Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rozpoczynamy zabawę czysto 4fun z małym budżetem


Recommended Posts

Cześć.

 

Wspólnie ze znajomymi (w sumie 8 osób) planujemy rozpocząć zabawę z ASG. Na początek chcemy przeznaczyć na ten cel ~200zł. Niestety nie potrafimy znaleźć odpowiedniej repliki i nie do końca wiemy co kupić.

 

Wystarczy sama replika (plus oczywiście okulary ochronne z atestem)? Czy musimy dokupić szybkoladowarki (w ogóle jak to działa)?

 

Wyczytałem, że z takim budżetem wiele osób poleca agm 003. Pewnie kilku z nas się na to skusi, ale jednak nie chcemy wszyscy tego samego. Jakieś karabiny za taką cene (lub TROCHE droższe) możecie polecić?

 

Oraz najważniejsze (dla mnie) - google. Potrzebuję google w które zmieszczę moje okulary korekcyjne (niestety soczewki nie wchodzą w grę). Coś taniego polecicie przez internet? U mnie w okolicy nie ma jakiegoś sklepu w którym wyrwę coś dość tanio :-)

Link to post
Share on other sites

jakie kulki należy kupić? Cały czas przewijają sie po prostu 0.25g (o firmach już czytałem). Chodzi mi o wagę, wielkość (czy to jest raczej uniwersalne?).

 

A budżet do ~300zł?

Edited by Riger
Link to post
Share on other sites

To polecę taki szybki poradnik: http://wmasg.pl/pl/articles/show/232920

Jak macie zamiar bawić się tylko w takim gronie, to nawet pistoletami się możecie strzelać. Chociaż nie będą to te same doświadczenia jak przy większym budżecie, to przynajmniej będzie równo i sprawiedliwie. Jednak jeśli wpadnie ktoś z AEGiem, to już zabawa będzie tylko dla tego jednego :S

Link to post
Share on other sites

Chcecie się bawić we własnym gronie czy jeździć na strzelanki z innymi ekipami?

Jeżeli we własnym gronie to AGM 003 w zupełności wystarczy na początek - w komplecie ma trzy magazynki, chyba jakiś BBloader (szybkoładowarkę).

Okulary - ochronne ze sklepu BHP, np. 3M ma w ofercie takie nakładane na okulary korekcyjne za ok. 30 zł - spokojnie dadzą radę.

 

Jak dobrze poszukacie to jakąś tanią replikę pistoletu sprężynowego z jakimś tam zasięgiem też dostaniecie za kilkadziesiąt złotych.

 

Sprężynowe MP5 od TM to chyba jeszcze dość spory koszt więc ciężko będzie się zmieścić w zakładanym budżecie.

 

Różnorodność sobie darujcie - liczy się zabawa, zwłaszcza przy takim budżecie.

 

AGM 003 to bardzo dobra replika właśnie do takiej zabawy w kilka osób. Nikt nie będzie narzekał, że ktoś ma inną replikę, zasięg itp.

 

Kulki spokojnie 0,20 lub 0,23 - cięższe raczej nie mają sensu.

 

Jak zabawa przypadnie wam do gustu to kupicie sobie coś innego.

 

Szukajcie AGM 003 w wersji long czyli z kolbą.

Jak dobrze znajdziecie i kupicie to nawet na jakieś mundury BW starczy w tym budżecie.

Link to post
Share on other sites

Google to raczej kilka miliardów jest warte. Jednak AGM, kulki i od niedawna atestowane okulary ochronne dostaniecie najtaniej w taiwangun.com

Sprawdźcie jeszcze ceny atestowanych Uvex i Bolle w sklepie BHP, może uda się kupić taniej, pomimo dodatkowej wysyłki.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Kolba ma tą zaletę, że wygodniej przeładować. Chociaż i bez kolby nie jest trudno, po prostu pchając strzelbę mocniejszą ręką, a nie jak większość ludzi, pompować słabszą.

Na celność to dużego wpływu nie ma, bo celowanie w 003 jest sprawą umowną, brak przyrządów i powtarzalność bliska zeru już wystarczająco nie sprzyjają dokładnemu strzelaniu.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Celność to jak się trafi, ale dwa jakie miałem - w zasadzie mam - spokojnie do gry się nadają i można z nich było trafić człowieka.

W kwestii przyrządów - to jest akurat najprostsza rzecz do wykonania i na szybko kulka BB przyklejona taśmą do atrapy lufy spełnia taką samą rolę jak w broni palnej - trzeba tylko wiedzieć jak się tym posługiwać.

 

Oczywiście można pokusić się o dokładne wykonanie tego w inny sposób, ale nie jest to nic trudnego.

Celować można również "po lufie".

Link to post
Share on other sites

Po lufie, wkręt na końcu lufy, dwa klocki lego przyklejone do lufy - różne sposoby na celowanie ludzie mają. Warto poczytać obszerny temat o tej replice. Póki pamiętam, zawsze należy wykonywać pełne przeładowanie przed strzałem. Ruch rączki ma być na maksa do siebie i na maksa od siebie przed naciśnięciem spustu. Strzał przy niedopchniętej rączce grozi zerwaniem zaczepu cylindra.

Link to post
Share on other sites

Ruch rączki ma być na maksa do siebie i na maksa od siebie przed naciśnięciem spustu. Strzał przy niedopchniętej rączce grozi zerwaniem zaczepu cylindra.

 

Dokładnie. Znam egzemplarze które od kilku lat trzymają się dzielnie dzięki tej zasadzie.

Link to post
Share on other sites

Bierz z krótką kolbą, kolega w ekipie od pól roku strzela się taką wersją i nie narzeka, wczoraj sam strzelałem z jego wynalazku i też brak kolby specjalnie mi nie przeszkadzał. Przeładowanie jest bardzo lekkie.

 

A używane agmy sobie daruj, to już w ogóle jest wielka loteria

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...