Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tania i możliwie realistyczna replika pistoletu (150zł maks.)


Recommended Posts

Cześć,

 

ostatnio umyśliłem sobie kupno pistoletu w celu strzelania do tarczy. Zależałoby mi na jak najbardziej realistycznym wrażeniu - tj. żeby replika była metalowa, żadne tam plastiki. Wstępnie przejrzałem forum i zauważyłem że pistolety sprężynowe nie cieszą się dobrą opinią, dlatego postanowiłem założyć temat tutaj.

 

Budżet: poniżej stówy, maksymalnie 150zł (nieprzekraczalny)

 

Wymagania:

- możliwość względnie satysfakcjonującego strzelania na średni dystans

- pistolet metalowy, chodzi o pozory realizmu

- opcjonalnie: mile widziany wariant broni niemieckiej z okresu IIWŚ / od biedy sławny Colt 1911

(marzy mi się ViS, ale nigdzie nie znalazłem)

 

 

 

Kilka rzeczy które mnie zainteresowało i prosiłbym o radę na ich temat:

https://staticdelive...-1455792156.jpg

Link to post
Share on other sites

Oj, pomyliłem linki, chodziło mi o to: http://gunfire.pl/product-pol-1152204282-Replika-pistoletu-G21-czarny.html

 

 

@EndeBeats

Plastik jest be, bo jak już pisałem - zależy mi na swego rodzaju realizmie. Kiedyś miałem do czynienia z zarówno repliką ASG (względnie porządna, tana strzelba) jak i repliką metalową-kolekcjonerską i raczej wolałbym kupić tą drugą niż trzymać coś ledwo odróżniającego się od pistoleciku z odpustu. Chodzi mi o to żeby się dało z tego ekstra postrzelać, na jakąś strzelnicę pójść od czasu do czasu itd.

Link to post
Share on other sites

Skoro masz zamiar strzelać co najwyżej tarczowo, to może lepiej zastanowić się nad kupnem wiatrówki?

W przypadku tanich replik sprężynowych masz do czynienia z niską szybkością kulki i brakiem systemu hop-up (lub systemem bez regulacji), przez co wrażenia ze strzelania i zasięg mogą być mizerne ;)

Link to post
Share on other sites

Na strzelnicę to sobie z tym nie pójdziesz, bo przy strzelaniu na chociażby te 25m, ostatnie 15 ktoś będzie musiał ci donosić kulki do tarczy.

1. Za takie grosze nic metalowego nie kupisz.

2. Będzie to strzelać beznadziejnie.

3. Nie wiem jakim cudem można się dopatrywać realizmu zmieniając plastik na gówno metal, a wciąż mieć poziom detali bliski zera i brak jakichkolwiek podobieństw do palnej w obsłudze.

Skoro jara cię sama metalowość repliki, to musisz mieć z 10 lat, bo to jedyne czego nie oferują bazarowe gnaty. Natomiast poziom wykonania i osiągi są już identyczne.

Lepiej kup sobie pół plasticzanego AGM003, on ma już jakieś sensowne osiągi, troszkę metalu i można na niego rwać dupy pod remizą.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...