Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Wracam do tematu przerwie zimowej. Dzis próbowałem ustawić lunetę niestety miałem straszny problem. Na 10 bar na kulkach 0.2GG było ok 535 FPS (+/- 5). Potem strzelałem Shoot One 0.43g. Niestety na 50m było słabe skupienie. W kartkę a4 siadała średni 1 na 3 kulki. Dodatkowo co 4 strzał karabin wypluwał dwie kulki. Lufa jest promyka 650mm, komora prowin, flat i gumka niebieska z promyka. Macie jakieś sugestie??. Nie chcę przekraczać 550 FPS na 0.2g

Link to post
Share on other sites
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Cześć

Dłubię w mojej M4 już od dłuższego czasu i nie mogę dojść do ładu i składu, a mianowicie: jaką komorę hop up polecacie do konwersji M4 i jaką dyszę zastosować? Konwersja działa, natomiast wyniki są... mało zadowalające.

Link to post
Share on other sites

Mógłby ktoś z was podać wymiary redukcji do konwersji?

W sensie chodzi Ci o średnice tych teflonowych tulejek? Bo tulejki na sklepie MC są w 2 lub 3 wymiarach, długość to sobie musisz dobrać sam do długości lufy, wyliczając lub na zasadzie prób i błędów.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

mam konwersję PDiK v2 long i dziś chciałem go wreszcie przechronować na 500 fps, przy ciśnieniu 8bar konwersja osiągnęła zawrotne 84 fps na kulkach 0,20 a przy 14 bar osiągnęła 124 fps, to nie może być dysza bo dysza idealnie jest ustawiona jak i w tylnym i przednim położeniu, powoli zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem reduktor od mancrafta (najnowsza seria) tym problemem

Link to post
Share on other sites

@Doktorek

Ja nie jestem specjalistą, ale czy przypadkiem do SCARA L nie powinno się użyc PDiK v2, a nie PDiK v2 long?

 

Chyba że to nie ma znaczenia, niech ktos mnie poprawi;p

Long to nic innego jak zwykłe pdik z dokrętką z przodu, a pasować oczywiście będzie do replik gb v2 long, przy czym scar L ma chyba zwykły gb v2. Poza tym nigdzie w wypowiedzi Doktorka nie widzę nic o scarze, więc skund on się tu wzion?

Link to post
Share on other sites

Long to nic innego jak zwykłe pdik z dokrętką z przodu, a pasować oczywiście będzie do replik gb v2 long, przy czym scar L ma chyba zwykły gb v2. Poza tym nigdzie w wypowiedzi Doktorka nie widzę nic o scarze, więc skund on się tu wzion?

Bo tego SCARa z tymi wynikami testował u nas na strzelance w niedziele:)

Mój SCAR miał v2 zwykłego i chyba wszystkie inne także mają zwykłego (a przynajmniej szybkie przeszukiwanie różnych sklepów na to wskazuje)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam,

zainstalowałem PDiK w korpusie KWA m16 z dwuczęściową komorą. I niby wszystko działa, ale za każdym razem strzela dwoma kulkami. W konwersji dysza cofa się dużo bardziej niż w standardowym AEG-u i pewnie to jest przyczyną? Czy ktoś może podpowiedzieć, jak rozwiązać taki problem? Dysza w tynym położeniu wystaje raptem 0.1 cm poza gb. W gb KWA tylne położenie to 0.9 cm, co daje 0.8 cm różnicy. Co zrobić? Będę wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Witam,

zainstalowałem PDiK w korpusie KWA m16 z dwuczęściową komorą. I niby wszystko działa, ale za każdym razem strzela dwoma kulkami. W konwersji dysza cofa się dużo bardziej niż w standardowym AEG-u i pewnie to jest przyczyną? Czy ktoś może podpowiedzieć, jak rozwiązać taki problem? Dysza w tynym położeniu wystaje raptem 0.1 cm poza gb. W gb KWA tylne położenie to 0.9 cm, co daje 0.8 cm różnicy. Co zrobić? Będę wdzięczny za pomoc.

A jest szczelność? W sensie czy dysza dochodzi tam gdzie powinna, czy raczej cały cykl jest przesunięty w stronę gb o te 2mm? Jeśli cały cykl jest przesunięty to wystarczy te 2mm dłuższa dysza. Natomiast jeśli dysza przy strzale dochodzi do kołnierza gumy, a wracając ma większy skok, to tzreba będzie kombinować z ogranicznikiem w konwersji.

Link to post
Share on other sites

A jest szczelność? W sensie czy dysza dochodzi tam gdzie powinna, czy raczej cały cykl jest przesunięty w stronę gb o te 2mm? Jeśli cały cykl jest przesunięty to wystarczy te 2mm dłuższa dysza. Natomiast jeśli dysza przy strzale dochodzi do kołnierza gumy, a wracając ma większy skok, to tzreba będzie kombinować z ogranicznikiem w konwersji.

 

Okazało się, że dysza nie była założona na kołnierz i stąd taka duża różnica. Natomiast muszę teraz znaleźć krótszą dyszę, ponieważ stockowa blokuje kulki w tylnym położeniu. Czy jest jakiś sposób, żeby cofnąć cały układ? Nie zakłóci to pracy konwersji? Bo dyszy raczej nie chcę frezować. Oryginalna ma 21,4mm. Jedyna krótsza, jaką znalazłem ma 19,9mm ale to może być za dużo. Co do spustu to mam standardowy z mki. I faktycznie wraz ze wzrostem ciśnienia spust twardnieje(taki mały eufemizm :-).

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi bardziej o to czy da się zmniejszyć skok spustu

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Tak, skok można zmniejszyć. Trzeba jedynie nadłożyć lekko pazurek języka spustowego, który naciska na zaworek konwersji.

 

Im wyższe ciśnienie tym spust jest twardszy.... taki chyba urok tej konwersji.

 

Urok jak urok, konwersja jest w pełni mechaniczna/pneumatyczna, bez elektroniki, siłą rzecz więc wyższe ciśnienia to większe prężenia, stąd twardszy spust.

 

@trudny

W takim przypadku najlepiej kupić dysze 21,4 mm, szlifować czoło do żądanego wymiaru, zaoblić, wypolerować i wsio.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Objętość lufy + 2x objętość dyszy zaokrąglone w górę. Obliczyć musisz ze wzoru na objętość walca, albo poszukaj kalkulatora objętości walca. Żeby dokładnie dobrać objętość redukcji musisz poznać objętość rezerwuaru gazu. Nie wiem jak to jest rozwiązane w tej konwersji, ale zakładam że nie będzie to problem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...