaje ryzyko, że oczy będą się szybko męczyły.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...