Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

TM M9 Beretta syfony, nie odbijanie zamka do końca


Recommended Posts

Rzecz się dzieje w starej beretce od TM.

Zachowanie pistoletu: czasami odda 1-2 starzały normalnie - czasami zasfonuje od razu, czasami strzela, nie odbijając zamka do końca (jakby dostawał zbyt mało gazu).

 

Wszystkie części są sprawne. Ale to wszystkie i w zamku i w mechanizmie spustowym.

Wszystko jest super czyste i przesmarowane.

 

Wszystko pozornie jest super. Tylko że nie działa. Magazynek ma sprawne i przesmarowane zawory.

Na razie napsikane wszędzie gdzie trzeba silikonu, zobaczę jak będzie chodził z litowym w trigger boxie, jednak nie podoba mi się ten smar w tym miejscu - lep na brudy.

 

Juto sprawdzę jeszcze na innym magu.

 

Czy takie objawy wskazują na coś konkretnego?

Link to post
Share on other sites

Nie rzyga gazem do tyłu/na boki przy tych słabszych strzałach?

 

Właśnie nie...

Przesmarowałem elementy kurka litowym oraz listwy łączące zamek z lowerem jednak to nic nie zmienia.

 

Zauważyłem że jak dociskam maga to klamka odda nawet kilka normalnych strzałów, potem już tylko takie słabe że zamek właśnie nie dobija. Z jednej strony wygląda to jakby mag miał wyrobioną górną uszczelkę, co jest nie prawdą - jest jak nowa. Z drugiej strony dlaczego na docisku strzały po kilku prawidłowych są takie słabe? Jakby dawkował za mało gazu/nie dociskał w kurek. Oczywiście mimo tego że w magu gazu pod dostatkiem.

Link to post
Share on other sites

A więc. Kolejne testy. Zauważyłem że uszczelka cylinderka od BB ma takie śmieszne wycięcia - jak sobie tak myślę to pewnie były fabrycznie po to żeby gaz nie ulatywał po odrzuceniu zamka w stronę komory. No nie wiem. Z drugiej strony nigdy wcześniej jakoś nie spotkałem się z takimi wycięciami na tej głowicy. W sumie to dopiero 3 beretta którą robię, no ale GBBP się trochę wymacało na przestrzeni czasu.

 

Profilaktycznie wymieniłem sprężynki odciągające z powrotem cylinderek oraz zawaliłem "na testy" głowicę tłoczka gęstym smarem litowym żeby imitowała tymczasowo szczelność na tym punkcie. Replika zaczęła o wiele częściej oddawać normalne strzały, z tym że mimo wszystko w końcu i tak był syfon, a replika czasami (często co 2 cykl strzału) strzelała na pusto.

 

 

5e9bf36db85c9.jpg

Link to post
Share on other sites

PROBLEM SOLVED:

Problem polegał na zbyt mocnej sprężynce wewnętrznego zaworu cylinderka/zaworu dyszy.

Po zmianie sprężynki na słabszą zawór pod naporem gazu jest w stanie się zamknąć przez co replika strzela normalnie.

Jednak z uwagi na nacięcia na głowicy tłoczka przez które gaz celowo uchodzi, wymagany jest gaz dobrej jakości/o wyższym ciśnieniu.

Rozwiązaniem tego problemu z kolei jest wymiana głowicy na przykład na tę od Guardera która wycięć nie ma.

Przy stosowaniu gównianego gazu, efekt będzie taki że zamek nie będzie odbijał na 100% przez co replika mimo działania mechanizmu nigdy nie będzie sprawnie i bezbłędnie podawała kulek.

 

Dzięki wszystkim za duchowe wsparcie, w razie pytań przy podobnych problemach zapraszam na PW - postaram się pomóc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...